Bukmacherskie social media

Ocena 4.70/33 głosy
Bukmacherskie social media

Media społecznościowe towarzyszą nam od ponad dekady i chyba już nikt z nas nie wyobraża sobie bez nich życia w dzisiejszych czasach.

Jedni zakładają tam konta, aby chwalić się czym tylko się da przed znajomymi, inni, żeby śledzić osoby z pierwszych stron gazet i zazdrościć im wspaniałego życia, a jeszcze inni, żeby czytać wartościowe wpisy interesujących osób.

 1. Twitter jako centrum informacji
 2. Ludzie bukmacherów
 3. Ludzie związani z zakładami
 4. Jak okiełznać Twittera?

Nie będziemy tutaj dywagować nad sensem mediów społecznościowych. Każdy ma swój rozum i wyciągnie z nich to, co będzie chciał. Niewątpliwie istnieje kilka bardzo interesujących portali, jak LinkedIn, Facebook czy Twitter, z których można zdobyć ciekawe informacje – i to również ze świata zakładów sportowych. Wystarczy tylko wiedzieć, które osoby posiadają odpowiednią wiedzę i potrafią ją dobrze przekazać.

Twitter jako centrum informacji

Stworzyliśmy listę osób, które powinieneś śledzić, jeżeli interesujesz się tematyką zakładów bukmacherskich w Polsce. Poniższe zestawienie opiera się na profilach Twittera, gdyż to właśnie Twitter jest obecnie najbardziej rzetelnym medium internetowym. Wpisy na Twitterze w zdecydowanej większości publikują osoby, do których należy dany profil, a nie agencje PR, które robią to w ich imieniu, jak to się dzieje na Facebooku. Dzięki limitowi znaków publikowane wpisy zawierają skondensowaną esencję informacji bez marketingowego bełkotu.

Twitter to takie centrum informacji XXI wieku. Jeżeli dzieje się coś ważnego na świecie lub w danej branży, to Twitter jako pierwszy o tym pisze (zainteresowani użytkownicy oczywiście). Najświeższych informacji nie ma w Google, na Facebooku, Sport.pl czy Gazeta.pl… są na Twitterze. Oczywiście, jeżeli temat jest istotny, to po jakimś czasie redaktorzy portali informacyjnych go opiszą, ale zawsze dzieje się to wybiórczo i z opóźnieniem.

Dużą zaletą korzystania z Twittera jest możliwość zebrania interesującej nas tematyki w jednym miejscu. Nie trzeba wchodzić na 10 portali sportowo-bukmacherskich i sprawdzać, czy opublikowały jakąś ważną wiadomość. Jeżeli wiadomość zawiera dużą wartość, to szybko trafi na Twittera, opublikowana albo przez sam portal, albo przez jakiegoś użytkownika. Śledząc profile na Twitterze, możesz stworzyć własne centrum newsowe.

Twitter jest bezpośredni, umożliwia interakcję. Na Twitterze możesz dyskutować z każdym jego użytkownikiem. Np. jeżeli nie zgadzasz się z wpisem Zbigniewa Bońka czy Krzysztofa Stanowskiego, to masz możliwość przedstawienia swojego zdania na dany temat. Jeżeli napiszesz sensownie, jest spora szansa, że ci odpowiedzą.

Poniższą listę postanowiliśmy podzielić na dwie kategorie: „Ludzie bukmacherów” i „Ludzie związani z zakładami”. W pierwszej kategorii znajdują się właściciele, dyrektorzy lub pracownicy firm bukmacherskich. Druga kategoria obejmuje osoby, które w jakiś sposób są powiązane z firmami bukmacherskimi. Tworząc zestawienie, skupiliśmy się na ludziach z branży zakładów piszących o branży, na liście tej nie ma typerów ani serwisów sportowych.

Ludzie bukmacherów

Człowiek siedzi na dachu z laptopem
Bądź w każdym momencie na bieżąco z wiadomościami.
 1. Mateusz Juroszek – właściciel i CEO STS, prezes Fundacji Sport Twoją Szansą. Osoba, której nikomu nie trzeba przedstawiać. Prezes lidera rynku bukmacherskiego w Polsce. Ogromne doświadczenie w branży, w pewnym momencie wyciągnął STS znad przepaści i zaprowadził na sam szczyt. Na swoim profilu często podaje informacje związane z STS czy polską sceną bukmacherską wcześniej, niż trafią one do mediów. Wraz ze swoim ojcem Zbigniewem i rodziną znajduje się na 9. miejscu rankingu 100 Najbogatszych Polaków 2018 przygotowanego przez „Forbesa”. Oprócz zakładów bukmacherskich rodzina Juroszków jest również właścicielem spółki ATAL S.A. – jednego z największych deweloperów budowalnych w Polsce.
 2. Konrad Komarczuk – CEO Fortuna online zakłady bukmacherskie sp. z o.o. Człowiek z wielkim doświadczeniem w branży hazardowej. Były dyrektor m.in. toru wyścigów konnych Służewiec czy wieloletni menadżer w Totalizatorze Sportowym. Od 2016 r. związany z Fortuną, gdzie zaprowadził szereg istotnych zmian (personalnych i produktowych), które pozwoliły Fortunie w 2017 r. osiągnąć bardzo dobre wyniki finansowe – co pośrednio było również spowodowane nowelizacją ustawy hazardowej (blokowanie offshore’ów). W 2018 r. trend wzrostu Fortuny nadal jest bardzo obiecujący i kolejny rok spółka pod kierownictwem Komarczuka powinna przynieść ogromny zysk właścicielom.
 3. Adrian Sidowski – CEO LV BET. Kolejny dyrektor generalny na naszej liście i kolejna osoba z dużą wiedzą na temat zakładów, którą lubi się dzielić na swoim twitterowym profilu. Informacje związane najczęściej z marką LV BET, ale również z innymi podmiotami.
 4. Maciej Nowak – szef bukmacherów Fortuny (Head of Bookmaking). Specjalista przez wielkie „S”. Z Fortuną związany od 14 lat i można powiedzieć, że na bukmacherce zjadł zęby. Od kilku lat zarządza polskim oddziałem bukmacherów Fortuny, ale jest również członkiem managerskiego zespołu bukmacherów Grupy Fortuna na międzynarodowym poziomie, w ramach którego ustala się globalną oraz lokalną wizję przyszłości i kierunek rozwoju. Jedna z najaktywniejszych na Twitterze osób z sektora zakładów sportowych. Na swoim profilu często chwali się wysokimi stawkami i wygranymi kuponami. Obserwowanie profilu Macieja Nowaka to obowiązek każdego miłośnika zakładów i sportu.
 5. Grzegorz Dyl – szef bukmacherów STS. Mniej aktywny niż Nowak, ale również człowiek z wieloletnim doświadczeniem na stanowisku menadżerskim. Rzadziej niż swój odpowiednik z Fortuny chwali się ciekawymi zakładami, ale od czasu do czasu możemy znaleźć na jego profilu bardzo interesujące tweety.
 6. Mariusz Świętochowski – dyrektor działu bukmacherskiego w forBET. Wcześniej związany z Totolotkiem. Na jego profilu znajdziemy dużo informacji o forBET, ale również o sytuacji hazardowej w naszym kraju.
 7. Piotr Cerlak – szef bukmacherów w TOTALbet. Wcześniej związany kilka lat z STS i Statscore. Na jego twitterowym koncie znajdziemy w szczególności informacje związane z e-sportem, ale nie tylko. Bardzo zachwala politykę wysokich kursów TOTALbet i przedstawia swój punkt widzenia na tematy związane z zakładami sportowymi.
 8. Ariel Moskała – były kierownik działu online w Fortunie. Obecnie bukmacher w Superbet. Fan branży hazardowej, w szczególności zakładów sportowych. Pisze artykuły dla portali i magazynów branżowych. Na jego twitterowym profilu znajdziemy wiele ciekawostek związanych z polską i zagraniczną sceną hazardową.
 9. Łukasz Kieza – Country Manager w LV BET. W przeszłości związany z portalem e-playbet, dla którego pisał newsy branżowe. Dziś na jego TT znaleźć możemy tylko informacje związane z marką LV BET.
 10. Marcin Piechota – bukmacher w TOTALbet. Wcześniej pracował w LV BET. Analityk sportów walki, oddsmaker, publicysta. Wielki fan boksu, o którym często pisze i podaje swoje propozycje zakładów.
 11. Adrian Furmańczyk – marketing bez granic. Od lat związany z bukmacherką. Kiedyś Betsafe, Betsson, LV BET, forBET, a teraz TOTALbet, gdzie pełni stanowisko menadżera ds. marketingu. M.in. twórca portalu Łączy Nas Pasja dla LV BET.
 12. Łukasz Kozłowski – analityk sportowy w Milenium. Głównie sporty zimowe i siatkówka, ale inne dyscypliny również nie są mu obce.
 13. Kamil Kowalczyk – bukmacher w STS. Prawdopodobnie największy specjalista od żużla w Polsce.
 14. Maciej Wasilewski – bukmacher w Fortunie. Wysokie stawki i wysokie wygrane. W branży od kilku lat.
 15. Mariusz Rzeczkowski – dyrektor marketingu w Totolotku.
 16. Bartłomiej Płoskonka – Online Marketing Manager w Fortunie.
 17. Łukasz Seweryniak – CEO w TOTALbet zakłady bukmacherskie.
 18. Radosław Krawczyk – członek Zarządu Milenium Zakłady Bukmacherskie.
 19. Karol Kuśka – marketing w STS.
 20. Marcin Walczysko – członek Zarządu STS Zakłady Wzajemne.
 21. Paweł Majewski – marketing w forBET. Wcześniej związany głównie z branżą pokerową.

Ludzie związani z zakładami

 1. Krzysztof Kubicki – przez lata związany z STS, gdzie piastował pozycję dyrektora marketingu. Aktualnie CEO w eMine.pro. Człowiek z ogromną wiedzą na temat marketingu sportowego i e-sportu. Wykładowca przedmiotu „E-sport i sporty wirtualne w branży zakładów sportowych” w Akademii Leona Koźmińskiego.
 2. Michał Kopeć – Head of M&A w Better Collective (firma deweloperska z branży iGamingu). Wielki specjalista z rynku zakładów sportowych, swoją wiedzą dzieli się na Twitterze i w magazynie E-PLAY, do którego pisze artykuły z sektora gier hazardowych.
 3. Cezary Brzuzy – redaktor serwisu goal.pl i fan zakładów sportowych. Na jego profilu możemy znaleźć przydatne informacje odnoszące się do polskiej sceny bukmacherskiej.
 4. Maciej Akimow – były pracownik działu marketingu w TOTALbet. Obecnie prowadzi własną agencję marketingową Shark Agency, która wspiera portale z branży sportowej i hazardowej.
 5. Sebastian Meitz – menadżer z kilkunastoletnim doświadczeniem w zakresie zarządzania, doradztwa w obszarze strategii, innowacji i rozwoju przedsiębiorstw, zarówno w Europie, jak i na rynkach Azji Południowo-Wschodniej. Kilka lat związany m.in. z Totalizatorem Sportowym. Obecnie CEO Gaming 5.0, międzynarodowej firmy konsultingowej wspierającej przedsiębiorstwa z sektora gier losowych i zakładów sportowych. Meitz jest współtwórcą i kierownikiem studiów na kierunku „Zarządzanie na rynku gier losowych i zakładów sportowych” w Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie.
 6. Przemysław Iwańczyk – komentator w Polsacie Sport, publicysta i prowadzący audycje w Radiu TOK FM, gospodarz pasma „Przy niedzieli o sporcie”. Od kilku lat związany z Fortuną, którą promuje w mediach poprzez swoją osobę.
 7. Tomasz Bisewski – kiedyś mocno związany z branżą pokera online, obecnie freelancer w branży gamblingowej.
 8. Janekx89 – na swoim profilu publikuje zazwyczaj informacje związane z Polską sceną piłkarską, ale ostatnio nawiązał współpracę z LV BET.
 9. ETOTO Team – cała grupa ambasadorów promująca na swoich kontach ETOTO, czyli: Mateusz Borek, Tomasz Hajto, Roman Kołtoń, Michał Pol, Bożydar Iwanow, Tomasz Smokowski.
 10. Andrzej Twarowski – komentator Canal+ i ambasador TOTALbet.

Portale społecznościowe to dobre miejsce, z którego możemy czerpać przydatne i ciekawe informacje, musimy tylko wiedzieć, kto lubi się nimi dzielić. Liczymy, że kilkadziesiąt osób, które przedstawiliśmy, pomoże rozszerzyć Waszą wiedzę na temat zakładów sportowych, zarówno w Polsce, jak i na świecie.

Na koniec linki do profili polskich bukmacherów: Fortuna, Totolotek, forBET, Milenium, LV BET, STS, ETOTO, TOTALbet, PZBuK.

Jak okiełznać Twittera?

Twitter to świetne medium informacyjne, jednak ogrom pojawiających się tweetów i toporny interfejs newsfeedu sprawiają, że początki korzystania bywają trudne. Jeżeli chcesz spróbować, to mamy dla Ciebie kilka podstawowych porad:

 • Obserwowanych użytkowników możesz grupować w prywatne/publiczne listy tematyczne. Dzięki temu, czytając, możesz zawęzić tematykę, z którą chcesz się zapoznać w danym momencie.
 • Jest dostępnych wiele aplikacji na telefon (Android, iPhone, Windows Phone) ułatwiających korzystanie z Twittera. Aplikacje te często działają lepiej i mają więcej funkcjonalności od natywnej aplikacji. Możemy polecić np. Flamingo.
 • Możesz obserwować wybrane hashtagi. Jeżeli chcesz wiedzieć, czy na polski rynek zakładów wchodzi nowy bukmacher, to śledź #ustawahazardowa. Obserwowanie hashtagów jest możliwe albo poprzez WWW Twittera (każdorazowo trzeba wejść na adres hashtagu), albo poprzez aplikacje typu TweetDeck (zapamiętuje raz dodane hashtagi).

Twitter to ocean wiadomości. W internecie znajdziesz wiele aplikacji webowych, na telefon czy programów desktopowych. Wszystkie mają na celu pomóc ogarnąć zbiór wiadomości w sposób jak najbardziej przyjazny. Nie ma jednak jednego idealnego rozwiązania, jednej najlepszej aplikacji do korzystania z Twittera. Polecamy przetestować kilka rozwiązań i wybrać najbardziej odpowiednie.

--

Korzystasz z Twittera i masz jakąś poradę dla nowych użytkowników? Podziel się w komentarzu. Uważasz, że do powyższej listy powinniśmy kogoś dopisać? Prześlij link w komentarzu.

Podziel się
 • facebook
 • twitter
 • telegram

https://spryciarz.com/poradnik-typera/bukmacherskie-social-media-twitter-135

Oceń ten tekst

Podobne artykuły