Mourinho odchodzi z realu

Ocena 5.00/1 głos

Na specjalnie zwołanej konferencji prasowej zarząd Realu Madryt z prezesem Florentino Perezem ogłosił, że po zakończeniu sezonu Jose Mourinho zakończy pracę z Królewskimi.


"W poprzednim sezonie byliśmy zachwyceni, prezentowaliśmy spektakularny futbol, pobiliśmy wszystkie rekordy. W obecnych rozgrywkach dotarliśmy do półfinału Ligi Mistrzów, do finału Pucharu Króla i zajęliśmy drugie miejsce w lidze. Być może dla innych klubów byłoby to wystarczające, ale nie dla nas. Właśnie dlatego Real Madryt jest wielki, jesteśmy wymagający, naszą kulturą jest wygrywanie Niesprawiedliwe jest mówienie o porażce, ponieważ odzyskaliśmy poziom, jaki utraciliśmy. Mourinho jest szkoleniowcem, który pracuje najdłużej spośród 20 trenerów w Primera Division. Nie jest to łatwe, tym bardziej w instytucji, w której poziom presji jest tak wysoki. On sam powiedział mi, że w Anglii mecze trwają 90 minut, zaś w Hiszpanii rozciągają się na 7 dni tygodnia, 24 godziny na dobę. Uważam, że my radzimy sobie z tą presją, ponieważ żyjemy z nią od dziecka Każdy trener ma własną osobowość, ale nie ulega wątpliwości, że Mourinho pomylił się nie raz. Mimo wszystko jest to dla nas smutny dzień, chcę życzyć mu wszystkiego co najlepsze, zawsze będzie tu pamiętany, jest już częścią naszej historii." - tak odejście Mourinho podsumował Perez.

The Special One był trenerem Los Blancos od 2010 roku. W 175 meczach odniósł 126 wygranych co daje 72% zwycięstw. Z Realem zdobył Puchar i Superpuchar Hiszpanii oraz wywalczył mistrzostwo kraju zdobywając rekordową ilość punktów w lidze. Trzykrotnie docierał z zespołem do półfinału Ligi Mistrzów. Mimo iż w obecnym sezonie nie zdobył żadnego trofeum to za jego kadencji Real odniósł sukcesy jakich nie odnosił od 2002 roku. Jego odważne decyzje były krytykowane przez kibiców oraz poszkodowanych zawodników w szatni jednak z czasem okazało się, że Mourinho miał rację w swoich wyborach.

Wszyscy są niemal pewni, że od przyszłego sezonu portugalski trener obejmie posadę w Chelsea Londyn. Jak na razie nie wiadomo kto zastąpi Mourinho w Realu jednak nieoficjalnie mówi się o Carlo Ancelottim obecnym trenerze Paris Saint Germain.

Podziel się
  • facebook
  • twitter
  • telegram

https://spryciarz.com/pilka-nozna/hiszpania/la-liga/mourinho-odchodzi-z-realu-n128

Oceń ten tekst

Podobne artykuły