Świetne występy polskich bramkarzy na Wyspach

Ocena 5.00/1 głos

Artur Boruc i Tomasz Kuszczak notują świetne występy w swoich klubach. Ten pierwszy w ostatniej kolejce obronił rzut karny natomiast Kuszczak został wybrany najlepszym piłkarzem swojego klubu.

Boruc został bohaterem swojego zespołu Southampton kiedy to już w doliczonym czasie spotkania z Norwich w 29 kolejce angielskiej Premiership sędzia podyktował rzut karny a reprezentant Polski w fantastycznym stylu go obronił.

Przed tym spotkaniem Norwich miało pięć oczek przewagi nad Southampton. Oba zespoły dzieliły trzy miejsca w tabeli. Do ostatniej minuty na tablicy wyników widniał bezbramkowy remis. Sędzia doliczył trzy minuty i w drugiej podyktował karnego dla gospodarzy. Boruc podczas całego spotkania kilkukrotnie popisywał się udanymi interwencjami a w końcówce uratował swojej drużynie cenny punkt.

Tomasz Kuszczak w głosowaniu kibiców Brighton na najlepszego piłkarza lutego zostawił daleko w tyle swoich "rywali".

Kuszczak w lutym zagrał w pięciu spotkaniach dla swojego klubu i trzykrotnie zachował czyste konto. Wielokrotnie popisywał się znakomitymi interwencjami potwierdzając swoją wysoką formę. W głosowaniu kibiców Polak zdobył aż 72 procent głosów. Po opuszczeniu Manchesteru United Kuszczak na zapleczu Premier League prezentuje absolutnie klasę światową.

Brighton głównie dzięki Polakowi zajmuje wysokie siódme miejsce w tabeli. Ma punkt straty do szóstej lokaty, która gwarantuje udział w barażach o Premiership. Postawa Polaka została zauważona przez selekcjonera reprezentacji Polski Waldemara Fornalika, który powołał go na mecze z Ukrainą i San Marino w ramach eliminacji do mistrzostw świata, które odbędą się pod koniec miesiąca.

 

Podziel się
  • facebook
  • twitter
  • telegram

https://spryciarz.com/pilka-nozna/anglia/premier-league/swietne-wystepy-polskich-bramkarzy-na-wyspach-n38

Oceń ten tekst

Podobne artykuły