Igrzyska Olimpijskie 2018

Ocena 5.00/1 głos
Igrzyska Olimpijskie 2018

Dla wielu sportowców medal Igrzysk Olimpijskich to najważniejsze osiągnięcie w karierze. W lutym batalię o tego typu laury stoczą przedstawiciele zimowych sportów. W Pjongczang odbędzie się 23. edycja Zimowych Igrzysk Olimpijskich. Dla typerów bukmacherzy z tej okazji przygotowali szereg zakładów na to wydarzenie.

Tegoroczne Igrzyska Olimpijskie odbędą się w w południowokoreańskim Pjongczang w dniach 9 - 25 lutego. Łącznie udział wezmą sportowcy 89 państw oraz rosyjscy zawodnicy, którzy wystąpią pod neutralną flagą. Polska reprezentacja liczyć będzie 61 osób. Chorążym został Zbigniew Bródka, łyżwiarz szybki, który w Pjongczangbronić będzie złota zdobytego w Soczi przed cztery lata.

Olimpijczycy rywalizować będą w 102 konkurencjach w 15 dyscyplinach: biathlon, biegi narciarskie, bobsleje, curling, hokej na lodzie, kombinacja norweska, łyżwiarstwo figurowe, łyżwiarstwo szybkie, narciarstwo alpejskie, narciarstwo dowolne, saneczkarstwo, short track, skeleton, skoki narciarskie, snowboard.

Polska reprezentacja będzie mieć przedstawicieli w 12 z 15 dyscyplin podczas Igrzysk. W polskiej telewizji transmisje z Igrzysk w Pjongczang śledzić będzie można za pośrednictwem TVP lub Eurosportu. Oficjalna strona internetowa Igrzysk w języku angielskim dostępna jest pod adresem pyeongchang2018.com - znajduje się tam dokładny dzienny i godzinowy terminarz, klasyfikacja medalowa i najświeższe aktualności.

Polacy na Igrzyskach Olimpijskich 2018

W Polsce zimowe sporty kojarzą się przede wszystkim ze skokami narciarskimi. W ostatnich latach za sprawą skoczków polscy kibice przeżywają największe chwile radości, gdy wokół zimowa aura. Przed czterema laty dwukrotnym mistrzem Olimpijskim został Kamil Stoch - na skoczni normalnej i dużej. W tym roku Polak ponownie jest faworytem do triumfu, ale duże nadzieje wiązane są także z pozostałymi skoczkami w kontekście konkursu drużynowego.

W tym sezonie Kamil Stoch zwyciężył Turniej Czterech Skoczni wygrywając wszystkie konkursy. Co więcej, w ostatni weekend stycznia nasza drużyna wygrała konkurs Pucharu Świata w Zakopanem. Jak zapowiadają trenerzy, nasi skoczkowie (Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Stefan Hula, Maciej Kot) są w optymalnej formie, co pozwala realnie myśleć o medalach w Pjongczang. Dość powiedzieć, że przed rokiem nasi skoczkowie wywalczyli tytuł mistrzów świata.

 • Kamil Stoch powtórzy wyczyn sprzed czterech lat i ponownie sięgnie po dwa złote medale? Kurs @3.90 w Totolotek.
 • Drużyna skoczków sięgnie po złoto Igrzysk Olimpijskich? Kurs @2.45 w Totolotek.

W Soczi w 2014 roku poza Kamilem Stochem złoto zdobyli Justyna Kowalczyk i Zbigniew Bródka. W tym roku oboje nie znajdują się w optymalnej formie, co dostrzegli bukmacherzy. Kurs na wygraną Kowalczyk w pierwszym biegu na 7,5 km wynosi aż @250.00 w Fortuna.

Przed czterema laty drużynowy brąz zdobyły nasze łyżwiarki szybkie, które ponownie wystąpią w Pjongczang. Do tego dorobku srebro dorzucili łyżwiarze. Łącznie polska reprezentacja zdobyła 6 medali (4 złote, srebrny i brązowy). Wydaje się, że w tym roku wyczyn ten będzie bardzo ciężki do powtórzenia - podobnie prognozują legalni bukmacherzy.

 • Zakład na powyżej 5,5 medali dla Polski po kursie @17.00 w Fortuna.

Co ciekawe w 2010 roku w Vancouver Polska, tak jak w Soczi, zdobyła 6 medali. W 2006 roku było znacznie gorzej, bo dorobek naszej kadry wyniósł raptem 2 medale. Na stronie Olimpiady (tutaj) można zobaczyć listę wszystkich dyscyplin, w których startują Polacy, po kliknięciu w daną dyscyplinę wyświetli się jej dokładny terminarz.

Zakłady na Igrzyska Olimpijskie 2018

Sporą uwagę kibiców podczas zimowych IO przykuwa turniej hokeja na lodzie. Hokej to jedna z najczęściej obstawianych dyscyplin sportowych w zakładach bukmacherskich. Co jednak istotne w porównaniu do poprzednich Igrzysk w tegorocznej imprezie nie wystąpią zawodnicy ligi NHL. To znacznie obniży prestiż, jak i poziom zmagań na lodowej tafli.

W obliczu takiej decyzji znacznie zmalały szanse na sukces takich ekip jak Kanada czy USA. Dość powiedzieć, że Kanadyjczycy zdobywali złoto na dwóch poprzednich imprezach.

Kto wygra turniej hokeja?

 • Rosja - @2.10
 • Kanada - @4.65
 • Szwecja - @5.25
 • Finlandia - @8.25
 • Czechy - @10.00
 • USA - @14.75

Legalni bukmacherzy na Igrzyska Olimpijskie 2018

Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pjongczang obstawiać można u legalnych, jak i zagranicznych bukmacherów. Na ten moment szczególnie imponująco prezentuje się oferta eTOTO i Betclic, którzy przygotowali kursy  na wszystkie olimpijskie dyscypliny.

Legalni bukmacherzy z ofertą na Igrzyska Olimpijskie 2018: Fortuna, Totolotek, forBET, LV BET, STS, Milenium

Zagraniczni bukmacherzy też posiadają ofertę na Igrzyska Olimpijskie 2018.

Nasze typy na Igrzyska Olimpijskie 2018

Polska zdobędzie powyżej 2,5 mediali - zakład po kursie @1.70 w Fortuna. Spodziewamy się, że sam Kamil Stoch może wyskakać dla polskiej reprezentacji dwa medale. Jeden krążek może dorzucić także drużyna skoczków. Jak to bywa na tego typu imprezie spośród 60-osobowej grupy sportowców ktoś może błysnąć formą i objawić się polskim kibicom. Dlatego typ na minimum trzy medale wydaje się bardzo rozsądny.

Norwegia poniżej 14,5 złotych medali - zakład po kursie @1.85 w STS. Norwegia jest faworytem w klasyfikacji medalowej, ale na trzech ostatnich Igrzyskach reprezentacja ta nigdy nie zdobyła więcej niż 11 złotych medali. Być może w tym roku próg ten zostanie przekroczony, ale więcej niż 15 złotych medali nie będzie.

Justyna Kowalczyk miejsce na podium w biegu na 30 km - zakład po kursie @8.00 w Milenium. Justyna Kowalczyk znana jest z hartu ducha. Z trzech ostatnich Igrzysk zawsze przywoziła medal. Jeśli polska biegaczka z Kasiny Wielkiej ponownie ma przywieźć medal, to w swoim koronnym dystansie. 

Terminarz Zimowych Igrzysk Olimpijskich

Terminarz Igrzysk Olimpijskich

Bonusy i promocje na Olimpiadę

LV BET oferuje konkurs "Olimpijska forma w LV BET!" w którym pula nagród wynosi 5000 PLN a za pierwsze miejsce dostać można 1500 PLN. W konkursie bierzesz udział obstawiając po prostu zakłady. Punkty do klasyfikacji będą naliczane w następujący sposób: punkty za wygrane zakłady: kurs x stawka x ilość selekcji oraz punkty za przegrane zakłady: stawka x ilość selekcji.

Podziel się
 • facebook
 • twitter
 • telegram

https://spryciarz.com/olimpiada/igrzyska-olimpijskie-2018-n497

Oceń ten tekst

Podobne artykuły