Zapowiedź meczu Legia - Lech

Ocena 5.00/1 głos

Przed sezonem śmaiło byśmy obstawiali że Lech z Legią będą rywalizowały o mistrzostwo w Ekstraklasie.

Śmiało można powiedzieć że życie zweryfikowało te poglądy. Kompletnie nie udany początek sezonu dla Lecha i beznafdziejna gra pod wodzą trenera Skorży sprawiła, że Lech okupował coraz to niższe miejsca w tabeli. Wreszcie ktoś powiedział dość i pozbyto się trenera i drużyna jak za dotknięciem zaczarowanej różdżki ruszyła marszem w górę tabeli.

Obecnie Lech prezentuje świetną formę i włączył się we walkę o 3 miejsce. Ma na to realne szanśe ponieważ tylko 3 oczka dzielą go od Cracovii , która obecnie jest na 3 miejscu. Generalnie Lech potrzebuje zwycięstwa z Legią aby urzeczywistnić ten plan.

Legia po udanym początku i słabszej dyspozycji w czasie trwania sezonu, dał asię wyprzedzić rewelacji polskiej ligii Piastowi. Fani w Warszawie ze zdumieniem przecierali oczy, kiedy to teoretycznie słabsza drużyna wygrywała mecz za meczem dystansując faworyzowaną Legię. I w warszawskim zespole nastąpiła zmiana trenera i trzeba ucziciwe oddać że pod wodzą Czerczesowa Legia pewnie zmierza po mistrzostwo Polski. Możliwy jest także dublet, ponieważ niedawno Legia wyeliminowała Zawiszę z Pucharu Polski, tym samym torując sobię drogę do finału.

Dodatkowym smaczkiem tego zbliżającego się święta sportowego jest, przejście Kaspera Halamainena do Legii z Kolejorza, podczas przerwy zimowej. Decyzją głowengo sponsora Lecha firmy STS, który postanowił, że wymieni stare koszulki Kaspera Hamalainena na Dawida Kownackiego, zawrzało ponownie na linii Warszawa - Poznań. Kibice ze stolicy sugerują, by fani z Poznania zaopatrzyli się w nową koszulkę Fina. Tym razem w barwach Legii.

Oprócz wspomnień o kompleksach, kibice wicemistrzów Polski wbili szpilkę odnośnie daty założenia klubu.

Obstawiaj mecz Lecha z Legią u bukmachera bukmacher. Znajdziesz w bukmacher ponad 175 dedykowanych rynków z zakładami niedostępnymi u innych bukmacherów.

W sobotę Lech będzie obchodził 94. rocznicę założenia klubu. Według warszawian Wielkopolanie powinni świętować dopiero 10. urodziny zespołu. Skąd ta różnica? Dekadę temu w Poznaniu doszło do fuzji Lecha z Amiką Wronki.

Sympatycy drużyn przypominają tabelę ostatniego sezonu, w którym oba zespoły występowały w Ekstraklasie. Po nim formalnie zdegradowano Kolejorza, a klub z Wronek zmienił nazwę i siedzibę, przejął prawa niematerialne i zajął jego miejsce w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Atmosfera podgrzewana jest w związku ze zbliżającym się starciem obu ekip. Do meczu Lech - Legia dojdzie w najbliższą sobotę o godzinie 20:30. Mecz na Inea Stadionie obejrzy komplet widzów.

Podziel się
  • facebook
  • twitter
  • telegram

https://spryciarz.com/pilka-nozna/polska/ekstraklasa/zapowiedz-meczu-legia-lech-n349

Oceń ten tekst

Podobne artykuły