Przegrywanie bonusu

Ocena 3,33/5 | 3 głosy

Bonusy, promocje, oferty specjalne - bukmacherzy często zachęcają graczy do rejestracji lub ponownego depozytu oferując dodatkowe pieniądze w postaci bonusu.

W artykule tym pokażemy jak można zarabiać na zakładach bukmacherskich przegrywając pieniądze pochodzące z bonusu powitalnego, startowego lub reload. Strategia przegrywania bonusu polega na zagraniu 2 zakładów przeciwstawnych i przetransferowania bonusowych pieniędzy do bukmachera, z którego można je wypłacić.

Gracze zajmujący się przegrywaniem bonusów nazywani są "bonus hunters" (ang. łowca bonusów) a sam proceder celowego przegrywania wyłudzaniem bonusów i nie jest zgodny z regulaminem bukmacherów. Bukmacherzy nie lubią graczy rejestrujących się jedynie po to aby wykorzystać bonus powitalny a obstawianie zakładów przeciwstawnych w celu ograniczenia ryzyka porażki i skorzystania z bonusów jest zabronione w regulaminie. Oferta bukmacherów skierowana jest do graczy rekreacyjnych a celowość wykorzystania bonusu sugeruje profesjonalność gracza.

Powtórka z bonusów

Bonus zawsze zależy od kwoty depozytu i może wynieść od 25% do nawet 200% wpłaty.

Wyróżniamy 3 główne rodzaje bonusów:

 • bonus od depozytu,
 • zakład bez ryzyka,
 • cashback.

Każdy z rodzajów bonusów można jeszcze podzielić względem na różne elementy takie jak moment przyznania bonusu, procentowy zwrot czy wymóg obrotu przed wypłatą. Więcej o bonusach przeczytasz w artykule bonusy i promocje bukmacherskie natomiast w tym artykule zajmiemy się zagadnieniem przegrywania bonusu.

Korzyści bonusów

Najpierw przedstawimy krótką powtórkę korzyści i minusów bonusów bukmacherskich.

Korzyści i minusy dla bukmacherów

Trzeba być świadomym, że bonusy to narzędzie marketingowe bukmacherów. Bukmacherzy nie są organizacjami dobroczynnymi tylko firmami, które jak każda inna nastawiona jest na zysk. Jeżeli bukmacher oferuje darmowe pieniądze w bonusie lub możliwość ich uzyskania to oczekuje, że statystycznie to działanie przyniesie mu zysk, jeżeli nie w krótkim terminie to w długim.

Bukmacherom zależy na tym aby typer mimo otrzymania bonusu przegrał i wartość bonusu i wpłacony depozyt. Z tego powodu stosowany jest wymóg obrotu oraz różne restrykcje mające na celu utrudnienie wygrania pieniędzy.

Minusem jest oczywiście fakt, że gracz dysponuje większym kapitałem na grę i trudniej jest mu przegrać wszystko. Oczywiście bukmacher wolałby aby gracz po prostu wpłacał pieniądze bez bonusu, jednak z uwagi na wolny rynek, walkę o klienta i konkurencję pomiędzy bukmacherami bonusy i promocje stały się nieodzownym elementem zakładów.

Korzyści i minusy dla typerów

Dzięki bonusom od depozytu typer uzyskuje dodatkowe środki na obstawianie zakładów ma więc większy budżet na obstawianie a co za tym idzie teoretycznie większe szanse na wygranie pieniędzy i ostateczną wypłatę przewyższającą depozyt. W przypadku cashbacku i zakładu bez ryzyka - możliwość bezbolesnej finansowo pomyłki.

Minusem bonusów jest przymus wyrobienia obrotu - czyli przymus zawarcia X zakładów u bukmachera przed możliwością wypłaty. Każdy zakład niesie ze sobą ryzyko porażki i przegrania części lub całości bonusu oraz depozytu.

Marzeniem każdego typera jest scenariusz, w którym po otrzymaniu bonusu od razu może wypłacić pieniądze (depozyt + bonus). Jakie to by było cudowne gdyby po wpłacie do bukmachera otrzymalibyśmy bonusowe 350 PLN i następnie moglibyśmy zlecić wypłatę całych środków. W 5 minut czysty zysk wyniósł by 350 PLN i to bez żadnego ryzyka! Niestety nie jest to możliwe u żadnego bukmachera.

Sposób na pewny zysk

Człowiek liczy pieniądze
Łowcy bonusów bezwzględnie wykorzystują bonusy.

Istnieje jednak pewien sposób stawiania zakładów tak aby wykorzystując bonusy i promocje osiągnąć pewny, lub prawie pewny zysk.

W internecie funkcjonuje wielu bukmacherów, możesz więc posiadać konto i obstawiać zakłady u więcej niż jednego bukmachera jednocześnie. Stawiając ten sam 2-drogowy zakład u dwóch różnych bukmacherów ale w przeciwne strony masz 100% szansę, że u jednego bukmachera zakład będzie wygrany.

Aby w ten sposób wygrywać pieniądze z bonusów na przeciwstawnych zakładach potrzebujesz:

 • Konto bazowe - Konto u bukmachera, który nie limituje wygrywających graczy. Bukmacher ten powinien mieć wysokie kursy i szeroką ofertę. To na tym koncie będziesz wygrywać i z tego konta będziesz wypłacać wygrane pieniądze na Skrill/Neteller. Na konto bazowe najlepiej nadaje się Fortuna lub/i jakiś zagraniczny bukmacher.
 • Konto bonusowe - Na tym koncie będziesz miał przyznany bonus od depozytu lub darmowy zakład. Na tym koncie będziesz przegrywać. Po "przerobieniu" jednego bonusu przeniesiesz się na bonus innego bukmachera etc... 

Stawiając zakład przeciwstawny masz pewność, że na jednym koncie wygrasz... jednak nie wiesz na którym. W zależności od wyniku spotkania możesz:

 • Wyzerować konto u bukmachera bonusowego i przenieść całe środki do bukmachera bazowego.
 • Zwiększyć środki u bukmachera bonusowego i zmniejszyć środki u bukmachera bazowego.

Scenariusz a) jest lepszy gdyż najlepiej aby wygrana o razu trafiła się na koncie bazowym gdyż wtedy od razu cała wygrana (depozyt + bonus) z konta bonusowego zostanie przetransferowana do drugiego bukmachera gdzie będzie dostępna do wypłaty. Kwota ta jest jedynie pomniejszona o marżę bukmachera (chyba, że stawiałeś na surebet) konta bazowego, dlatego ważne jest aby był to bukmacher z jak najniższą marżą. Jest to scenariusz oczekiwany.

W przypadku wystąpienia scenariusza b) czyli wygranej na koncie bonusowym gdy przyznany był bonus od depozytu to sytuacja jest trochę bardziej skomplikowana gdyż do wyboru są 2 opcje:

 1. Robisz kolejny zakład przeciwstawny za większą stawkę. Wymaga to zaangażowania kolejnych środków finansowych.
 2. Mając dużo większy kapitał (bo wygrałeś) kończysz obrót bonusem. Dlatego ważne są kursy po jakich stawiasz zakłady przeciwstawne.

W przypadku, jeżeli na koncie bonusowym przyznany był zakład bez ryzyka to po prostu możesz wypłacić pieniądze i jesteś na zero.

Oczywiście nie trzeba stawiać całej kwoty pieniędzy zgromadzonych u bukmachera bonusowego na 1 zakład, przegrywanie pieniędzy można podzielić na kilka, kilkanaście zakładów.

Jak dobrać kursy na zakłady przeciwstawne?

Stawiając zakłady przeciwstawne rzadko kiedy znajdziesz równe kursy u obydwu bukmacherów. W zasadzie najlepiej aby kursy dość mocno się różniły np. 1,38 - 3,50, kursy te dają 1,04% marży (czyli naszej straty) co jest akceptowalne, odpowiadają prawdopodobieństwu zaistnienia zdarzenia w wysokości 74% - 26%.

Człowiek liczy pieniądze
Dobierz kursy tak aby zmaksymalizować zysk.

Aby zmaksymalizować szansę wygrania na koncie bazowym należy niższy kurs postawić właśnie na koncie bazowym a kurs wyższy na koncie bonusowym. Wiemy, że kursy bukmacherskie wynikają z prawdopodobieństwa zaistnienia danego zdarzenia zatem bardziej prawdopodobnym jest, że ziści się nasz scenariusz oczekiwany. Mamy na to 74% szans.

Gdy mecz zakończy się niespodzianką to cała wygrana zostanie dopisana na koncie bonusowym. Większy kapitał pozwoli bez problemu dokończyć obrót bonusem a dzięki niskiej kwota pierwszego zakładu (bo gralny był wysoki kurs) nie ma się co martwić groźbą natychmiastowego limitu.

Przykład zakładu:

Bonus: 200 PLN
Kapitał u bukmachera bonusowego: 400 PLN
Kursy do zagrania: 1,38 - 3,50
Zakład u bukmachera bonusowego: 3,5 * 400 PLN, przewidywana wygrana = 1400 PLN
Zakład u bukmachera bazowego: 1,38 * 1014 PLN, przewidywana wygrana = 1400 PLN

Wygrana netto: 1400 - 200 - 1014 = 186 PLN.

W scenariuszu oczekiwanym wygrana netto 186 PLN jest dostępna do wypłaty na koncie bazowym. W scenariuszu niespodzianki wygrana netto 186 PLN zasili konto bukmachera bonusowego które wynosić będzie 1400 PLN.

Kwotę stawki u bukmachera bazowego obliczamy ze wzoru na maksymalizację pewnego zysku w kontrze:

stawka = przewidywana wygrana u bukmachera bonusowego / kurs u bukmachera bazowego

Jak szukać mecze do zakładów przeciwstawnych?

Mecz do zagrania przeciwstawnego powinien być zdarzeniem popularnym, na którym rynek jest głęboki (zostało przyjętych dużo zakładów). Obie przeciwstawne strony zakładu można obstawić przed rozpoczęciem spotkania lub obstawić tylko jedną a z drugą poczekać na obstawienie na żywo. 

Wstrzymanie się z zakładem kontrującym do czasu rozpoczęcia spotkania może przynieść korzyść w postaci wzrostu kursu na zdarzenie przeciwne co spowoduje zmniejszenie stawki kontry lub zwiększeniem wygranej, z drugiej strony naraża na ryzyko porażki.

Przykład 1:

Zakład przeciwstawny: under/over 1,5 gola w 1 połowie spotkania piłki nożnej
Kursy przedmeczowe: poniżej 1,44 - powyżej 3,05
Zakład zawarty u bukmachera bonusowego: under 1,5 gola za 1,44

Następnie czekamy na rozwój wydarzeń na boisku, najlepiej oglądać mecz na żywo aby oprócz suchych statystyk poczuć też atmosferę panującą na boisku. Wraz z upływającymi minutami bez gola kurs  na under będzie spadać a kurs na over będzie rosnąć. Gdy po 3, 5 lub 10 minutach gry kurs na over wzrośnie na tyle dużo, że utworzy surebeta z wcześniej zagranym underem to stawiamy zakład i maksymalizujemy zysk. Co w wypadku gdy w trakcie oczekiwania na wzrost kursu na over padnie gol i kurs over spadnie? Niestety nie ma dobrej odpowiedzi, trzeba liczyć, że 2 gol nie padnie i czekać na ponowny wzrost kursu i wtedy skontrować. Niestety to jest ryzyko wstrzymania się z zakładem kontrującym, dlatego nie na leży zbyt długo z nim zwlekać.

Przykład zakładu z under/over jest typowo matematyczny gdyż fakt strzelenia szybkiego gola jest elementem dość losowym. W przykładzie 2 pokażemy, że można częściowo zminimalizować ryzyko losowości.

Przykład 2:

Zakład przeciwstawny: zwycięzca meczu w spotkaniu piłki nożnej
Kursy przedmeczowe: gospodarz wygra 1,44 - gość zremisuje lub wygra 3,05
Zakład zawarty u bukmachera bonusowego: gość zremisuje lub wygra 3,05

W tym przypadku przy wyborze meczu do zakładu nie patrzymy jedynie na kursy ale na value tego zakładu. Na koncie bukmachera bonusowego stawiamy zakład, który naszym zdaniem jest po prostu warty zagrania. Następnie czekamy na rozwój wydarzeń na boisku i jeżeli rozwój jest sprzyjający i nasz faworyt strzeli gola to od razu kontrujemy faworyta po dużo mniejszej stawce, podobnie robimy gdy przez dłuższy czas utrzymuje się wynik remisowy i kursy na zwycięstwo gospodarza rosną. Dla ułatwienia w przykładzie użyte jest słownictwo gospodarz - gość ale chodzi o kontekst faworyt - outsider w kontekście kursów bukmacherskich.

Dzięki wpleceniu w zakład przeciwstawny wartości nie bazujemy już jedynie na losowości i matematyce a faktycznej przewagi nad bukmacherem.

Podsumowanie

Zarabianie pieniędzy poprzez przegrywanie bonusu to bardzo efektywna metoda ogrywania bukmacherów. Niestety z uwagi na to, że można mieć wyłącznie jedno konto u bukmachera metodę tę można wykorzystać tylko raz u danego bukmachera. Niemniej jednak przy stale rosnącej liczbie bukmacherów można na tym zarobić przyzwoite pieniądze.

Jeżeli chcesz skorzystać z metody przegrywania bonusu to pamiętaj, że:

 • Celowe przegrywanie bonusu nie jest to zgodne z regulaminem bukmachera i jeżeli zostanie wykryte przez bukmachera to możesz ponieść konsekwencje np. anulowanie zakładu, bonusu, limit na koncie lub zamknięcie konta. 
 • Metoda opłacalna jest tylko dla bonusów od depozytu, w których kwotę bonusową bukmacher wypłaca zaraz po depozycie lub po 1-krotnym obrocie oraz dla bonusów typu cashback i freebet. W przypadku bonusów dopisywanych dopiero po wyrobieniu całkowitego obrotu metoda przegrywania nie ma większego sensu.
 • Przegranie bonusu jest tym bardziej opłacalne im większy jest wymagany. Przegrywając bonus pozbywamy się wymogu wyrobienia obrotu.
 • Wymaga zaangażowania finansowego gdyż niezbędne jest podwójne obstawienie tego samego zakładu.
 • W przypadku wstrzymywania się z zakładem kontrującym istnieje ryzyko porażki.
 • Przeczytaj uważnie regulamin bonusu i warunki obrotu bonusem, który chcesz przetransferować. Niektórzy bukmacherzy dają restrykcje co do wysokości maksymalnego zakładu lub wymagają co najmniej 3 zdarzenia na kuponie. W przypadku wygranej na koncie bonusowym przy zakładzie łamiącym regulamin możesz mieć problemy.
 • Jeżeli jako zakład przeciwstawny wybrałeś mecz tenisa ziemnego to koniecznie dowiedz się jak obydwoje bukmacherzy rozliczają krecze. Sposób rozliczenia poddanych meczów musi być identyczny gdyż w innym wypadku ryzykujesz przegranie obydwu zakładów

Przegrywanie bonusów pociąga za sobą jeszcze jeden korzystny fakt - bonusy reload. Bukmacherzy lubią przegrywających graczy gdyż na nich zarabiają (nie mają wiedzy czy dany gracz kontruje zakład u innego bukmachera czy nie) zachęcają zatem takich graczy częstymi bonusami reload od kolejnych depozytów. Bonusy reload też można przegrać!

Utworzono dnia , ostatnia aktualizacja dnia , autor . Chcesz zostać redaktorem?
Znalazłeś w tekście błąd lub zawarte informacje nie są aktualne? Napisz komentarz lub skontaktuj się znami.

Skomentuj artykuł Przegrywanie bonusu

Przy pisaniu każdego artykułu staramy się w jak najlepszy sposób przekazać wiedzę z danego obszaru zakładów bukmacherskich. Jest to niezwykle trudne zadanie, zachęcamy czytelników do uzupełnienia w komentarzach tematu artykułu "Przegrywanie bonusu" swoimi doświadczeniami i wiedzą.

Możesz komentować bez zalogowania jako anonimowy gość.
Zaloguj się w serwisie aby mieć dostęp do odpowiedzi, móc edytować i usuwać swoje komentarze. Zalogowani użytkownicy nie muszą weryfikować się poprzez captcha. Nie masz konta? Zarejestruj się w 10 sekund.

Dodaj post Dodaj komentarz Jak wstawiać zdjęcia linki itp...

Oceń artykuł

Ocena 3,33/5 | 3 głosy

Masz pytania do artykułu? Temat nie został opisany dokładnie? Napisz, postaramy się odpowiedzieć. Masz uwagi? Napisz, poprawimy.
Podobał się artykuł? Wystaw ocenę i daj nam feedback. Podziel się linkiem ze znajomym.

Powiększ pole

Artykuły

Przeczytaj też pozostałe artykuły z kategorii pordnika typera ABC obstawiania:

Nie znalazłeś poradnika bukmacherskiego, którego szukasz? Napisz nam o tym, jeżeli przygotujemy go to otrzymasz 10 PLN.