Co to jest MAXIKOMBI?

Ocena 4.72/18 głosów
Co to jest MAXIKOMBI?

Legalni bukmacherzy w naszym kraju stają na głowie, aby dostarczyć swoim klientom produkt z górnej półki. Stąd też w ich ofercie pojawiają się coraz to nowe opcje zakładów, które przynajmniej w teorii mają zagwarantować graczom maksymalnie wysokie wygrane.

Tak dzieje się chociażby w przypadku kuponów MAXIKOMBI, które pozwalają graczowi cieszyć się z wygranej na kuponie nawet wtedy, kiedy nie wszystkie typy pójdą po jego myśli. Jak to możliwe? Jak działa kupon MAXIKOMBI? Którzy bukmacherzy gwarantują taką opcję? Przekonajmy się.

 1. Bogata oferta zakładów od legalnych bukmacherów
 2. Zakład MAXIKOMBI - co to jest?
 3. W jaki sposób i gdzie obstawiać kupony MAXIKOMBI?
 4. Co bardziej się opłaca - wielokrotne kupony AKO, czy MAXIKOMBI?
 5. Jak grać MAXIKOMBI - podsumowanie

Bogata oferta zakładów od legalnych bukmacherów

Konkurencja na rynku zakładów sportowych w naszym kraju jest tak olbrzymia, że legalni bukmacherzy muszą dołożyć nie lada starań, aby ich oferta przebiła się na tle innych operatorów. Efektem tego są nie tylko atrakcyjne bonusy i promocje gwarantujące chociażby grę bez podatku, czy też zwrot stawki za przegrane kupony w postaci bonusu cashback, ale również sporo innowacyjnych rozwiązań dla graczy, których specjalnością są wielokrotne kupony AKO.

Jednym z nich są specjalne bonusy, w myśl których im więcej typów gracz umieści się na wielokrotnym kuponie AKO, tym wyższy bonus pojawi się na jego koncie. Kolejną opcją są tzw. kupony MAXIKOMBI. Czym różnią się jedne od drugich? Które z nich gwarantują wyższe wygrane, a dzięki którym spada ryzyko niepowodzenia? Postanowiliśmy to sprawdzić. Spośród bukmacherów dla Polaków kupony MAXIKOMBI oferuje Fortuna i STS.

Zakład MAXIKOMBI - co to jest?

Kupony MAXIKOMBI, w przeciwieństwie do tradycyjnych kuponów AKO mają to do siebie, że nawet kilka wpadek na kuponie nie przekreśla szansy na wygraną. To rodzaj zakładów systemowych, dzięki którym typy wybrane przez gracza są podzielone na odrębne bloki (SOLO lub AKO), zaś wpadka jednej grupy nie oznacza porażki na całym kuponie.

Jako przykład weźmy najprostszy kupon MAXIKOMBI, do którego gracz wybrał 3 selekcje (nazwijmy je A, B i C), a następnie zdecydował się na kombinację 2 z 3. Co to oznacza? Typy na kuponie zostaną automatycznie pogrupowane na trzy bloki, tj. AB, BC i AC, czyli wszystkie możliwe kombinacje w tym układzie.

Maksymalna wygrana pojawi się na koncie gracza wówczas, kiedy wszystkie selekcje na kuponie okażą się poprawne. Jednak opcja 2 z 3 oznacza, że nawet trafiając dwa typy gracz może liczyć na wygraną (oczywiście nieco skromniejszą, niż gdyby wszystkie jego selekcje okazały się poprawne, jednak lepsze to niż nic). Przykładowo - jeśli poprawne okażą się selekcje A i B, wówczas cały blok AB okaże się zwycięski, zaś bloki AC i BC będą przegrane.

Mało tego! Gracz może dodać jeszcze jeden blok, a mianowicie grupę tzw. pewniaków oznaczonych literką P. Ma to na celu podbicie ogólnego kursu na kuponie i dać jeszcze wyższą wygraną. Tyle tylko, że jeśli co najmniej 1 selekcja w bloku P okaże się nietrafiona, wówczas niezależnie od kombinacji, nawet jeśli wszystkie pozostałe bloki na kuponie będą poprawne, to cały kupon jest przegrany. Podsumowując - decydując się na dodanie pewniaków do kuponu MAXIKOMBI gracz musi mieć pewność, że okażą się one prawidłowe.

Liczba dostępnych kombinacji w ramach kuponów MAXIKOMBI jest wprost gigantyczna. Przykładowo - gracz może zdecydować się na system 12 z 13 i wówczas, aby cieszyć się z wygranej będzie musiał trafić aż 12/13 lub 13/13 bloków - umówmy się, nie będzie to zadaniem łatwym, jednak i wygrana powinna być bardzo okazała!

Może również wybrać znacznie pewniejszy wariant np. 5 z 13 i wówczas do wygranej wystarczy mu trafienie zaledwie 5 bloków, zaś aż 8 może być kompletnie chybionych. Każdy blok może zostać zbudowany z pojedynczego zakładu SOLO, albo kilku selekcji w ramach wielokrotnego kuponu AKO. Każdy odrębny blok zostaje rozliczony jako zwycięski wówczas, kiedy wszystkie selekcje w jego ramach są trafione.

Kupon Maxikombi w STS inbsp;Fortuna

W jaki sposób i gdzie obstawiać kupony MAXIKOMBI?

Zacznijmy od tego, którzy z legalnych bukmacherów w naszym kraju w ogóle proponują graczom takie rozwiązanie i u których można tworzyć kupony MAXIKOMBI. Oczywiście każdy serwis z licencją umożliwia graczom obstawianie wielokrotnych kuponów AKO, natomiast opcja MAXIKOMBI dostępna jest wyłącznie na stronach bukmacherów Fortuna oraz STS. Jak grać kupony MAXIKOMBI?

Zarówno u bukmachera STS, jak również w serwisie Fortuna schemat konstruowania kuponu MAXIKOMBI wygląda bardzo podobnie. Gracz wybiera kilka typów z oferty zakładów bukmachera, zaś po dodaniu ich do kuponu zmienia jego status z AKO na MAXIKOMBI.

Wszystkie selekcje automatycznie zostają pogrupowane na poszczególne bloki, zaś ilość typów w poszczególnych blokach zależy wyłącznie od typera (może to być 1 typ, a może ich być kilka). Można oczywiście rozwinąć kupon w ten sposób, aby mieć podgląd poszczególnych bloków i typów, jakie się w nich znajdują.

Kolejnym zadaniem typera jest wybranie pożądanej kombinacji MAXIKOMBI oraz stawki na kuponie. Gracz może wybrać dowolną kombinację. Decydując się przykładowo na system 3 z 5 jego kupon będzie zwycięski, jeśli 3 z 5 bloków na kuponie będą poprawne. Oczywiście jeśli trafi 5 z 5 bloków wówczas wygrana będzie znacznie wyższa, jednak nawet 3 poprawne bloki gwarantują graczowi wypłatę.

Wybór jest tutaj olbrzymi. Marząc o rekordowej wygranej na kuponie MAXIKOMBI gracz może zdecydować się np. na wariant 10 z 13, zaś Ci, których zadowoli nieco skromniejsza, jednak znacznie bardziej prawdopodobna wygrana mogą zdecydować się na wariant np. 5 z 13 bloków.

Co do stawki. Tutaj również gracz ma kilka wariantów do wyboru. Może podać ogólną stawkę dla całego kuponu MAXIKOMBI i wówczas bukmacher podzieli ją po równo pośród wszystkie bloki na kuponie, a może sam ręcznie ustalić odrębną stawkę dla każdego bloku w zależności od ryzyka, jakim są obarczone selekcje w danej kombinacji. Po wyborze stawki kupon MAXIKOMBI jest gotowy i wystarczy go zaakceptować, a następnie… trzymać kciuki za pozytywne rozstrzygnięcia w poszczególnych blokach.

Liczba kombinacji w kuponie maxikombi

Co bardziej się opłaca - wielokrotne kupony AKO, czy MAXIKOMBI?

Wielu graczy ma spory dylemat w momencie wyboru pomiędzy wielokrotnym kuponem AKO, a kuponem MAXIKOMBI. Na który wariant się zdecydować? Który jest bardziej opłacalny z punktu widzenia gracza? To zależy od tego, co jest dla Was najbardziej istotne!

Jeśli gracza kusi wysoka wygrana, wówczas lepszym rozwiązaniem wydaje się być skorzystanie z wielokrotnego kuponu AKO. Przy scenariuszu, że graczowi dopisze odrobinę szczęścia i wszystkie jego selekcje okażą się zwycięskie, wówczas wygrana powinna być naprawdę okazała.

Z kolei typerzy, których zadowoli nieco skromniejsza wygrana powinni skorzystać z możliwości, jakie dają kupony MAXIKOMBI. Ten rodzaj zakładów daje graczowi znacznie większe pole manewru i sprawia, że nawet kilka niecelnych typów na kuponie nie przekreśla całego zakładu. Przykładowo - decydując się na wariant 4 z 8 gracz może cieszyć się z wygranej nawet wówczas, jeśli poprawnych będzie zaledwie 50% selekcji na jego kuponie. To naprawdę spore udogodnienie.

Jak grać MAXIKOMBI - podsumowanie

Mamy nadzieję, że nieco przybliżyliśmy Wam korzyści płynące z korzystania z kuponów MAXIKOMBI i wyjaśniliśmy Wam kluczowe różnice pomiędzy takimi zakładami, a tradycyjnymi wielokrotnymi kuponami AKO. Opcja MAXIKOMBI daje graczowi spore pole manewru, zaś umiejętnie wykorzystując wszystkie dostępne opcje i mając odrobinę szczęścia typer ma sporą szansę na atrakcyjną wygraną na kuponie.

Niestety, spośród wszystkich legalnych bukmacherów w Polsce póki co kupony MAXIKOMBI są dostępne wyłącznie dla klientów bukmacherów Fortuna oraz STS, jednak mając na uwadze korzyści płynące z tej opcji podejrzewamy, że wcześniej czy później taki wariant pojawi się również w innych serwisach.

FAQ Co to jest MAXIKOMBI?

Kto pyta, nie błądzi. Ty pytasz - my odpowiadamy!

 • Co to takiego MAXIKOMBI?

  To rodzaj zakładów systemowych przypominających wielokrotne kupony AKO z tą różnicą jednak, że nawet kilka błędnych typów na kuponie nie przekreśla szansy na wygraną.

 • Jak przygotować kupon MAXIKOMBI?

  To bardzo proste. Wystarczy wybrać kilka selekcji z oferty zakładów bukmachera i umieścić je na kuponie, a następnie pogrupować je w odpowiednie bloki wedle uznania oraz wybrać pożądaną kombinację (np. 4 z 5) i stawkę na kuponie.

 • Jak grać kupony MAXIKOMBI?

  Przede wszystkim nie warto umieszczać na nich selekcji o niskich kursach. Znacznie bardziej opłacalne mogą okazać się nieco bardziej ryzykowne typy po wyższych kursach, gdyż wówczas nawet trafienie 2 z 5 bloków może dać graczowi atrakcyjną wygraną.

 • Którzy bukmacherzy oferują kupony MAXIKOMBI?

  Ta opcja zakładów dostępna jest na stronach bukmacherów STS oraz Fortuna.

Podziel się
 • facebook
 • twitter
 • telegram

https://spryciarz.com/poradnik-typera/co-to-jest-maxikombi-272

Oceń ten tekst

Podobne artykuły