Nowy legalny polski bukmacher NobleBet i OkBet?

Ocena 5.00/1 głos
Nowy legalny polski bukmacher NobleBet i OkBet?

W dniu 3 stycznia 2019 roku firma Polski Bukmacher Sp. z o.o. z siedziba w Dąbrowie Górniczej uzyskała licencję na oferowanie zakładów wzajemnych przez internet na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.

Spółka Polski Bukmacher jest 15 firmą, która otrzymała od Ministra Finansów licencję na zakłady online w Polsce. Firma została zarejestrowana w sierpniu 2017 roku, proces licencyjny trwał więc prawie 1,5 roku.

Co ciekawe, firma Polski Bukmacher uzyskała zezwolenie na prowadzenie zakładów na dwóch domenach noblebet.pl i okbet.pl. W tej chwili pod wskazanymi adresami nie ma jeszcze żadnej informacji o starcie bukmachera,

W tej chwili w Polsce mamy 9 podmiotów z działającymi serwisami internetowymi (Fortuna, Milenium, STS, Totolotek, eTOTO, forBET, LV BET, TOTALbet, PZBUK) oraz 7 pracujących nad uruchomieniem strony (Betfan, Betclic, eWinner, Typiko, Traf, NobleBet, OkBet).

Na polskim rynku zakładów bukmacherskich powoli zaczyna być tłoczno!

Polski Bukmacher Sp. z o.o. 

Kto stoi za firmą Polski bukmacher? Informacje z KRS ujawniają, że prezesem jest pan Norbert Ciepierski a jedynym udziałowcem (poprzez NPCC sp. z o.o.) i członkiem rady nadzorczej jest pani Agnieszka Wójtowicz.

Co ciekawe Agnieszka Wójtowicz powiązana jest z bukmacherem LV BET gdyż od 12 maja 2017 roku zasiada w radzie nadzorczej spółki LV BET Zakłady Bukmacherskie sp. z o.o. Oprócz pani Agnieszki w LV BET wysokie stanowiska posiadają Rafał Wójtowicz, Henryk Wójtowicz i Krystyna Wójtowicz. Wygląda na to, że w LV BET rządzi rodzina państwa Wójtowicz.

Z tego co nam wiadomo bukmacher LV BET ma się dobrze, mimo iż nie zdobył w Polsce dużej popularności to ma rozpoznawalną i silną markę. Chodzą też słuchy, że LV BET planuje ekspansję zagraniczną zatem kondycja finansowa bukmachera musi być zdrowa.

Skąd zatem u pan Wójtowicz pomysł na powołanie nowego bukmachera, w dodatku pod dwoma domenami/markami?

Można się jedynie domyślać.

Hipoteza 1 - LV BET tworzy nowe marki

Ewentualny pomysł tworzenia nowych marek/domen przez LV BET jest wątpliwy gdyż rozpropagowanie i promocja nowej marki kosztuje. Po co podejmować ryzyko i inwestować w nowe, nieznane skoro ma się już działający i zarabiający produkt na lvbet.pl?

W dodatku, gdyby LV BET chciał jednak oferować zakłady na kolejnych domenach to nie zakładał by na ten cel nowej spółki tylko rozszerzył aktualną licencję o nowe domeny. Przecież licencja Ministra Finansów kosztuje pieniądze i czas.

Hipoteza 2 - Agnieszka Wójtowicz odchodzi z LV BET

Powód prozaiczny - brak porozumienia wśród właścicieli bądź kadry zarządzającej LV BET mógł spowodować rozłam we władzach bukmachera. Część osób odchodzi i zakłada własnego bukmachera. Podobny przypadek do tego jaki miał w Superbet kiedy to polski oddział Superbet ściągnął do siebie wielu pracowników Fortuny.

cdn...

Podziel się
  • facebook
  • twitter
  • telegram

https://spryciarz.com/bukmacherzy/nowy-legalny-polski-bukmacher-noblebet-i-okbet-n662

Oceń ten tekst

Podobne artykuły