Nieciecza vs Lechia w

Drugi tydzień zmagań  Ekstraklasy, druga okazja na zgarnięcie koszulki ulubionej ekipy polskiej ligi. Totolotek kontynuuje swoją zabawę, w której nagradza voucherami na klubowe trykoty pięćdziesięciu nowych Użytkowników, którzy przed kolejką jako pierwsi wniosą zakład na któryś z meczów Ekstraklasy za minimum 75 złotych.

W 22. serii spotkań piątkowym hitem jest pojedynek Bruk-Bet Termaliki Niecieczy z Lechią Gdańsk i jest on doskonałą okazją do tego, by załapać się na promocję Totoloteki zgarnąć jedną z pięćdziesięciu koszulek. No dobrze, ale na kogo postawić 75 złotych?

Faworytem wydaje się być oczywiście Lechia Gdańsk, czyli od prawie tygodnia nowy lider  Ekstraklasy. Zespół prowadzony przez Piotra Nowaka świetnie wszedł w rundę wiosenną i w pierwszym meczu po zimowej przerwie na Stadionie Energa nie dał szans ówczesnemu numerowi jeden ligi – Jagiellonii Białystok. Lechiści rozbili drużynę z Podlasia 3:0, a demolki dokonali bracia Paixao.

Drużyna z Gdańska od początku do końca kontrolowała wydarzenia boiskowe, co podczas konferencji pomeczowej wspomniał zachwycony postawą swoich podopiecznych trener Nowak. Menadżer zielono-białych nie bał się wystawić w tak ważnym spotkaniu dwóch sprowadzonych tej zimy piłkarzy i od pierwszych minut na boisku mogliśmy obserwować Dusana Kuciaka i Ariela Borysiuka – ogranych piłkarzy, mających pomóc obecnemu liderowi w wywalczeniu mistrzostwa.

#bookie-advert-forbet#

Pewna wygrana z jednym z kandydatów do mistrzostwa to nie jedyna przesłanka, która sprawia, że to Lechię należy uważać za faworyta piątkowego starcia. Gospodarz tego meczu – Termalica Bruk-Bet Nieciecza – kiepsko rozpoczął 2017 rok. Tydzień temu zespół Czesława Michniewicza udał się do Poznania na pojedynek z tamtejszym Lechem i dał sobie wbić trzy bramki, nie strzelając przy tym żadnej. Co ciekawe, każdy ze wspomnianych goli padł po rzutach karnych, które wykonywało trzech różnych piłkarzy! W ostatniej minucie spotkania czerwoną kartkę zobaczył czołowy stoper ekipy z Niecieczy – Artem Putivtsev – co nie ułatwi popularnym Słonikom wywalczenia w tym meczu zwycięstwa.

Termalica nie była faworytem także w rundzie jesiennej, jednak wtedy, na stadionie w Gdańsku, nieoczekiwanie wygrała z Lechią 1:2. Koncert dał wtedy młody, 21-letni napastnik Vladislavs Gutkovskis. Łotysz zapakował dwie bramki i sprawił, że Lechia odniosła pierwszą – i jak na razie ostatnią – porażkę przed własną publicznością w kampanii 2016/17. Powtórzenie takiego rezultatu jest jednak mało prawdopodobne i w ofercie Totolotka wygrana Słoników jest wyceniana po kursie 3.55.