Loteria Eurojackpot rusza w Polsce

Ocena 3/5 | 2 głosy

W dniu 15 września 2017 roku odbędzie się pierwsze w Polsce losowanie europejskiej loterii Eurojackpot. Losy można kupować od soboty 9 września we wszystkich kolekturach Lotto.

Eurojackpot to największa w Europie loteria w której biorą udział gracze 18 państw Unii Europejskiej m.in Niemiec, Holandii, Włoch, Hiszpanii. Główna nagroda może sięgnąć nawet 90 mln euro co w przeliczeniu na złotówki daje oszałamiającą kwotę 375 mln zł. Do tej pory maksymalna kwota została wygrana 2 razy: w 2015 roku w Czechach i 2016 roku w Niemczech.

Obsługą loterii Eurojakcpot w Polsce zajmuje się państwowa spółka Totalizator Sportowy (właściciel Lotto). Rzecznik Totalizatora Sportowego na pytanie "na jakie zyski liczy Totalizator Sportowy" odpowiedział "rekordowo wysokie"... widać zatem jak na dłoni, że wprowadzanie kolejnych gier hazardowych nijak ma się do ochrony czy obrony Polaków przed zgubnym uzależnieniem hazardowym a jedynie ma na celu złupienie społeczeństwa.

Czy da się wygrać w Eurojackpot?

Na kuponie Eurojackpot wybiera sie 5 liczb z 50 i 2 z 10 liczb, aby wygrać główną wygraną należy poprawnie wytypować wszystkie 7 liczb co wiąże się z trafieniem z prawdopodobieństwem 1 : 95 344 200Wykonujac dzielenie otrzymamy oszałamiającą liczbę 0,00000001049.

Jak można zwizualizować sobie to prawdopodobieństwo? Według naukowców śmierć człowieka przez trafienie meteorytem lub kometą w zależności od szacunków i metodologii liczenia wynosi od 1 : 75 000 do 1 : 1 600 000 a więc wielokrotnie więcej (bo dzielnik mniejszy) niż wygrana w Eurojackpot. Czy widział ktoś kiedyś jak spada na ziemię meteoryt lub kometa? A może chociaż znamy osobę, która widziała jak spada? Raczej nie, podobnie jest z loteriami... gigantyczne wygrane padają ale są tak rzadkie, że niemożliwe do osiągnięcia.

Możliwe wielkie wygrane działają na wyobraźnie ludzi, którzy nie zauważają wielu niewielkich regularnych strat ponoszonych z każdym losowaniem i łudzą się osiągnięciem praktycznie niedostępnej wielkiej wygranej. Minimalna opłata za zakład w Eurojackpot wcale nie jest niska wynosi 12,50 zł. Chyba już lepiej zagrać taśmę za 5 zł na Ligę Mistrzów u bukmachera... więcej frajdy i większe prawdopodobieństwo wygranej.

Polak wygrał 193 miliony

Dzień 10 maja 2019 pozostanie w pamięci wszystkim miłośnikom loterii w Polsce. Tego dnia mieszkaniec Wielkopolski, z powiatu piotrkowskiego w woj. łódzkim wytypował poprawnie wszystkie numery loterii Eurojackpot i zgarnął główną wygraną w kwocie 193 396 500 zł. Szczęśliwy gracz obstawił następujące numery: 5, 7, 15, 19, 29 oraz 3 i 8.

Wygrana 193 mln zł to zdecydowanie najwyższa wygrana w grach losowych jaka padła w Polsce. Wcześniejszy rekord za szóstkę w Lotto wynosił skromne 36 mln zł. Wygrana Polaka w Eurojackpot mogła by być dwukrotnie wyższa gdyby nie fakt, że pewien Niemiec wytypował identyczne numery i pula została podzielona na dwie osoby.

Utworzono dnia , ostatnia aktualizacja dnia , Portal Bukmacherski Spryciarz.
Znalazłeś w tekście błąd lub zawarte informacje nie są aktualne? Napisz komentarz lub skontaktuj się z nami.

Komentarze i opinie

 1. Coś to prawdopodobieństwo śmierci od uderzenia meteorytu chyba lekko zawyżone. W Polsce co roku umiera ponad 400 tys ludzi. Biorąc minimum z podanego zakresu co 1,5 roku kogoś zabijały meteoryt. Taka śmierć byłaby bardzo medialna a ja o czymś takim w Polsce nie słyszałem.

  • Link
 2. Być może zawyżone. Ciężko poprawnie szacować prawdopodobieństwo tak egzotycznego zdarzenia.

  Przy ocenie musisz wziąć pod uwagę, że meteoryty nie spadają na kulę ziemską równomiernie (tak jak wygrane w Lotto) tylko mają obszary spadania gdzie spadają rzadko i stosunkowo dużo częściej. Jest to spowodowane trajektoriami latających w kosmosie asteroid i planetoid.

  Zobacz na mapę Europy, Polska jest prawie białą plamą:

  I porównaj to ze USA gdzie kropki, z uwagi na częste występowanie aż nachodzą na siebie.

  Skala obu screenów jest taka sama. Źródło TheGuardian datablog.

  Tak więc punkt na częstotliwość spadania meteorytów mocno zależy od miejsca zamieszkania na kuli ziemskiej. Podobnie jest z występowaniem tajfunów, tsunami i innych naturalnych siłach, które w naszej części globu wstępują bardzo rzadko.

  • Link

Skomentuj aktualność Loteria Eurojackpot rusza w Polsce

Masz pytania do tego wpisu? Skorzystałeś z bonusu lub dowiedziałeś się czegoś ciekawego? Masz uwagi? Napisz, poprawimy.
Podobał się aktualność? Wystaw ocenę i daj nam feedback. Podziel się linkiem ze znajomym.

Możesz komentować bez zalogowania jako anonimowy gość.
Zaloguj się w serwisie aby mieć dostęp do odpowiedzi, móc edytować i usuwać swoje komentarze. Zalogowani użytkownicy nie muszą weryfikować się poprzez captcha. Nie masz konta? Zarejestruj się w 10 sekund.

Dodaj post Dodaj komentarz Jak wstawiać zdjęcia linki itp...

Oceń aktualność

Ocena 3/5 | 2 głosy
Powiększ pole
Fortuna baner
Fortuna baner