Na Niemców nie trzeba motywować

Ocena 5.00/1 głos

Pojedynek z naszymi zachodnimi sąsiadami budzi wielkie emocje bez względu na dyscyplinę. Pierwszy mecz Polski na Mistrzostwach Świata w piłce ręcznej ma dodatkowy posmak skandalu.

Mistrzostwa Świata, Polska – Niemcy, piątek, 16 stycznia 2015, godz. 17.00

Gdyby piłka ręczna w międzynarodowym wydaniu zarządzana była w sposób logiczny, do tego meczu już by nie doszło. Polacy – po bardzo ciężkiej walce i jednopunktowych zwycięstwach w obu meczach – wyeliminowali bowiem Niemców w trakcie eliminacji do tego mundialu. Światowa federacja postanowiła jednak, wzbudzając liczne kontrowersje, dać im drugą szanse, przyznając dziką kartę kosztem Australii.

Pojedynki z tym rywalem zawsze są dla Polaków szczególnym wyzwaniem, ponieważ wielu z nich od lat na co dzień występuje w Bundeslidze. Mamy również niemieckiego trenera Michaela Bieglera, a w drużynie po raz pierwszy podczas ważnej imprezy zagra Andrzej Rojewski, który wybrał Polskę, choć reprezentował Niemcy jeszcze w kadrach juniorów.

W piątek rano trener Biegler podał ostateczną szesnastkę, która zagra w pierwszej fazie turnieju. Pozostawił oczywiście wszystkie gwiazdy, jak Szmal, Lijewski, Bielewski, Jureccy, a w rezerwie pozostaną (w turnieju można dokonać 2 zmian w kadrze) bramkarz Wichary i rozgrywający Masłowski.

Pierwszy mecz turnieju ma dla Polaków znaczenie także dlatego, że aby osiągnąć coś wielkiego na mistrzostwach w Katarze, nie wystarczy tak po prostu awansować do następnej rundy, ale trzeba zająć w grupie wysokie miejsce. Za kandydatów do wygrania na tym etapie uchodzą Duńczycy, a Polacy powinni o drugie miejsce rywalizować właśnie z Niemcami oraz Rosją. W piątkowe popołudnie szykuje się prawdziwa bitwa.

Ciekawe kursy w bukmacher:

Polska wygra (włączając dogrywkę) – 2.07

Z okazji Mistrzostw Świata w Piłce Ręcznej bukmacher przygotowało specjalną promocję - wystarczy dokonać pierwszej wpłaty na kwotę minimum 20 PLN, aby oprócz standardowego bonusu 100% otrzymać darmowe zakłady o wartości 50 PLN na grupowe mecze Polaków.

Podziel się
  • facebook
  • twitter
  • telegram

https://spryciarz.com/pilka-reczna/na-niemcow-nie-trzeba-motywowac-n215

Oceń ten tekst

Podobne artykuły