Legia Warszawa wchodzi w świat krypto!

Ocena 4.00/4 głosy
Legia Warszawa wchodzi w świat krypto!

Legia Warszawa będzie pierwszym polskim klubem posiadającym własny Fan Token na Socios.com. Stołeczna drużyna rozpoczęła właśnie współpracę z firmą Chiliz.

Legia wchodząc w świat kryptowalut dołącza do takich klubów jak Atletico Madryt, FC Barcelona czy Juventus Turyn.

Obecny mistrz Polski wraz z firmą działającą w branży fintech Chiliz ogłosił plany uruchomienia Fan Tokena $LEG, opartym na platformie blockchain Socios.com.

Aplikacja Socios.com została pobrana przez ponad 500 000 fanów na całym świecie w ciągu 1 roku, a obecna wartość rynkowa Fan Tokenów przekracza 160 milionów dolarów. Żetony kibiców wygenerowały 30 milionów dolarów dla klubów i partnerów w 2020 roku i wygląda na to, że staną się potężnym nowym źródłem przychodów dla branży sportowej.

Debiut Legii na Chilliz zaplanowany jest na 4 maja 2021 roku. Dowiedz się jak kupić tokeny Legii Warszawa na Chiliz.

Co daje posiadanie Fan Tokena Legii?

Właściciele Fan Tokena $LEG będą mieli dostęp do szerokiej gamy korzyści. Przede wszystkim zyskają prawo do głosowania w wielu decyzjach dotyczących działalności i rozwoju klubu w każdym sezonie. Ponadto czekają na nich specjalne nagrody, ekskluzywne promocje i wydarzenia VIP oraz gry i konkursy. Czyli od zniżek w sklepach kibica, przez udział w loteriach i szansach zdobycia nagród z autografami piłkarzy Legii Warszawa po wizyty na stadionie oraz udział w wyjątkowych eventach klubu.

Szczegóły dotyczące daty premiery $LEG Fan Token oraz ceny zostaną ujawnione wkrótce. Maksymalna podaż tokenów kibica $LEG wyniesie 5 milionów.

Po co Legii Warszawa Fan Token?

Uruchomienie własnego żetonu to dla Wojskowych kolejne źródło przychodów. Jak to działa? W bardzo prosty, a jednocześnie nowoczesny sposób. Kibice kupują tokeny, platforma Socios dzieli zysk na poszczególne podmioty i partnerów, a część wpada do klubowej kasy. Dla przykładu: FC Barcelona zarobiła na emisji swoich tokenów niemal 800 tysięcy, a turecki Trabzonspor 675 tysięcy dolarów.

Dla wielkich klubów nie jest to znacząca kwota, a jedynie dodatkowa forma zarobku. Niemniej w czasach pandemii COVID-19 wiele z piłkarskich potęg przekonało się, że liczy się każdy grosz.

Inaczej wygląda sytuacja w Legii Warszawa, której budżet świeci pustkami m.in. z powodu braku awansu do europejskich pucharów i wpływów od UEFA. Fan Token #LEG może więc być jednym z kół ratunkowych. Znając lojalność polskich kibiców można się spodziewać, że sprzedaż będzie wysoka.

Jesteśmy bardzo dumni, że do grona naszych partnerów dołączyła globalna marka Socios.com. Pionierskie rozwiązania i nowe technologie, które dodatkowo dają naszym kibicom niepowtarzalne możliwości aktywnego uczestnictwa w życiu klubu, to dokładnie ten kierunek, w którym chcemy się rozwijać. Wierzymy, że potencjał najpopularniejszej marki sportowej w tej części Europy, jaką niewątpliwie jest Legia Warszawa, pozwoli Socios.com zdobyć wielu fanów nie tylko w Polsce, ale także na arenie międzynarodowej. 

- powiedział po podpisaniu umowy Dariusz Mioduski, właściciel i prezes Legii Warszawa.

Jest nam niezmiernie miło powitać Legię Warszawa jako naszego pierwszego polskiego partnera klubowego. Już niedługo kibice Legii na całym świecie będą mieli nowy sposób na zbliżenie się do ulubionego klubu i będą mogli wpływać na drużynę w głosowaniach, uzyskiwać dostęp do nagród VIP, ekskluzywnych promocji czy forów dyskusyjnych na Socios.com. Jesteśmy pewni, że $LEG Fan Tokeny będą wielkim hitem wśród fanów i staną się nowym, bardzo potężnym narzędziem zaangażowania dla klubu.

- dodał Alexandre Dreyfus, dyrektor generalny i założyciel Chiliz oraz platformy Socios.

Legia Warszawa w jednej grupie z PSG?

Legia Warszawa dołączyła do wciąż powiększającego się grona klubów, które posiadają własne Fan Tokeny. Wśród nich są giganci i solidne firmy światowego futbolu. Oprócz tych wymienionych we wstępie na platformie Socios kibice mogą kupować żetony PSG, AC Milan, Galatasaray, AS Roma czy Apollon Limassol.

Swoje żetony mają także wiodące organizacje e-sportowe, jak Team Heretics, NAVI, OG i Alliance. W najbliższych miesiącach sprzedaż Fan Tokenów prawdopodobnie uruchomią organizacje UFC oraz MMA Professional Fighters, zajmujące się mieszanymi sztukami walki.

Napędzana tokenen Chiliz $CHZ Socios jest jedną z najbardziej aktywnych i popularnych platform na świecie zapewniającą produkty blockchain. W nieco ponad rok została pobrana przez ponad pół miliona osób. Użytkownicy mogą ściągać aplikację Socios na systemy iOS oraz Android.

W 2020 roku Fan Tokeny kibiców wygenerowały ponad 30 milionów USD przychodu. Pod koniec grudnia i na początku stycznia kilka tokenów było notowanych na głównych światowych giełdach, w tym na giełdzie Binance. Wolumeny handlowe Paris Saint-Germain ($PSG) i Juventus ($JUV) osiągnęły 24-godziny szczyt 300 mln USD.

Podziel się
  • facebook
  • twitter
  • telegram

https://spryciarz.com/kryptowaluty/legia-warszawa-kryptowaluta-chiliz-n1059

Oceń ten tekst

Podobne artykuły

Szachy
Dyscypliny sportowe

Szachy