Wybory Parlamentarne 2019 – co typują bukmacherzy?

Ocena 3.75/4 głosy
Wybory Parlamentarne 2019 – co typują bukmacherzy?

Polityka w Polsce to generator emocji. Często bardzo silnych i skrajnych. 

Nadchodzące wybory parlamentarne dodatkowo je nasilają, o czym każdy może przekonać się włączając tv oraz radio, odwiedzając portale informacyjne czy obserwując zmierzające donikąd kłótnie znajomych w mediach społecznościowych. Ci, którzy są dobrymi, wnikliwymi obserwatorami tego przedstawienia i potrafią ocenić obecną sytuację na chłodno, powinni spojrzeć na przedwyborczą ofertę bukmacherów.

Wybory Parlamentarne w Polsce odbędą się już za kilka dni. W niedzielę 13 października 2019 miliony Polaków udadzą się do lokali wyborczych i oddadzą swój głos. Zobaczmy jakie zakłady na wybory oferują legalni bukmacherzy i czy można coś zarobić?

Do dyspozycji jest naprawdę sporo zakładów. Zarówno tych sensowych i prawdopodobnych, jak i bardziej z gatunku science-fiction. Ale w tym kraju...

Na wstępie warto podkreślić, że obstawianie zgodnie z sondażami przedwyborczymi nie daje szansy na znaczny zarobek. Prawo i Sprawiedliwość jest faworytem mediów, większości ekspertów i oczywiście legalnych bukmacherów. Co nie oznacza wcale, że przy tak przygniatającej przewadze partii rządzącej nie można znaleźć ciekawych typów.

Wybory parlamentarne minęły, teraz możesz obstawiać zakłady bukmacherskie na wybory prezydenckie 2020. Przeczytaj artykuł i dowiedz się jakie kursy legalni bukmacherzy wystawili na wybory prezydenta Polski w 2020 roku.

Należy też pamiętać, że sondaże przedwyborcze żądzą się innymi prawami niż faktyczne wybory i czasami bardziej bywają narzędziami marketingowo-propagandowymi niż faktycznym odwzorowaniem preferencji wyborczych społeczeństwa. Jak pokazała niedawna przeszłość, ostateczny wybór ogółu społeczeństwa potrafił sprawić niezłego psikusa znawcom sondażowym. W kontekście obstawiania u bukmacherów nadchodzących Wyborów Parlamentarnych polecamy przeczytać nasz poradnik polityka w zakładach bukmacherskich.

Pewniak czy czarny koń?

Na początek sprawdzamy ofertę największego polskiego bukmachera – STS. Zwycięstwo PiSu to kurs 1:01, a Koalicji Obywatelskiej to już 20:00. Stawiając złotówkę na niespodziewany triumf SLD można zarobić 100 zł, a na PSL aż 500 zł. Najmniejsze szanse przyznaje się Konfederacji, a kurs na wygraną tego komitetu to 2000.

Zwycięzca, Polska Wybory Parlamentarne

Warto przyjrzeć się zakładom na wynik procentowy wyborów parlamentarnych w Polsce. Tutaj kursy są już mniej kosmiczne, choć w większości też zgodne z przewidywaniami. Jeśli na Prawo i Sprawiedliwość zagłosowałoby więcej niż 50% upoważnionych, to STS pomnoży stawkę zakładu o 3.48. Jeśli jednak mniej niż połowa uprawnionych osób obdarzy tę partię swoim zaufaniem, to przelicznik wyniesie 1.25. Dla tego i każdego z pozostałych wymienionych komitetów bukmacher przygotował kilka wariantów progów i adekwatne wysokości kursów.

Wynik procentowy, Polska Wybory Parlamentarne

Obstawiać w bukmachera STS można także samą frekwencję, frekwencję i wynik (zakład łączony) oraz wygraną osobno w każdym z 41 okręgów wyborczych. Jeśli dla kogoś to wciąż za mało, może skorzystać z mniej oczywistych typów:

 • Czy PiS zdobędzie samodzielną większości sejmową?
 • PiS zdobędzie większość konstytucyjną?
 • oraz czy Jarosław Kaczyński obejmie stanowisko premiera do końca 2019 roku?

Frekwencja, Polska Wybory Parlamentarne

A może pojedynek?

Zarówno STS, jak i np. bukmacher Fortuna oferuje również zakłady z handicapem procentowym. Można typować, która partia zdobędzie w Wyborach Parlamentarnych więcej procent głosów z uwzględnieniem tego typu przewagi.

Polska-Wybory Parlamentarne-kto lepszy-handicap procentowy

Nawet względnie nowi bukmacherzy, jak Betclic czy Betfan mają ofertę na wybory parlamentarne w Polsce. Jest ona nieco uboższa od tej dostępnej u czołówki rynku bukmacherskiego, ale nadal jest w czym wybierać. Niektóre z zakładów dotyczą konkretnych polityków oraz ich przyszłości po ogłoszeniu wyników, a także pojedynków między poszczególnymi liderami list wyborczych i okręgów. Np. kto zdobędzie więcej głosów w wyborach parlamentarnych 2019 roku – Małgorzata Wassermann/Zbigniew Ziobro lub czy obecny premier zyska większe uznanie od Jarosława Kaczyńskiego? Przykładowe zakłady dostępne do zawarcia w Betfan:

 • Kto zostanie premierem RP po wyborach parlamentarnych 2019?
 • Czy Mateusz Morawiecki zdobędzie więcej głosów niż Jarosław Kaczyński w wyborach parlamentarnych 2019 r.?
 • Kto zdobędzie więcej głosów w wyborach parlamentarnych 2019 r.? Małgorzata Wassermann/Zbigniew Ziobro
 • Premier czy któryś z wicepremierów kto zdobędzie więcej głosów w wyborach parlamentarnych 2019 r.?
 • Czy Tomasz Zimoch zdobędzie najwięcej głosów w ramach listy wyborczej KO
 • W ilu okręgach wyborczych zwycięży PiS?
 • W ilu województwach zwycięży KO?

Zabawa w socjologa

Oddanie głosu na karcie wyborczej i obstawienie zakładu bukmacherskiego dotyczącego wyborów parlamentarnych to zupełnie inny rodzaj decyzjiWyborach Parlamentarnych. To oczywiste, ale warto mieć to na uwadze. W pierwszym przypadku pod uwagę bierze się własne przekonania i pomysły polityków, w drugim pod uwagę bierze się przekonania większości co do pomysłów polityków. Stawianie na zwycięzcę wyborów nie jest rozwiązaniem o dużym prawdopodobieństwie znacznego zwrotu, chyba, że ktoś liczy na niespodziewany obrót spraw i inny od przewidywanych podział głosów oddanych przez rodaków. Do tej pory aż tak dużych niespodzianek przy okazji różnych wyborów nie doświadczaliśmy, ale według rachunku podobieństwa i te muszą kiedyś się pojawić... ;-)

Dobrą analizą i przewidywaniem można wykazać się w przypadku pojedynków polityków czy frekwencji. O ile PiS nadal ma w Polsce dużą przewagę, o tyle w niektórych okręgach kandydaci opozycji - Koalicji Obywatelskiej i PSL/Kukiz, czy innych partii, jak wolnościowa Konfederacja, cieszą się większym uznaniem lokalnych mieszkańców. Znając realia okolicy, nastroje i takie sympatie można wygrać z bukmacherem, dokonując trafnego wyboru.

Przy okazji frekwencji warto wziąć pod uwagę nie tylko przewidywania czy przedwyborcze deklaracje ankietowanych, ale także bardziej przyziemne i wydawałoby się, trywialne okoliczności, jak: pogoda, w tym opady, ilość i bliskość obwodowych komisji wyborczych, czyli lokali ido głosowania, ułatwienia dla głosujących w innych miejscach, niż zamieszkania itd. To wszystko w ostateczności może zdecydować, komu będzie chciało ruszyć się z fotela i pójść zmieniać Polskę... a klientom bukmacherów zapewnić dodatkowe emocje i szansę na spore wygrane.

Podziel się
 • facebook
 • twitter
 • telegram

https://spryciarz.com/polityka/wybory-parlamentarne-2019-bukmacherzy-n810

Oceń ten tekst

Podobne artykuły