Polscy piłkarze ekspertami w telewizji

Ocena 3,5/5 | 2 głosy

Wśród polskich piłkarzy jest wielu kandydatów na piłkarskich ekspertów. Życie piłkarza po zakończeniu profesjonalnej kariery nie zawsze jest usłane różami. Jedni nie potrafią się odnaleźć w nowej rzeczywistości, drudzy zaczynają poświęcać się kompletnie innym pasjom. Spore grono byłych zawodników zostaje jednak w branży. Są trenerami, agentami, menadżerami i… ekspertami telewizyjnymi.

Lewandowski będzie w najlepszych programach

Telewizje sportowe, a nawet portale o tej tematyce mają u siebie miejsce dla byłych piłkarzy. Dobrym przykładem jest chociażby Sebastian Mila, który praktycznie od razu po zakończeniu kariery związał się z TVP, gdzie pracuje do dziś. Do tego w „Kanale Sportowym” program o polskiej lidze mają prowadzić Michał Żewłakow, Jakub Wawrzyniak i Łukasz Trałka. W Ekstraklasie gra sporo charyzmatycznych postaci, które dobrze poradziłyby sobie w telewizji. Ponadto w reprezentacji Polski dawno nie występowało tylu uznanych w europejskim futbolu piłkarzy. W przyszłości nawet zagraniczne media będą się biły o „Biało-Czerwonych”.

Idealnym przykładem jest Robert Lewandowski. To gwiazda światowego formatu, która po zakończeniu piłkarskiej kariery będzie rozchwytywana. Podobnie może być z Łukaszem Piszczkiem, który wyrobił sobie w Niemczech solidną markę. Do tego on zakończył już karierę reprezentacyjną i niewykluczone, że latem zdecyduje się odejść także od piłki klubowej. Kamera kocha również Wojciecha Szczęsnego i Grzegorza Krychowiaka. Obaj wielokrotnie udowadniali, że znakomicie czują się w duecie.

Kuszczak będzie odkryciem eksperckim?

Jeśli chodzi o mniej znane postacie, warto wspomnieć o Tomaszu Kuszczaku, który 20 marca obchodzi swoje 38. urodziny. Jak sam jakiś czas temu przyznał, studiuje dziennikarstwo i poważnie myśli o tym, by zostać telewizyjnym ekspertem. Szczególnie podoba mu się studio w angielskim wydaniu, które cechuje się wielkim profesjonalizmem. Na pewno miałby do czego nawiązywać podczas swoich analiz i wypowiedzi, bo karierę miał bogatą. Hertha Berlin, West Bromwich Albion, Brighton, Watford, Wolverhampton, Birmingham City czy w końcu Manchester United, gdzie spędził aż pięć lat. Był tam co prawda tylko rezerwowym, ale jak już grał, to dał się zapamiętać z dobrej strony.

W studiu telewizyjnym odnaleźliby się także tacy gracze jak Arkadiusz Malarz, Marcin Wasilewski, Jakub Błaszczykowski czy bracia Gikiewicz. Dla każdego z nich znajdzie się miejsce w polskiej piłce po zakończeniu kariery. Jeśli nie w roli eksperta, to na pewno gdzieś indziej. Jako agent, może nawet trener? Betfan, legalny polski bukmacher, oferuje nawet zakład na to, że do końca 2021 roku szkoleniowcem zostanie Eugen Polanski. Także wszystko jest możliwe. Przynajmniej dla nas, bo zakładamy się o prawie wszystko.

Betfan

Utworzono dnia , ostatnia aktualizacja dnia , autor .
Znalazłeś w tekście błąd lub zawarte informacje nie są aktualne? Napisz komentarz lub skontaktuj się z nami.

Betfan bukmacher banner Pudziankowski
Betfan bukmacher banner Pudziankowski