Porażka psg w pucharze francji

Ocena 5.00/1 głos

Do sensacyjnego rozstrzygnięcia doszło w ćwierćfinale rozgrywek o Puchar Francji. Faworyci do końcowego triumfu piłkarze Paris Saint Germain zostali wyeliminowani przez Evian. W regulaminowym czasie gry było 1:1, dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia a w rzutach karnych lepsi okazali się gospodarze pokonując rywali 4:1.

Ta porażka będzie długo się śniła piłkarzom oraz przede wszystkim trenerowi PSG Carlo Ancelottiemu. W regulaminowym czasie gry już w dziewiątej minucie gry wynik spotkania otworzył Javier Pastore wyprowadzając swój zespół na prowadzenie 1:0. Tuż przed przerwą gospodarze odpowiedzieli bramką Sabera Khelify i było 1:1. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie więc sędzia zarządził dogrywkę. Ta również nie przyniosła rozstrzygnięcia więc kibice byli świadkami rzutów karnych. Te zdecydowanie lepiej wykonywali gospodarze. Jedenastek dla gości nie wykorzystał Thiago Silva oraz Zlatan Ibrahimović. Jedyną bramkę z karnego zdobył Ezeqiel Lavezzi. Piłkarze Evian byli jednak bezbłędni i wygrali 4:1. Dzięki wyeliminowaniu faworyzowanego PSG zagrają w półfinale tych prestiżowych rozgrywek.

Piłkarze PSG są zdecydowanymi faworytami do wygrania Ligue 1. na sześć kolejek przed końcem mają dziewięć punktów przewagi nad drugą Marsylią. W Lidze Mistrzów zostali wyeliminowani w ćwierćfinale po zaciętym meczu z Barceloną. Tym bardziej dziwi fakt, że odpadli w pucharze kraju. Po przegranym spotkaniu swojego niezadowolenia nie krył trener Carlo Ancelotti, który był rozczarowany i bardzo zdenerwowany na swoich zawodników, nie krył oburzenia na konferencji prasowej.

W półfinale Evian zmierzy się z drużyną Lorient, która pokonała St. Etienne 2:1 po bramce zdobytej w ostatniej minucie regulaminowego czasu gry. W pozostałych ćwierćfinałach Bordeaux wyeliminowało Lens wygrywając 3:2. W tym spotkaniu rzutu karnego dla Żyrondystów nie wykorzystał reprezentant Polski Ludovic Obraniak. Troyes bez problemu pokonało Nancy 3:0.

Wyniki spotkań ćwierćfinałowych Pucharu Francji:

AS St Etienne - FC Lorient 1:2 (0:1) Bramki: Pierre-Emerick Aubameyang 75 - Maxime Barthelme 44, Jeremie Aliadiere 90+2

Troyes - AS Nancy 3:0 (0:0) Bramki: Jeremie Brechet 52, Julien Faussurier 75, Fabien Camus 81

RC Lens - Bordeaux 2:3 (1:0) Cedric Carrasso 11-samob., Zakarya Bergdich 90+2 - Gregory Sertic 59, Cheick Diabate 81, 85

Evian Thonon Gaillard - Paris Saint-Germain 1:1 (1:1) Saber Khelifa 44 - Javier Pastore 9 czerwona kartka: Thiago Motta 118 karne 4-1