Obraniak rezygnuje z gry w reprezentacji

Ocena 5.00/1 głos

Ludovic Obraniak rezygnuje z gry w reprezentacji Polski. Powodem takiej decyzji polskiego pomocnika urodzonego we Francji jest atmosfera, która panuje wokół jego osoby.

Obraniak przekazał, że nie chce grać w reprezentacji Polski dopóki jej trenerem będzie Waldemar Fornalik. Zawodnik Girondins Bordeaux stwierdził, że atmosfera wokół niego stała się nie do zniesienia i jest to ponad jego siły. Od dłuższego czasu Obraniak jest krytykowany za swoją grze w reprezentacji, wiele osób twierdzi, że we francuskim klubie daje z siebie więcej niż na zgrupowaniach kadry.

Oto treść oświadczenia Obraniaka:

"Po długim namyśle, z przykrością, ale zwracam się z prośbą do selekcjonera reprezentacji narodowej, Waldemara Fornalika, o niepowoływanie mnie do kadry do końca Jego kadencji. Dotarły do mnie pewne oświadczenia, które mnie zaszokowały i głęboko zraniły. Jestem bardzo rozczarowany i nie czuję się zdolnym do reprezentowania mojego kraju. W zaistniałych okolicznościach, jest to ponad moje siły. Zawsze przedkładałem wartości ludzkie nad sportowymi, jednak jestem już zmęczony wytykaniem mnie palcami i traktowaniem jak obcego przez naszych decydentów! Jest prawdą, że nie mówię poprawnie po polsku, ale czy ten fakt powinien mnie dyskryminować? Czy jest on ważniejszy niż więzy krwi? Z całego serca życzę powodzenia Zawodnikom i niektórym osobom z kierownictwa reprezentacji. Dziękuję gorąco im, jak również tym wszystkim, którzy mnie wspierali. Dziękuję za zrozumienie mnie i za uszanowanie mojej woli."


Trener Waldemar Fornalik nie krył zaskoczenia decyzją Obraniaka. To treść jego oświadczenia:

"Do Polskiego Związku Piłki Nożnej nie wpłynęło żadne oficjalne pismo, w którym Ludovic poinformowałby o tym, że rezygnuje z gry w reprezentacji Polski. Możemy oprzeć się tylko na SMS-ie, którego zawodnik przesłał do dyrektora reprezentacji. Jeżeli decyzja Obraniaka okaże się prawdą, to mogę tylko powiedzieć, że jestem zaskoczony, ponieważ gra w kadrze to największe wyróżnienie i zaszczyt. Bez względu na to, kto jest trenerem i jak spisuje się drużyna, to reprezentowanie narodowych barw jest najważniejsze. Dodam, że wszystkie decyzje, jakie podejmuje, są zawsze kierowane dobrem zespołu i tym, aby wygrywał. Temat uważam za zamknięty. Teraz najważniejsze jest dla nas czerwcowe zgrupowanie i mecz eliminacji mistrzostw świata 2014 z Mołdawią w Kiszyniowie."


Zdania na temat rezygnacji Obraniaka są podzielone jednak mimo wszystko będzie to osłabienie dla naszej reprezentacji przed meczami eliminacyjnymi do Mistrzostw Świata w 2014 roku. Do tej pory zawodnik Girondins Bordeaux rozegrał w barwach Biało Czerwonych 32 spotkania w których zdobył sześć bramek.

Podziel się
  • facebook
  • twitter
  • telegram

https://spryciarz.com/pilka-nozna/francja/1-liga/obraniak-rezygnuje-z-gry-w-reprezentacji-n124

Oceń ten tekst

Podobne artykuły