Derby turynu dla juve, czerwona kartka glika

Pewnie zmierzający po mistrzostwo Włoch Juventus Turyn pokonał na wyjeździe FC Torino 2:0 w 34 kolejce Serie A i na cztery spotkania przed końcem rozgrywek jest o krok od zdobycia Scudetto. Czerwoną kartką w tym spotkaniu został ukarany reprezentant Polski Kamil Glik.

Pierwsza bramka w tym spotkaniu padła dopiero w 84 minucie. Kiedy wydawało się, że mecz zakończy się bezbramkowym remisem Arturo Vidal po podaniu Claudio Marchisio mocnym strzałem pokonał Gilleta. Kilka minut później w ostatniej minucie regulaminowego czasu gry drugą żółtą a w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został Kamil Glik. Grająca przez kilka dodatkowo doliczonych minut drużyna Torino straciła jeszcze jedną bramkę. Tym razem asystent przy pierwszym golu Claudio Marchisio wpisał się na listę strzelców i ustalił wynik spotkania na 0:2.

To zwycięstwo umocniło Starą Damę na fotelu lidera włoskiej Serie A. Podopieczni Antonio Conte mają w tym momencie 80 punktów na koncie. Drugie w tabeli Napoli ma 69 co oznacza, że na cztery kolejki przed końcem rozgrywek Juve jest już prawie pewne mistrzostwa. Do triumfu brakuje im jednego punktu. Wystarczy wygrana w najbliższej kolejce nad słabym w tym sezonie Palermo, które walczy o utrzymanie się w najwyższej klasie rozgrywkowej.

FC Torino - Juventus Turyn 0:2 (0:0)

Bramki: Arturo Vidal 86, Claudio Marchisio 90+1

Czerwona kartka: Kamil Glik 90 (FC Torino).

FC Torino: Jeana-Francoisa Gillet - Salvatore Masiello, Angelo Obinze Ogbonna, Kamil Glik, Danilo D'Ambrosio (75-Valerio Di Cesare) - Mario Santana (83-Valter Birsa), Alessandro Gazzi, Migjen Basha, Alessio Cerci - Riccardo Meggiorini (66-Jonathas), Rolando Bianchi.

Juventus Turyn: Gianluigi Buffon - Giorgio Chiellini, Andrea Barzagli, Leonardo Bonucci - Kwadwo Asamoah (90-Federico Peluso), Arturo Vidal, Andrea Pirlo, Stephan Lichtsteiner (74-Martin Caceres) - Mirko Vucinić (74-Fabio Quagliarella), Claudio Marchisio.

W 34 kolejce swoje spotkanie właśnie z Palermo na wyjeździe przegrał Inter Mediolan, który tym samym nieznacznie oddalił się od piątego miejsca gwarantującego start w Lidze Europejskiej. Nerazzurri tracą do Romy dwa punkty. O piąte miejsce walka będzie trwała zapewne do ostatniej kolejki gdyż szansę na Ligę Europy mają aż cztery kluby.

W pozostałych spotkaniach 34 kolejki Napoli pewnie pokonało ostatnią w tabeli Pescare 3:0. Ta porażka przesądziła o spadku Pescary do Serie B. Milan pokonał Catanie 4:2, Fiorentina okazała się lepsza od Sampdorii wygrywając 3:0 a Roma od Sieny - 4:0. Pierwsze sześć zespołów w tabeli wygrało swoje mecze. Następna kolejka może znacznie przybliżyć nas do odpowiedzi kto zdobędzie piątą lokatę w sezonie 2012/2013.