Kowalczyk 10 w sprincie

Justyna Kowalczyk zajęła 10 miejsce w wyścigu sprinterskim w Lahti w ramach Pucharu Świata w biegach narciarskich kobiet. Zawody wygrała Kikkan Randall ze Stanów Zjednoczonych.

Kowalczyk po niezbyt udanych dla niej mistrzostwach świata na których zdobyła tylko jeden srebrny krążek wróciła do rywalizacji w Pucharze Świata. Sprint nie jest ulubioną konkurencją Polki i to potwierdziło się w sobotnim wyścigu.

Liderka klasyfikacji generalnej nie zdołała awansować do finału tej konkurencji uzyskując w półfinale czas 2.45,2. W tym biegu triumfowała najgroźniejsza rywalka Kowalczyk - Marit Bjoergen. Najlepszy wynik w biegach półfinałowych uzyskała Kikkan Randal - 2.43,4.

W finale Amerykanka nie pozostawiła wątpliwości kto jest najlepszą sprinterką w stawce. Wygrała z wynikiem jeszcze lepszym niż w półfinale - 2.41,80 wyprzedzając Marit Bjoergen o zaledwie 0.07 sekundy. Trzecią lokatę zajęła Słowaczka Alena Prochazkova.

Mimo iż do końca sezonu zawodniczki jeszcze dwukrotnie zmierzą się w tej konkurencji to Amerykanka tym zwycięstwem zapewniła sobie małą kryształową kulę w klasyfikacji sprinterek.

Bjoergen zmniejszyła stratę do Kowalczyk w klasyfikacji generalnej jednak jest ona na tyle duża, że Polka powinna spokojnie obronić tytuł zdobyty w poprzednim sezonie.