Ekstraklasa u bukmacherów?

Ocena 5.00/1 głos

Jak udało nam się dowiedzieć zza kulisowych informacji, spółka Ekstraklasa S.A. jest po rozmowach z legalnie działającymi spółkami bukmacherskim na polskim rynku w sprawie sprzedaży praw do transmisji meczów piłkarskiej Ekstraklasy.

Przedstawiciele Ekstraklasy S.A. spotykali się w ostatnich tygodniach z firmami bukmacherskimi w celu złożenia oferty na zakup praw do transmitowania meczów Ekstraklasy na swoich stronach internetowych, urządzeniach mobilnych lub w naziemnych punktach sprzedaży.

Oferta skierowana jest tylko do firm posiadających zezwolenie na prowadzenie działalności bukmacherskiej wydane przez Ministerstwo Finansów. Streaming meczów mógłby być prowadzony na stronach internetowych służących do przyjmowania zakładów lub w aplikacjach mobilnych wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników, posiadających aktywny zakład. Player video byłby objęty kilkoma restrykcjami. Na komputerach osobistych rozmiar playera nie może przekroczyć 1/3 pełnego ekranu, na tabletach 1/2 pełnego ekranu. Co do urządzeń mobilnych nie ma ograniczeń rozmiarowych playera video, pod warunkiem, że przekątna urządzenia nie przekracza 5 cali.

Operator mógłby pokazywać mecze Ekstraklasy również w lokalach detalicznych, w których prowadzona jest sprzedaż.

Propozycja ligowej spółki obejmuje pakiety objęte wyłącznością oraz bez wyłączności w ramach serwisów bukmacherskich. Wszystko zależeć będzie od propozycji zaproponowanych przez firmy bukmacherskie.

Oferta Ekstraklasy S.A. to wspólny projekt wraz z platformą nc+ - głównym nadawcą telewizyjnym Ekstraklasy od 1995 roku. Proces sprzedaż powinien zamknąć się do 30 kwietnia br.

Streaming wydarzeń sportowych przydatny jest w szczególności w zakładach live. Na polskim rynku tylko Fortuna, STS i Forbet posiadają takie rozwiązanie dla swoich klientów. W ofercie tych firm znajdują się m.in. mecze Primera División, Bundesliga, Ligue 1, tenisowe turnieje ATP i WTA, Euroliga czy NHL. 

Liderem pod tym względem jest STS, który za sprawą umów ze Betradar, Perform i IMG posiada ponad 2 000 transmisji miesięczne.

Podziel się
  • facebook
  • twitter
  • telegram

https://spryciarz.com/pilka-nozna/polska/ekstraklasa/ekstraklasa-u-bukmacherow-n674

Oceń ten tekst

Podobne artykuły