Klubowe Mistrzostwa Świata w piłce nożnej 2018

Ocena 5.00/1 głos
Klubowe Mistrzostwa Świata w piłce nożnej 2018
Tradycyjnie pod koniec roku kalendarzowego odbywają się Klubowe Mistrzostwa Świata w piłce nożnej. O miano najlepszej ekipy globu rywalizują przedstawiciele wszystkich kontynentów plus gospodarz turnieju. W dwóch ostatnich imprezach triumfował Real Madryt. Czy tak będzie i tym razem?
 
Rozgrywki KMŚ zainaugurowane zostaną 12 grudnia (środa), a zakończą się 22 grudnia (sobota). Gospodarzem turnieju będą Zjednoczone Emiraty Arabskie. Zgodnie z regulaminem udział w KMŚ wezmą najlepsze drużyny z każdego kontynentu, czyli zwycięzcy rozgrywek odpowiadających europejskiej Lidze Mistrzów.
 
Oto reprezentanci poszczególnych kontynentów w Klubowych Mistrzostwach Świata:
  • Europa - Real Madryt
  • Ameryka Południowa - River Plate
  • Ameryka Północna - Guadalajara
  • Afryka -  Espérance de Tunis
  • Azja - Kashima Antlers
  • Australia - Team Wellington
Z tytułu bycia gospodarzem w turnieju wystąpi arabski przedstawiciel, Al-Ain.

Zasady turnieju

W pierwszej rundzie play-off wystąpią teoretycznie najsłabsze zespoły, czyli Team Wellington i Al-Ain. Zwycięzca awansuje do ćwierćfinału, gdzie czeka drużyna Espérance de Tunis. W innym spotkaniu 1/4 finału wystąpią Kashima Antlers z Guadalajarą.
 
Przedstawiciele Europy i Ameryki Południowej, a więc Real Madryt i River Plate udział w KMŚ rozpoczną od etapu półfinałów.
 
Łącznie w ramach Klubowych Mistrzostw Świata zostanie rozegranych 7 meczów.

Faworyci

Jeśli chodzi o faworytów to od początku turnieju sprawa jest prosta. Głównym kandydatem do triumfu jest europejski przedstawiciel, a niżej plasuje się drużyna z Ameryki Południowej. Dość powiedzieć, że w pięciu ostatnich latach Klubowe Mistrzostwo Świata zdobywał triumfator europejskiej Ligi Mistrzów.
 
Real Madryt doskonale zna specyfikę KMŚ, bo od 2014 roku aż trzykrotnie brał w nich udział. "Królewscy" za każdym razem, gdy pojawiali się na klubowym czempionacie, to wracali do domu z trofeum. Przed rokiem w finale pokonali skromnie 1:0 brazylijskie Gremio. 
 
Dominacja europejskich klubów nie dziwi. Na Starym Kontynencie futbol klubowy stoi na najwyższym poziomie, gdzie występują największe gwiazdy światowego formatu. To ma swoje odzwierciedlenie w takich imprezach jak Klubowe Mistrzostwa Świata. W 10 ostatnich latach tylko raz tytuł zdobył inny niż europejski przedstawiciel. W 2012 roku Corinthians pokonało Chelsea 1:0.
Podziel się
  • facebook
  • twitter
  • telegram

https://spryciarz.com/bukmacherzy/klubowe-mistrzostwa-swiata-w-pilce-noznej-2018-n646

Oceń ten tekst

Podobne artykuły