Jan-Krzysztof Duda i Magnus Carlsen ponownie w Warszawie!

Ocena 0/0 głosów

👑 Jan-Krzysztof Duda vs Magnus Carlsen: Szachowy pojedynek w Warszawie! 🏆 Dołącz do emocjonującego turnieju Superbet Rapid & Blitz 2024 i śledź starcie arcymistrzów! 🌟 #szachy #Warszawa #Superbet

Jan-Krzysztof Duda i Magnus Carlsen ponownie w Warszawie!

Rok temu walczyli o zwycięstwo, a już wkrótce znów staną do rywalizacji - w towarzystwie wybitnych arcymistrzów szachowych - w turnieju Superbet Rapid & Blitz w Warszawie. Już dziś wiadomo, że najbardziej ekscytujące wydarzenie szachowe w Polsce odbędzie się w dniach 8-12 maja.

Szachowa Gala: Duda kontra Carlsen w Superbet Rapid & Blitz!

Podobnie jak w poprzednim roku, arcymistrzowie zmierzą się w stołecznym Centrum Konferencyjnym POLIN, rywalizując w partii szybkich i błyskawicznych szachów. To wydarzenie, otwierające cykl The Grand Chess Tour, przyciągać będzie uwagę fanów szachów na całym świecie. W puli nagród czekać będzie półtora miliona dolarów, zaś pierwsze trzy turnieje - w Warszawie, Bukareszcie i Zagrzebiu - zorganizuje Fundacja Superbet.

„Zgromadziliśmy najlepszych graczy ze wszystkich zakątków świata, a nasz Tour będzie okazją do pokazania doświadczenia uznanych arcymistrzów oraz otwarcia wielkich możliwości dla utalentowanej młodzieży. Jesteśmy naprawdę dumni z tegorocznej edycji” - podkreśla Michael Khodarkovsky, Dyrektor Wykonawczy Grand Chess Tour.

Już teraz wiadomo, że w Warszawie, oprócz polskiej dumy - Jana-Krzysztofa Dudy oraz pięciokrotnego mistrza świata - Magnusa Carlsena, zagra spora grupa wybitnych arcymistrzów. Do Polski przyjadą między innymi reprezentanci Indii - Gukesh Dommaraju, Rameshbabu Praggnanandhaa i Arjun Erigasi, a także Anish Giri, Kirył Szewczenko, Vincent Keymer, Wei Yi oraz Nodirbek Abdusattorov.

Duda i Carlsen Ponownie na Szachownicy Warszawy!

„Obsada turnieju zapowiada się znakomicie. Czekają nas emocje, jakie tylko szachy mogą dostarczyć. Jako marka Superbet, organizujemy ten turniej od samego początku, co sprawia nam ogromną przyjemność. Widzimy, jak dużo osób zasiada na trybunach, ile młodych szachistów spełnia swoje marzenia o spotkaniu z idolami, a także, jak wiele osób zakochuje się w tej dyscyplinie, dzięki naszemu turniejowi” - podkreśla Katarzyna Gawlik, Dyrektor Marketingu Superbet Polska.

Szał Szachowy w Polsce: Duda i Carlsen na Czele Turnieju Superbet!

Renomowani arcymistrzowie nie kryją uznania dla rosnącej pozycji Polski w światowych szachach. Garry Kasparow, legenda gry królewskiej, obecny podczas ubiegłorocznej edycji turnieju, podkreślał znaczenie Polski na szachowej mapie świata.

„Polska dokonała ogromnego postępu w hierarchii światowych szachów, co dotyczy zarówno profesjonalnej, jak i masowej części gry. To także zasługa wielu dobrych szachistów, na czele z Janem-Krzysztofem Dudą. Obecne sukcesy polskich szachów to rezultat ciągłej pracy oraz umiejętnego wyszukiwania talentów. Polska jest obecnie na czele w Europie” - mówił Kasparow.

Na pewno znakomita obsada warszawskiego turnieju przyczynia się do tego. W maju w POLIN pojawią się absolutnie wybitne postaci - Carlsen od 2013 roku dzierży tytuł mistrza świata i tuż przed przyjazdem do Warszawy w 2022 roku poinformował, że nie będzie już bronił tytułu, a obecnie zajmuje pierwsze miejsce w rankingu światowym. Z kolei Duda ma na swoim koncie takie sukcesy jak wygranie Pucharu Świata i jest najwyżej sklasyfikowanym Polakiem w rankingu światowym FIDE, aktualnie zajmując 21. miejsce. Piąty w tym zestawieniu jest Anish Giri, dziewiąty Wei Yi, a piętnasty Gukesh Dommaraju, drugi najmłodszy w historii arcymistrz.

Idź do Superbet Idź do Superbet

Obstawiaj zakłady bukmacherskie w Superbet.

FAQ Jan-Krzysztof Duda i Magnus Carlsen ponownie w Warszawie!

Kto pyta, nie błądzi. Ty pytasz - my odpowiadamy!

  • Kto jest organizatorem turnieju Superbet Rapid & Blitz?

    Turniej Superbet Rapid & Blitz jest organizowany przez Fundację Superbet.

  • Gdzie odbędzie się turniej Superbet Rapid & Blitz?

    Turniej odbędzie się w stołecznym Centrum Konferencyjnym POLIN w Warszawie.

Podziel się
  • facebook
  • twitter
  • telegram

https://spryciarz.com/szachy/jan-krzysztof-duda-magnus-carlsen-ponownie-warszawie-n1206

Oceń ten tekst