Revolut

Ocena 3.54/68 głosów
Revolut

Revolut to nowy portfel elektroniczny, który jest świetną alternatywą dla konta bankowego. Prosta obsługa, karty MasterCard, błyskawiczne transakcje i niskie opłaty to znaki firmowe aplikacji Revolut.

Za pośrednictwem Revolut można dokonywać płatności u zagranicznych i polskich bukmacherów.

 1. Czym jest Revolut?
 2. Jak założyć konto w Revolut?
 3. Instalacja Revolut krok po kroku:
 4. Doładowanie konta w Revolut
 5. Karta Revolut
 6. Jak dokonać weryfikacji w Revolut?
 7. Revolut a bukmacherzy
 8. Podsumowanie

Revolut powstał w 2015 roku, a jego pomysłodawcą jest rosyjski przedsiębiorca, były pracownik banku Credit Suisse w Londynie, Nikolay Storonsky. Przebywając na wakacjach w Las Vegas, doszedł do wniosku, że płacenie brytyjską kartą w USA jest bardzo kosztowne. Koszty przewalutowania i bankowych prowizji wyniosły 20% więcej niż realna wartość zakupów i płatności. To skłoniło Storonsky’ego do obmyślenia koncepcji usprawnienia międzynarodowych płatności, które raz – byłyby tańsze, a dwa – bardziej przejrzyste.

Główna siedziba Revolut znajduje się w Londynie. Polski oddział mieści się w Krakowie. Rozwój i ekspansja platformy Revolut wspierana jest przez międzynarodowe fundusze inwestycyjne takie jak DST Global i Index Ventures.

Na początku Revolut miał ułatwiać płatności międzynarodowe osobom, które często przemierzają granicę państw. Z czasem projekt ewoluował do pełnoprawnego portfela elektronicznego. Obecnie Revolut działa na zasadzie podobnej do wielowalutowego konta bankowego. Umożliwia zarządzanie saldem w 25 walutach za pośrednictwem mobilnej aplikacji połączonej z kartą MasterCard.

Revolut o sobie:

Dzisiejszy, hiper-połączony świat zasługuje na nowoczesnego partnera finansowego: takiego, który dostosowuje się do potrzeb klienta, daje mu kontrolę i nieustannie pcha w kierunku nowych, ekscytujących rozwiązań.

Darmowe, międzynarodowe przelewy pieniężne i wolne od opłat wydatki globalne – zawsze według międzybankowego kursu walut. Revolut to jedyna bankowość alternatywna stworzona dla konsumentów i przedsiębiorstw oraz zaprojektowana z myślą o światowym stylu życia.

Czym jest Revolut?

Revolut to nowoczesny portfel elektroniczny zarządzany poprzez aplikację zainstalowaną na telefonie. W portfelu Revolut można tworzyć wirtualne karty MasterCard oraz zamówić plastikową bankomatową kartę MasterCard. Revolut umożliwia wymianę, przechowywanie i realizację płatności w 25 walutach. Umożliwia też zakup i przechowywanie kryptowalut.

Z poziomu aplikacji Revolut można zlecać przelewy na zewnętrzne konta bankowe, tworzyć wewnętrzne przelewy do znajomych posiadających konto Revolut. Portfel pozwala na realizację transakcji finansowych na całym świecie w 25 walutach, a karta bankomatowa na podejmowanie środków z bankomatu.

Rejestrując konto w Revolut, automatycznie zyskujemy darmowe konto bankowe (w Lloyds Bank w Wielkiej Brytanii). Na koncie jednocześnie możemy posiadać środki finansowe w 25 walutach (np. PLN, EUR, GBP, USD, CHF itp.).

Revolut oferuje atrakcyjne, bardzo niskie koszty przewalutowania. Kurs walut zawsze jest płynny i zmienia się „na żywo” zgodnie z rynkiem FX (foreign exchange). Kurs przewalutowania jest dokładnie taki sam, jakiego banki używają w transakcjach między sobą. Żaden inny operator nie proponuje tak atrakcyjnego przewalutowania!

Revolut nie pobiera prowizji i nie nakłada marży od przewalutowania. Co więcej, wypłaty z bankomatów do 800 PLN (na miesiąc) są darmowe. Ten próg funkcjonuje w polskich oraz zagranicznych bankomatach na całym świecie. Po zarejestrowaniu konta Revolut Premium (miesięczna opłata 29,99 PLN) kwota ta zostaje podwojona – do 1600 PLN.

Aplikacja Revolut umożliwia zakup i wymianę kryptowalut typu bitcoin, Ethereum, Ripple, Bitcoin Cash i Litecoin. Za pośrednictwem aplikacji można też śledzić aktualny kurs kryptowalut.

Ciekawą funkcją jest wirtualna karta MasterCard, która zmienia swój numer po każdym użyciu. Jest to idealna funkcjonalność dla osób, które boją się o bezpieczeństwo danych karty wprowadzonych na stronie sprzedawcy przy zakupach internetowych.

Strona główna aplikacji Revolut Karta wirtualna Revolut Konto premium Revolut

Jak założyć konto w Revolut?

Aplikacja Revolut dostępna jest na urządzeniach z systemem iOS i Android. Instalacja oprogramowania i rejestracja w Revolut zajmują raptem kilka minut. Aplikacja, jak i karta MasterCard są w pełni darmowe.

Rodzaje pakietów w Revolut:

 1. Standard –  podstawowy, darmowy pakiet.
 2. Premium – rozszerzony plan, opłata 29,99 PLN miesięcznie. W pakiecie dodatkowo m.in. darmowe wypłaty z bankomatów do kwoty 1600 PLN, pakiet ubezpieczenia (medyczne, zgubionego bagażu, opóźnionych lotów), jednokrotnego użytku karty wirtualne, priorytetowa obsługa klienta.
 3. Metal – maksymalny plan, opłata 49,99 PLN miesięcznie. W pakiecie dodatkowo m.in. cashback za płatności kartą w wysokości 0,1% transakcji w Europie i 1,00% poza Europą, finansowe usługi doradcze dopasowane do potrzeba klienta.

Instalacja Revolut krok po kroku:

 1. Wejdź na stronę revolut.com.
 2. Kliknij „Pobierz aplikację” i podaj numer telefonu (na który przyjdzie kod SMS z linkiem do aplikacji). Inny sposób to odszukanie aplikacji w App Store/Google Play.
 3. Kliknij link otrzymany w SMS i pobierz aplikację.
 4. Otwórz aplikację, przejdziesz do kreatora tworzenia konta użytkownika.
 5. Wprowadź poprawne dane osobowe: imię, nazwisko, datę urodzenia, adres e-mail, adres zamieszkania.
 6. Zatwierdź dane – konto utworzone!

Doładowanie konta w Revolut

Aby korzystać z konta Revolut, należy wpłacić środki finansowe. To pozwoli na weryfikację danych i dostęp do karty MasterCard.

Wpłata na konto w Revolut odbywa się błyskawicznie. Można jej dokonać przy użyciu karty kredytowej/debetowej (podając nr karty, datę ważności i kod CVV), przelewem bankowym lub poprzez Apple/Android Pay.

Karta Revolut

Do aplikacji Revolut należy dodać kartę prepaid MasterCard. Można wybrać dwa rodzaje karty: wirtualną (virtual) i fizyczną (physical). Karta wirtualna jest darmowa i dostępna za pośrednictwem aplikacji. Za kartę fizyczną należy zapłacić 20 PLN, zostanie ona dostarczona na wskazany adres w ciągu dziewięciu dni roboczych.

Po wyborze karty wirtualnej od razu pojawi się ona w zakładce „cards” w oczekiwaniu na aktywację. Aktywacja karty pozwoli poznać jej dane, czyli numer, datę ważności oraz kod CVV. Edytując parametry karty, można ustawić blokadę i limity transakcji.

Aktywacja karty MasterCard możliwa jest tylko wtedy, gdy konto użytkownika zostanie zweryfikowane.

Jak dokonać weryfikacji w Revolut?

 • Przejdź do zakładki „verify identity”.
 • Przygotuj dowód osobisty / prawo jazdy / paszport.
 • Zrób zdjęcie dokumentu przy użyciu wbudowanej aplikacji oraz sfotografuj swoją twarz (selfie), aby Revolut mógł porównać autentyczność Twojej twarzy.

Weryfikacja trwa zwykle kilka godzin. Zweryfikowane konto umożliwia swobodny dostęp do wszystkich funkcji aplikacji Revolut.

Revolut a bukmacherzy

Depozyty przez kartę Revolut do bukmacherów.
Depozyt do bukmachera.

Kartą Revolut można dokonywać płatności u większości bukmacherów akceptujących wpłaty kartą MasterCard. Wpłaty i wypłaty do bukmacherów realizować można zarówno wirtualną kartą Revolut, jak i plastikową kartą bankomatową. Depozyt przez kartę Revolut działa u polskich i u zagranicznych bukmacherów. Wpłaty przez Revolut przyjmują na pewno bukmacherzy:

 • Betclic
 • eTOTO
 • forBET
 • Fortuna
 • LV BET
 • Totolotek
 • PZBUK

Konsultanci niektórych legalnych bukmacherów zapytani poprzez support (live chat/e-mail) błędnie twierdzą, że nie ma możliwości wpłat do/ wypłat od bukmachera poprzez Revolut. Jakość supportu polskich legalnych bukmacherów pozostawia wiele do życzenia, a konsultanci po prostu nie wiedzą, jak funkcjonuje Revolut. Revolut to nie jest niezależna metoda płatności, tylko portfel zawierający w sobie wirtualne i plastikowe karty Visa, a depozyty dokonywane za pomocą tych kart są jak najbardziej akceptowane.

Podsumowanie

Revolut to szybki, prosty i tani system płatności mobilnych. Bez wychodzenia z domu można założyć konto w 25 walutach, które może służyć do realizacji płatności online i stacjonarnych zakupów. Dzięki karcie MasterCard istnieje możliwość wypłaty środków z bankomatów na całym świecie (akceptujących MasterCard). Godne uwagi jest opłacalne przewalutowanie, brak prowizji i darmowe wypłaty z bankomatów (do 800 PLN).

Opis Revolut można podsumować tym, że portfel ten posiada wszystkie funkcjonalności, jakie tylko można wymarzyć. Jedynym minusem Revolut jest brak desktopowej wersji portfela, gdyż mniej obeznanym użytkownikom łatwiej się odnaleźć na dużym ekranie.

Brak wersji na komputery i wymuszenie korzystania z aplikacji na telefonie to celowa strategia ze strony Revolut. Twórcy portfela chcą jak najbardziej upodobnić się do prawdziwego przenośnego portfela, który zwykle człowiek nosi w kieszeni. Revolut ma być przenośny, zawsze pod ręką i prosty w użyciu.

-- aktualizacja

W dniu 13 grudnia 2018 Revolut uzyskał europejską licencję bankową i w świetle prawa stał się bankiem. Jest to zarówno dobra jak i zła informacja.

Dobra gdyż licencja bankowa z automatu chroni depozyty klientów do 100 000 EUR ochroną europejskiego systemu gwarancji depozytów oraz umożliwi firmie rozwijanie produktów takich jak pożyczki i kredyty.

Zła gdyż firma straciła jakąkolwiek niezależność od nadzorczych organów bankowych i rządowych.

Podziel się
 • facebook
 • twitter
 • telegram

https://spryciarz.com/poradnik-typera/revolut-124

Oceń ten tekst

Podobne artykuły