Legia może to zrobić!

Ocena 5.00/1 głos

Po pierwszym spotkaniu minimalnym faworytem pozostaje Ajax, ale Legia pokazała w Amsterdamie, że stać ją na pokonanie słynnego holenderskiego klubu.

Liga Europy, Legia Warszawa – Ajax Amsterdam, czwartek, 26.12.2015 r., godz. 19.00

Wynik pierwszego meczu nie jest zły (1:0 dla Ajaksu), ale wszyscy wiedzą, że powinien być lepszy – przynajmniej remisowy. Legia szybko otrząsnęła się po utracie gola i w drugiej połowie wręcz zdominowała gospodarzy, pokazując, że nie odstaje od nich piłkarsko i fizycznie. Udawało się wypracowywać dogodne sytuacje strzeleckie, ale zupełnie zabrakło skuteczności, w czym celowali zwłaszcza Michał Żyro i Orlando Sa. Holendrzy na własnym stadionie nie pokazali niczego wielkiego.

Mistrz Polski już oficjalnie pożegnał się z bohaterem ostatnich sezonów Miroslavem Radoviciem i trener Henning Berg z pewnością ma plan, jak wypełnić tę lukę. Do treningów i oficjalnego składu wrócił Ondrej Duda i wszyscy mają nadzieję, że utalentowany młody Słowak wzmocni ofensywę Legii przynajmniej w części spotkania.

Ajax (podobnie, jak Legia) nie błyszczy w rozgrywkach ligowych. W ostatniej kolejce jedynie dość szczęśliwie zremisował 1:1 w meczu z Willen II, a remis dał mu gol Arkadiusza Milika. Polski napastnik jest w rewelacyjnej formie i to jego najbardziej powinna się obawiać obrona klubu z Warszawy. Drugim z atutów gości jest oczywiście świetny bramkarz Jasper Cilessen.

Piekielnie ważne dla Legii spotkanie odbywać się będzie przy pustych trybunach, na skutek kary UEFA po kolejnych wybrykach kibiców. Taka atmosfera na pewno nie dodaje piłkarzom skrzydeł, ale i tak, przy odpowiedniej mobilizacji i koncentracji oraz oczywiście powrocie skuteczności w ataku – są oni w stanie odrobić jednobramkową stratę i wyeliminować Ajax z Ligi Europy.

Ciekawe kursy w bukmacher:

Legia wygra (90 minut gry) – 2.26

Oba zespoły strzelą gola – Nie – 2.05

Legia awansuje – 3.30

Podziel się
  • facebook
  • twitter
  • telegram

https://spryciarz.com/pilka-nozna/liga-europy/legia-moze-to-zrobic-n245

Oceń ten tekst

Podobne artykuły

Neteller
Metody płatności

Neteller