Poznaliśmy pierwszych półfinalistów PP

Wisła Kraków oraz Ruch Chorzów zapewniły sobie awans do półfinału Pucharu Polski. Krakowianie ograli Jagiellonie Białystok natomiast Ruch wyeliminował Zagłębie Lubin.

W pierwszym spotkaniu Biała Gwiazda wygrała z Białostoczanami 2:0. W rewanżu od początku spotkania zdominowali gospodarzy i wbili im aż cztery bramki.

Mając dwubramkową zaliczkę Wisła od początku meczu grała ostrożnie, nie atakowała oraz nie odsłaniała się w obawie przed stratą gola. W 21 minucie Patryk Małecki rozpoczął kontrę Wiślaków, ruszył lewą stroną i zagrał piłkę do Łukasza Burligi, który trafił do bramki strzeżonej przez Słowika.

Od tego czasu to goście dominowali na boisku czego efektem była druga bramka zdobyta jeszcze przed przerwą w 35 minucie. Kolejną asystę zaliczył Małecki a gola zdobył Rafał Boguski.

Zaledwie cztery minuty po przerwie losy dwumeczu ustalił Sobolewski, który strzałem głową wyprowadził Wisłę na trzy bramkowe prowadzenie. Od tego momentu Wisła grała już bardzo spokojnie a Jagiellonia starała się zmniejszyć rozmiary porażki. To się udało, w 56 minucie Hiszpan Quintana minął bramkarza Wisły i wpakował piłkę do bramki. W 70 minucie ten sam zawodnik oddał kolejny precyzyjny strzał i Jagiellonia przegrywała już tylko 2:4.

Na więcej nie wystarczyło czasu i Wisła pokonała Jagiellonie w dwumeczu 6:2.

Jagiellonia Białystok - Wisła Kraków 2:4 (0:2)

Quintana 56, 70 - Burliga 21, Boguski 35, Sobolewski 49, Małecki 90+1

Jagiellonia: Jakub Słowik - Alexis Norambuena, Ugochukwu Ukah, Adam Dźwigała, Lubos Hanzel (46. Filip Modelski) - Tomasz Bandrowski, Min Kyun Kim - Dani Quintana, Maciej Gajos, Tomasz Kupisz (46. Euzebiusz Smolarek) - Dawid Plizga (65. Michał Fidziukiewicz)

Wisła: Sergei Pareiko - Marko Jovanovic, Radosław Sobolewski, Kew Jaliens, Gordan Bunoza - Michał Chrapek (85. Daniel Brud), Cezary Wilk - Patryk Małecki, Michał Czekaj (46. Emmanuel Sarki), Łukasz Burliga - Rafał Boguski (66. Paweł Stolarski)

W kolejnym ćwierćfinale Ruch Chorzów pokonał Zagłębie Lubin 1:0. W pierwszym meczu padł remis 2:2 i to Ruch awansował dalej.

Od początku spotkania to goście napierali na bramkę Peskovica jednak a to napastnicy w kluczowym momencie spisywali się nieporadnie a to dobrze w bramce bronił Peskovic.

Do przerwy wynik się nie zmienił. W drugiej części gry zaatakowali gospodarze czego efektem był gol w 57 minucie. Ładną akcję całego zespołu wykończył Łukasz Janoszka. Niebiescy poszli za ciosem jednak swoje szanse marnowali Zieńczuk oraz Jankowski.

Wynik nie zmienił się, Ruch wygrał 1:0 i awansował do półfinału Pucharu Polski.

Ruch Chorzów - Zagłębie Lubin 1:0 (0:0)

Łukasz Janoszka 56

Ruch: Michal Peskovic - Żeljko Dokić, Marek Szyndrowski, Piotr Stawarczyk, Martin Konczkowski - Marek Zieńczuk (od 79 min. Pavel Sultes), Marcin Malinowski, Filip Starzyński (od 91. min. Marcin Kikut), Mindaugas Panka, Łukasz Janoszka - Maciej Jankowski (od 89. min. Grzegorz Kuświk).

Zagłębie: Michał Gliwa - Pavel Vidanov, Adam Banaś, Boris Godal, Costa Nhamoinesu - Szymon Pawłowski (od 39. min. Adrian Błąd), Łukasz Hanzel (od 61 min. Kamil Wilczek), Rober Jeż, Jiri Bilek (od 69 min. Damian Kowalczyk), Maciej Małkowski - Michal Papadopulos.