Derby rzymu na remis

Wielki futbol zobaczyli kibice zgromadzeni na Stadio Olimpico w Rzymie na 157 derbach stolicy Włoch. Piłkarze AS Romy zremisowali z Lazio 1:1 a w spotkaniu nie brakowało bramek, czerwonej kartki oraz rzutów karnych.

Piłkarze Giallorossi od pierwszych minut zaatakowali Lazio. Już w drugiej minucie gry pierwszy strzał na bramkę oddał Erik Lamela jednak piłka poszybowała wysoko ponad poprzeczką bramki strzeżonej przez Marchettiego. Następnie do głosu doszli goście. Strzały Ogenyiego Onazi oraz Antonio Candrevy okazały się niecelne jednak w 16 minucie nie pomylił się Hernanes, który fenomenalnym uderzeniem wprost w okienko bramki Maartena Stekelenburga wyprowadził Lazio na prowadzenie.

Piłkarze prowadzeni przez Vladimira Petkovicia mogli podwyższyć prowadzenie jednak po uderzeniu Senada Lulicia świetnie interweniował bramkarz reprezentacji Holandii.

Zaledwie po trzech minutach drugiej części gry Marquinhos zagrał piłkę ręką i sędzia podyktował jedenastkę dla gości. Obrońca Romy zupełnie bezmyślnie, nieatakowany przez żadnego gracza rywali dotknął piłkę ręką i nie było wątpliwości co do rzutu karnego. Do piłki podszedł strzelec pierwszej bramki Hernanes. Stekelenburg rzucił się w prawo, piłka poleciała w lewo jednak minęła słupek i gra toczyła się dalej.

Po niewykorzystanej szansie do ataku ruszyli piłkarze Romy. W 55 minucie Miralem Pjanić został sfaulowany w narożniku pola karnego Lazio. Do piłki ustawionej na 11 metrze podszedł niezawodny Francesco Totti, który pewnie wykorzystał szansę i doprowadził do wyrównania.

Roma poszła za ciosem w kolejnych minutach uderzał Florenzi, oraz po raz kolejny Totti jednak nie potrafili wykorzystać dogodnych sytuacji. W 69 minucie za drugą żółtą kartkę z boiska musiał zejśź Giuseppe Biava i od tego momentu Roma zdominowała pojedynek. W 80 minucie rzut wolny wykonywał Totti, piłka wylądowała na głowie Florenziego, który fatalnie przestrzelił na pustą bramkę z dosłownie jednego metra. Mimo tak dogodnych szans wynik nie zmienił się, lepsza w tym spotkaniu Roma musiała zadowolić się remisem i nie zrewanżowała się za porażkę z pierwszej części sezonu 2:3.  Po tym meczu w tabeli Lazio umocniło się na piątym miejscu natomiast Roma nadal zajmuje siódmą lokatę ze stratą trzech oczek do miejsca gwarantującego start w rozgrywkach europejskich.

AS Roma - Lazio Rzym 1-1 (0-1)

Bramki: 0-1 Hernanes 15' 1-1 Totti 56' - k.

AS Roma: Stekelenburg - Torosidis, Marquinhos, Castan, Marquinho - Bradley, De Rossi (Destro 52'), Florenzi (Dodò 72') - Pjanic - Lamela, Totti Ławka rezerwowych: Goicoechea, Lobont, Burdisso, Romagnoli, Taddei Perrotta, Tachtsidis, Lucca, Lopez

Lazio Rzym: Marchetti - Gonzalez, Biava, Cana, Radu (Stankevicius 88') - Ledesma (Ciani 69') - Candreva, Onazi, Hernanes, Lulic - Klose (Kozak 58') Ławka rezerwowych: Bizzarri, Strakosha, Mauri, Ederson, Crecco, Floccari, Saha, Rozzi