Maracana gotowa na mundial

Ocena 5.00/1 głos

Stadion piłkarski Maracana znajdujący się w Rio de Janeiro, który będzie areną Pucharu Konfederacji oraz przyszłorocznego Mundialu został oddany do użytku. Na otwarcie został rozegrany towarzyski mecz Przyjaciele Ronaldo kontra Przyjaciele Bebeto.

Maracana niegdyś największy stadion piłkarski na świecie mogący swego czasu pomieścić nawet 200 tysięcy kibiców uległ modernizacji aby stać się główną areną zmagań piłkarzy podczas Mistrzostw Świata w przyszłym roku. Obecnie Maracana może pomieścić ponad 78 tysięcy osób. Sobotnim wieczorem na trybunach pojedynek dwóch byłych mistrzów świata w tym jednego z najlepszych piłkarzy w historii podziwiało 25 tysięcy fanów w tym między innymi prezydent Brazylii.

Ronaldo, który poddał się kuracji odchudzającej błyszczał na boisku strzelając ostatnią bramkę dla swojego zespołu. Przyjaciele mistrza świata z 2002 roku i zarazem króla strzelców tego turnieju pokonali rywali 8:5. Wynik oraz styl gry nie były tutaj najważniejsze. Maracana jest bardzo ważnym miejscem nie tylko dla brazylijskiego futbolu ale również dla całego narodu. Obiekt został wybudowany w 1950 roku specjalnie na mistrzostwa globu jednak gospodarze przegrali w finale z Urugwajem 1:2 a na trybunach zasiadło według oficjalnych raportów aż 175 tysięcy ludzi. 

Był to pierwszy sprawdzian dla zmodernizowanego obiektu. Następny odbędzie się 15 maja. Oficjalne otwarcie stadionu, który już w pełni będzie mógł przyjąć kibiców odbędzie się 2 czerwca podczas spotkania Brazylia - Anglia. W Pucharze Konfederacji, który rozpocznie się 15 czerwca Maracana będzie areną czterech spotkań natomiast podczas Mundialu dojdzie tutaj do siedmiu spotkań.

Podziel się
  • facebook
  • twitter
  • telegram

https://spryciarz.com/pilka-nozna/maracana-gotowa-na-mundial-n105

Oceń ten tekst

Podobne artykuły