Piotr Reiss kończy karierę

Ocena 5.00/1 głos

Napastnik Lecha Poznań Piotr Reiss zapowiedział, że po zakończeniu tego sezonu zakończy piłkarską karierę.

W poniedziałek Reiss zwołał konferencję prasową na której poinformował o swojej decyzji. Blisko 41 letni zawodnik urodzony w Poznaniu prawie przez całą karierę piłkarską był związany z Lechem. Niejednokrotnie mówił, że gra w poznańskim klubie jest jego marzeniem. Ostatnim jego pojedynkiem będzie mecz z Koroną Kielce, który zostanie rozegrany 2 czerwca.

"Jest to przełomowy moment w moim życiu. Piłka towarzyszyła mi od kiedy pamiętam. Pragnę podziękować wszystkim wspierającym rozwój mojej kariery: rodzinie, przyjaciołom, trenerom, zawodnikom, prezesom, przedstawicielom mediów, a przede wszystkim kibicom Kolejorza, których kilka pokoleń wychowało się u mojego boku na stadionie przy ul. Bułgarskiej, na których wsparcie zawsze mogłem liczyć. Dziękuję również sympatykom drużyn przeciwnych, którzy mimo wrogości potrafili okazać szacunek wobec mojego przywiązania do klubowych barw i tworzyli zwłaszcza w meczach z Lechem fajne widowiska. Wiele marzeń się spełniło, choć życie bez kolejnych nie miałoby sensu. Wierzę, że Lech może stać się drużyną europejskiego formatu, chcę cieszyć się z jego sukcesów i przypomnieć, że to właśnie my – kibice tworzymy ten klub" - wygłosił Reiss na konferencji.

Rejsik karierę rozpoczynał w roku 1990. Po roku spędzonym w Lechu do 1994 roku występował kolejno w Kotwicy Kórnik i Amice Wronki. Następnie wrócił do Lecha w którym grał do 1998 roku. w Tym czasie rozegrał 146 spotkań strzelając 50 bramek. Dobre występy w Lechu zaowocowały podpisaniem kontraktu z Hertą Berlin. W latach 1998-2001 grał w Niemczech w Hercie (16 występów, jeden gol), MSV Duisburg ( 22 występy, 5 bramek) oraz w SpVgg Greuther Furth ( 9 występów, bez bramki). Wrócił do Lecha, który przeżywa trudne chwilę spadając do II ligi i broniąc się przed spadkiem do III. Występuje w Kolejorzu przez sześć lat i rozgrywa 174 mecze w których zdobywa 58 goli. W 2009 roku został zatrzymany w związku ze śledztwem dotyczącym korupcji w polskiej piłce nożnej. Postawiono mu zarzuty a Lech zawiesił go w prawach zawodnika. Nigdy nie udowodniono mu winy oraz nie skazano. W 2009 roku przez kolejne trzy lata grał w Warcie Poznań dla której w 93 meczach zdobył 35 bramek. Powrócił w tym sezonie do Lecha Poznań podpisując kontrakt na jeden rok. Trener Mariusz Rumak wpuścił go sześć razy na boisko a Reiss zdobył jedną bramkę. Łącznie w barwach Lecha Poznań wystąpił 405 razy i zdobył 136 bramek.

 

Podziel się
  • facebook
  • twitter
  • telegram

https://spryciarz.com/pilka-nozna/polska/ekstraklasa/piotr-reiss-konczy-kariere-n134

Oceń ten tekst

Podobne artykuły