Zakłady na eliminacje Mistrzostw Świata 2018

Ocena 5.00/1 głos
Zakłady na eliminacje Mistrzostw Świata 2018

W dniach 5-11 październik odbędą się decydujące mecze dla losów eliminacji piłkarskich Mistrzostw Świata. W grze o bilety na przyszłoroczny mundial w Rosji zostało sporo reprezentacji, które na krótkim kilkudniowym dystansie rozegrają po dwa mecze. W gronie potencjalnych finalistów turnieju Mistrzostw Świata 2018 znajduje się polska drużyna narodowa.

Do tej pory udział w rosyjskim czempionacie zapewniło sobie 7 reprezentacji: Brazylia, Iran, Japonia, Meksyk, Belgia, Arabia Saudyjska i Korea Poludniowa. Zgodnie z systemem rozgrywek w czerwcowym turnieju rywalizować będą 32 ekipy. Rosja z tytułu gospodarza awans ma zapewniony, zatem wciąż do obsadzenia pozostaje 24 miejsc.

W europejskiej strefie eliminacji w komfortowej sytuacji znajdują się takie reprezentacje jak Hiszpania, Niemcy, Anglia czy Serbia. Liderzy grup, którzy tylko wskutek katastrofy nie zdołaliby uzyskać awansu.

Przed ostatnią serią gier w bardzo klarownej sytuacji znajduje się także Polska, która przewodzi w grupie E mając 3 punkty przewagi nad Danią i Czarnogórą. Podopieczni Adama Nawałki los mają w swoich rękach, bo jeśli odniosą zwycięstwa nad Armenią we czwartek i Czarnogórą w niedzielę, to zdobędą kwalifikacje na turniej w Rosji.

Grupa E:

 • Polska - 19 pkt
 • Dania - 16 pkt
 • Czarnogóra - 16 pkt
 • Rumunia - 9 pkt
 • Armenia - 6 pkt
 • Kazachstan - 2 pkt

Zgodnie z regulaminem eliminacji bezpośredni awans na Mistrzostwa Świata uzyska tylko zwycięzca grupy. Druga ekipa zagra w listopadowych barażach.

Bukmacher Totolotek jest niemalże pewien, że to Polska wygra grupę E - kurs na takie zdarzenie opiewa na @1.15.

Najciekawiej finisz grupowej rywalizacji w europejskiej strefie wyglądać powinien w grupie A i B, gdzie losy awansu rozstrzygać będą Francja (kurs @1.15) ze Szwecją (kurs @4.50) i Szwajcaria (kurs @1.85) z Portugalią (kurs @1.85).

Grupa A:

 • Francja - 17 pkt
 • Szwecja - 16 pkt

Najbliższe mecze

Bułgaria - Francja 7 październik godz. 20:45
Szwecja - Luksemburg 7 październik godz. 18:00
Holandia - Szwecja 10 październik godz. 20:45
Francja - Białoruś 10 październik godz. 20:45

Grupa B:

 • Szwajcaria - 24 pkt
 • Portugalia - 21 pkt

Najbliższe mecze

Szwajcaria - Węgry 7 październik godz. 20:45
Andorra - Portugalia 7 październik godz. 20:45
Portugalia - Szwajcaria 10 październik godz. 20:45

Bardzo ciekawie wygląda sytuacja w Ameryce Południowej, gdzie aktualnie poza awansem znajduje się Argentyna oraz Chile. Według zasad ze strefy Ameryki Płd. bezpośrednią kwalifikacje wywalczą cztery najlepsze reprezentacje, zaś piąta zagra w barażach z przedstawicielem strefy Oceania. W ostatnich dwóch kolejkach aż 7 reprezentacji ma wciąż szanse uzyskać bezpośrednią kwalifikacje, obok Brazylii, na mundial w Rosji.

Tabela eliminacji do MŚ 2018 w Ameryce Południowej

Brazylia 37 pkt
Urugwaj 27 pkt
Kolumbia 26 pkt
Peru 24 pkt
Argentyna 24 pkt
Chile 23 pkt
Paragwaj 23 pkt
Ekwador 20 pkt
Boliwia 13 pkt
Wenezuela 8 pkt

W nocy z czwartku na piątek Argentyna zagra z Peru. Dla "Albicelestes" to duża szansa, by w bezpośredniej rywalizacji zdobyć przewagę nad konkurentem w grze o mundial. Kilka godzin wcześniej Urugwaj zmierzy się z najsłabszą ekipą Ameryki Południowej, Wenezuelą. 

Podziel się
 • facebook
 • twitter
 • telegram

https://spryciarz.com/pilka-reczna/mistrzostwa-swiata/zaklady-na-eliminacje-mistrzostw-swiata-2018-n453

Oceń ten tekst

Podobne artykuły