Lionel Messi czy Cristiano Ronaldo

Ocena 4.63/8 głosów
Odbieram bonus! Idź do Betfan

Wykorzystaj super bonus Betfan!

To rywalizacja, która już jest legendarna. O niej będziemy opowiadali przyszłym pokoleniom. Same statystyki nie potwierdzą tego, jak znakomitymi piłkarzami byli Lionel Messi i Cristiano Ronaldo. Albo Cristiano Ronaldo i Lionel Messi. Piszemy w obu kolejnościach, żeby nikt nie poczuł się urażony, iż jego idola stawiamy na drugim miejscu.

Nieustanna walka o pierwszeństwo

Kłótnia o to, kto z nich jest najlepszym piłkarzem na świecie, trwa od kilku lat i będzie trwała jeszcze pewnie kilkanaście albo i kilkadziesiąt, pewnie nawet po zakończeniu przez nich karier. Gdybyśmy mieli wypisać wszystkie trofea i rekordy zdobyte przez tych zawodników – indywidualne oraz drużynowe – to musielibyście zarezerwować sobie jakieś dwie godziny na czytanie tego tekstu. I tak to przedstawimy, ale w największym możliwym skrócie:

Lionel Messi: zdobył sześć Złotych Piłek, wygrał cztery edycje Ligi Mistrzów, jest dziesięciokrotnym mistrzem Hiszpanii, wicemistrzem świata z 2014 roku i strzelcem rekordowej ilości goli w roku kalendarzowym (91) oraz w jednym sezonie (73).

Cristiano Ronaldo: zdobył pięć Złotych Piłek, wygrał pięć edycji Ligi Mistrzów, do tego trzy mistrzostwa Anglii, dwa Hiszpanii i jedno Włoch, jest mistrzem Europy z 2016 roku oraz najskuteczniejszym zawodnikiem w historii LM (128 goli w 169 meczach).

Zagrają w jednym klubie?

Można tak wymieniać i wymieniać dokonania obu piłkarzy. Niestety odkąd grają w innych ligach o ich rywalizacji mówi się coraz mniej. Główną jest na ten moment miano najlepszego strzelca Ligi Mistrzów. CR7 prowadzi, mając o 14 bramek więcej, ale jest o nieco ponad dwa lata starszy i ma na swoim koncie 28 meczów więcej. Pozostaje jeszcze liczyć na to, że zagrają ze sobą w jednych rozgrywkach albo ich zespoły zmierzą się w Champions League. Aktualnie Portugalczyk gra w Serie A dla Juventusu, z kolei Argentyńczyk w LaLiga dla Barcelony. W BETFAN, u legalnego polskiego bukmachera możecie obstawić, który z nich jako pierwszy strzeli gola w tym sezonie. Analitycy dają nieco większe szanse Messiemu, choć tak naprawdę wszystko zależy od tego, gdzie szybciej zostaną wznowione rozgrywki.

A czy spotkają się w jednym klubie? W zimowym oknie transferowym spekulowano, że Messi, który nie jest już tak szczęśliwy w Barcelonie mógłby dołączyć do Ronaldo w Juventusie. Brzmi to jak science-fiction, ale kto na początku spodziewał się, że Portugalczyk trafi do „Starej Damy”? Wszystko jest możliwe. Gdyby taki scenariusz się spełnił, byłaby to prawdziwa petarda.

Idź do Betfan Idź do Betfan

Obstawiaj zakłady bukmacherskie w Betfan.

Podziel się
  • facebook
  • twitter
  • telegram

https://spryciarz.com/bukmacherzy/betfan/news/lionel-messi-cristiano-ronaldo

Oceń ten tekst