Loteria Eurojackpot rusza w Polsce

Ocena 3.67/3 głosy
Loteria Eurojackpot rusza w Polsce

W dniu 15 września 2017 roku odbędzie się pierwsze w Polsce losowanie europejskiej loterii Eurojackpot. Losy można kupować od soboty 9 września we wszystkich kolekturach Lotto.

Eurojackpot to największa w Europie loteria w której biorą udział gracze 18 państw Unii Europejskiej m.in Niemiec, Holandii, Włoch, Hiszpanii. Główna nagroda może sięgnąć nawet 90 mln euro co w przeliczeniu na złotówki daje oszałamiającą kwotę 375 mln zł. Do tej pory maksymalna kwota została wygrana 2 razy: w 2015 roku w Czechach i 2016 roku w Niemczech.

Obsługą loterii Eurojakcpot w Polsce zajmuje się państwowa spółka Totalizator Sportowy (właściciel Lotto). Rzecznik Totalizatora Sportowego na pytanie "na jakie zyski liczy Totalizator Sportowy" odpowiedział "rekordowo wysokie"... widać zatem jak na dłoni, że wprowadzanie kolejnych gier hazardowych nijak ma się do ochrony czy obrony Polaków przed zgubnym uzależnieniem hazardowym a jedynie ma na celu złupienie społeczeństwa.

Czy da się wygrać w Eurojackpot?

Na kuponie Eurojackpot wybiera sie 5 liczb z 50 i 2 z 10 liczb, aby wygrać główną wygraną należy poprawnie wytypować wszystkie 7 liczb co wiąże się z trafieniem z prawdopodobieństwem 1 : 95 344 200. Wykonujac dzielenie otrzymamy oszałamiającą liczbę 0,00000001049.

Jak można zwizualizować sobie to prawdopodobieństwo? Według naukowców śmierć człowieka przez trafienie meteorytem lub kometą w zależności od szacunków i metodologii liczenia wynosi od 1 : 75 000 do 1 : 1 600 000 a więc wielokrotnie więcej (bo dzielnik mniejszy) niż wygrana w Eurojackpot. Czy widział ktoś kiedyś jak spada na ziemię meteoryt lub kometa? A może chociaż znamy osobę, która widziała jak spada? Raczej nie, podobnie jest z loteriami... gigantyczne wygrane padają ale są tak rzadkie, że niemożliwe do osiągnięcia.

Możliwe wielkie wygrane działają na wyobraźnie ludzi, którzy nie zauważają wielu niewielkich regularnych strat ponoszonych z każdym losowaniem i łudzą się osiągnięciem praktycznie niedostępnej wielkiej wygranej. Minimalna opłata za zakład w Eurojackpot wcale nie jest niska wynosi 12,50 zł. Chyba już lepiej zagrać taśmę za 5 zł na Ligę Mistrzów u bukmachera... więcej frajdy i większe prawdopodobieństwo wygranej.

https://www.youtube.com/watch?v=KSlm8dS2dn0

Polak wygrał 193 miliony

Dzień 10 maja 2019 pozostanie w pamięci wszystkim miłośnikom loterii w Polsce. Tego dnia mieszkaniec Wielkopolski, z powiatu piotrkowskiego w woj. łódzkim wytypował poprawnie wszystkie numery loterii Eurojackpot i zgarnął główną wygraną w kwocie 193 396 500 zł. Szczęśliwy gracz obstawił następujące numery: 5, 7, 15, 19, 29 oraz 3 i 8.

Wygrana 193 mln zł to zdecydowanie najwyższa wygrana w grach losowych jaka padła w Polsce. Wcześniejszy rekord za szóstkę w Lotto wynosił skromne 36 mln zł. Wygrana Polaka w Eurojackpot mogła by być dwukrotnie wyższa gdyby nie fakt, że pewien Niemiec wytypował identyczne numery i pula została podzielona na dwie osoby.

Podziel się
  • facebook
  • twitter
  • telegram

https://spryciarz.com/loteria/loteria-eurojackpot-rusza-w-polsce-n448

Oceń ten tekst

Podobne artykuły

Trustly
Metody płatności

Trustly