Świetny mecz Manchesteru United z Chelsea

Manchester United zremisował 2:2 na Old Trafford z Chelsea Londyn w ramach ćwierćfinału Pucharu Anglii. To oznacza, że pojedynek zostanie powtórzony.

Od pierwszej minuty w drużynie gospodarzy zagrał Wayne Rooney, na skrzydłach Nani oraz Kagawa wspomagali wysuniętego Hernandeza. U The Blues najwyżej wysunięty był Demba Ba, w drugiej linii Rafa Benitez postawił na Ramiresa, Lamparda, Oscara, Mate oraz Mosesa.Na ławce mecz zaczęli van Persie i Valencia a u gości Hazard i Torres.

Był to pierwszy pojedynek Czerwonych Diabłów po porażce z Realem Madryt i odpadnięciu z Ligi Mistrzów. Mecz zaczęli świetnie, już w piątej minucie po podaniu Michaela Carricka wspaniałą główką popisał się Hernandez i gospodarze prowadzili 1:0. The Blues nie zdołali się jeszcze otrząsnąć a było już 2:0. W 11 minucie z rzutu wolnego Petra Cecha pokonał Wayne Rooney.

W kolejnych minutach wicemistrzowie Anglii mieli szanse na podwyższenie rezultatu. Swoich okazji nie wykorzystali ponownie Chicharito, oraz Rooney.

Do przerwy wynik nie uległ zmianie. W drugiej połowie Chelsea w końcu zaczęła grać. W 52 minucie Benitez wpuścił na boisko Hazarda, który już siedem minut później precyzyjnym strzałem tuż przy słupku pokonał Davida de Geę. W 68 minucie piłkarze z Londynu wyszli z kolejną kontrą, która okazała się skuteczna. Ramires bardzo ładnym uderzeniem lewą nogą pokonał hiszpańskiego bramkarza i był już remis 2:2.

Po zmianie stron to goście zdominowali rywali, ostatecznie stworzyli więcej bramkowych szans oraz mieli przewagę w posiadaniu piłki. W kolejnych minutach oba zespoły próbowały strzelić decydującą bramkę jednak żadnemu z nich to się nie udało. Mecz zostanie powtórzony tym razem na Stamford Bridge.

Manchester United - Chelsea Londyn 2:2 (2:0)

Javier Hernandez 5, Wayne Rooney 11 - Eden Hazard 59, Ramires 68

Man Utd: De Gea - Ferdinand, Evra, Evans, Rafael, Carrick, Nani (45, Valencia), Cleverley, Rooney, Kagawa (76, Welbeck), Hernandez (63, van Persie).

Chelsea: Cech - Cole, Cahill, David Luiz, Azpilicueta, Lampard (52, Obi Mikel), Ramires, Moses (52, Hazard), Oscar, Ba (77, Torres), Mata.

W pozostałych spotkaniach Wigan wygrało 3:0 z Evertonem a Manchester City pokonał 5:0 Barnsley. Trzeci ćwierćfinał również zostanie powtórzony gdyż Milwall zremisowało 0:0 z Blackburn Rovers.