Krychowiak walczy o Puchar Króla

Ocena 1.00/1 głos

Sevilla w 2015 roku złapała rewelacyjną formę. Espanyol Barcelona sprawił wprawdzie sporą niespodziankę eliminując Valencię, ale czy w dwumeczu jest w stanie zatrzymać rozpędzoną drużynę z Andaluzji?

Copa del Rey, Espanyol Barcelona – Sevilla, czwartek, 22.01.2014, godz. 22.00

Sevilla w ostatnich tygodniach bezproblemowo pokonuje kolejne przeszkody – w poprzedniej rundzie Pucharu Króla nie dała szans Granadzie, a w lidze ograła kolejno Celtę Vigo 1:0, Almerię 2:0 i w ostatniej kolejce Malagę również 2:0. W tabeli Primera Division jest już na czwartej pozycji, tuż za wielką trójką – Realem, Barceloną i Atletico.

Za występy w zespole prowadzonym przez Unaia Emery’ego świetne recenzje od początku sezonu zbiera Grzegorz Krychowiak. Polski pomocnik tak pewnie czuje się w zespole, że tuż przez Nowym Rokiem (w hiszpański prima-aprilis) pozwolił sobie na żartobliwą informację, że przechodzi do angielskiej Premier League. Wielu fanów Sevilli przestraszyło się naprawdę.

Espanyol zaliczył wprawdzie planowe 0:3 z Realem Madryt, ale zrobił też spore, pozytywne wrażenie w poprzedniej rundzie. Zdołał strzelić Valencii bramkę w pierwszym meczu na wyjeździe (1:2), co znacznie ułatwiło sytuację w rewanżu. Na dodatek już na początku meczu rewanżowego faworyzowani goście stracili zawodnika po czerwonej kartce i w efekcie mniej słynna z katalońskich drużyn mogła cieszyć się z awansu.

Grzegorz Krychowiak w tym meczy będzie miał trudniejsze niż zwykle zadanie, ponieważ na Puchar Narodów Afryki z Kamerunem wyjechał drugi z ważnych zawodników linii środkowej Stéphane M'Bia. Niezależnie od osłabienia, Sevilla do zdecydowany faworyt dwumeczu z Espanyolem. Tym bardziej, że rewanż zagra na własnym boisku.

Ciekawe kursy w bukmacher:

Sevilla wygra – 2.60 (zakład z marżą 0%)

Obydwa zespoły strzelą gola – Tak – 1.95

Sevilla wygra dokładnie 1 golem – 4.00

Grzegorz Krychowiak strzeli gola – 7.00

Podziel się
  • facebook
  • twitter
  • telegram

https://spryciarz.com/koszykowka/hiszpania/liga-acb/krychowiak-walczy-o-puchar-krola-n221

Oceń ten tekst

Podobne artykuły