Binance

Ocena 4.59/41 głosów
Binance

Binance to największa, najpopularniejsza i najbezpieczniejsza giełda do zakupu i sprzedaży kryptowalut na świecie.

Chcesz zainwestować w kryptowaluty. Szukasz do tego bezpiecznego, nowoczesnego i prostego w obsłudze narzędzia, które zapewni Ci dostęp do wielu zasobów. Skorzystaj z giełdy Binance (binance.com), największej platformy na rynku kryptowalut i mądrze ulokuj swoje pieniądze.

Binance to giełda kryptowalut, która oferuje wiele możliwości i udogodnień. Dzięki niej w prosty sposób skorzystasz z alternatywnych rozwiązań finansowych.

Dobrze orientujesz się w temacie krypto, wiesz jak funkcjonują giełdy kryptowalut i po prostu chcesz szybko i tanio kupić kryptowaluty? Od razu przejdź do Binance. Giełdy krypto są dla Ciebie czymś nowym - najpierw przeczytaj nasz poradnik.

 1. Początki Binance – podróż przez cały świat
 2. Zakup Bitcoina w Binance
 3. Jak zarejestrować się w Binance?
 4. Weryfikacja konta Binance
 5. Jak kupować kryptowaluty w Binance?
 6. Binance - metody wpłat i wypłat
 7. Giełda Binance – prowizje
 8. Binance a bukmacherzy
 9. Opinie o giełdzie Binance
 10. Kryptowaluty to przyszłość

Początki Binance – podróż przez cały świat

Historia Binance nie jest długa. Giełda powstała w 2017 roku, jako odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie na usługi w sektorze kryptowalut. W niepewnych czasach standardowe rozwiązania finansowe dla świadomych ludzi stały się niewystarczające, zbyt ryzykowne lub wręcz bezsensowne.

Pandemia koronawirusa, dodruk pieniądza i czekająca nas inflacja spowodowały, że zainteresowanie kryptowalutami wzrosło jeszcze bardziej. Giełda Binance stała się idealną opcją dla tych, którzy chcą zabezpieczyć i pomnożyć swoje środki za pomocą nowoczesnych, bezpiecznych i zapewniających możliwie dużą anonimowość rozwiązań.

Zakup Bitcoina w Binance

Kup bezpiecznie bitcoina za złotówki na największej giełdzie kryptowalut. Brak weryfikacji KYC do 2 BTC.

Giełda Biance została założona w 2017 roku przez Changpenga Zhao. Obecny dyrektor wykonawczy urodził się w Chinach, ale jako dziecko przeniósł się wraz z rodziną do Vancouver w Kanadzie. Chińczycy stanowią w tym kraju najliczniejszą grupę etniczną. Zhao uczęszczał do McGill University w Montrealu, gdzie uzyskał tytuł magistra informatyki.

W 2013 roku dołączył do Blockchain.info. Pracował również w OKCoin. Wcześniej w Szanghaju Zhao założył Fusion Systems, firmę zajmującą się budowaniem systemów transakcyjnych dla brokerów.

Początkowo Binance miał siedzibę w Chinach, ale z powodu niekorzystnych regulacji rządu dotyczących krytpowalut firma przeniosła się do Japonii. Następnie otworzyła biura na Tajwanie. Już w styczniu 2018 roku stała się największą giełdą kryptowalut z kapitałem wynoszącym 1,3 mld USD. W marcu, po tym jak przepisy zmieniły się także w Japonii, giełda Binance przeniosła się na dobrze znaną wszystkich graczom Maltę – rynek wybierany przez większość legalnych bukmacherów działających w Europie.

W sierpniu 2018 roku Binance przy współpracy z trzema innymi dużymi giełdami zebrała 32 miliony USD na projekt stabilnej monety. Jej ideą jest zapewnienie kryptowaluty nieuzależnionej od notorycznej zmienności Bitcoina i innych popularnych aktywów cyfrowych.

Binance - rejestracja konta

W styczniu 2019 roku Binance ogłosiło nawiązanie współpracy z izraelskim procesorem płatności Simplex, by umożliwić zakup kryptowalut za pomocą kart debetowych i kredytowych, w tym Visa i Mastercard. Od tego czasu Binance umożliwia zakup kryptowalut bezpośrednio za narodowe waluty fiducjarne.

W maju 2019 roku Binance ujawniło, że giełda padła ofiarą naruszenia bezpieczeństwa na dużą skalę, podczas którego hakerzy ukradli 7000 bitcoinów o wartości ok. 40 milionów USD (według ówczesnego kursu). Dyrektor Binance, czyli Changpeng Zhao powiedział, że hakerzy używali różnych technik, w tym phishingu, wirusów i innych form ataku. Zorganizowali swoje transakcje w sposób, który przeszedł nasze obecne kontrole bezpieczeństwa. Binance wstrzymało wtedy dalsze wypłaty i wpłaty, umożliwiając jednocześnie kontynuację handlu. Firma zwróciła wszystkie utracone kryptowaluty poszkodowanym klientom z wcześniej przygotowanego na taki wypadek bezpiecznego funduszu aktywów. Część obserwatorów rynku kryptowalut uważa, że była to akcja marketingowa Binance uwiarygadniająca bezpieczeństwo funduszy użytkowników trzymanych na giełdzie.

Firma, jako Binance Holdings Limited przejęła również największą indyjską giełdę kryptowalut, czyli WazirX (wazirx.com), a także bezpieczny portfel kryptowalutowy Trust Wallet (trustwallet.com) oraz największy portal z notowaniami kryptowalut CoinMarketCap (coinmarketcap.com).

Jak zarejestrować się w Binance?

Jeśli obawiasz się, ze założenie konta w Binance może być tak skomplikowane, jak wykresy na giełdach papierów wartościowych, to jesteś w błędzie. Uspokajamy – rejestracja w Binance jest prosta i niewiele różni się od procesu zakładania konta u legalnych bukmacherów czy na innych portalach.

 1. Wchodzisz na stronę Binance. Giełda jest dostępna w języku polskim, a wśród dostępnych walut znajduje się również polski złoty (PLN). Jeśli chcesz zmienić język, kliknij w ikonę znajdującą się w prawym górnym rogu strony.
 2. Tam znajdziesz również przycisk Zarejestruj się. Kliknij w niego.
 3. Wypełnij wszystkie pola w formularzu. Kliknij w przycisk Stwórz Konto.
 4. Na podany adres e-mail przesłany zostanie link autoryzujący rejestrację. Kliknij w niego, aby ją zakończyć.
 5. Brawo! Zostałeś użytkownikiem giełdy Binance. Teraz czas na weryfikację konta.
 6. Po pierwszym zalogowaniu na konto Binance możesz aktywować dodatkowe zabezpieczenia, takie jak dwuskładnikowe uwierzytelnianie (2FA) czy lista zaufanych adresów do wypłat środków. Możesz do tego użyć np. popularnego Google Authenticator. Warto poświęcić na to kilka sekund i maksymalnie zabezpieczyć konto. Dobrze zabezpieczony komputer to podstawa przy transakcjach kryptowalutowych. Przeczytaj więcej o bezpieczeństwie komputera i internetu.

Weryfikacja konta Binance

Dokładnie tak samo, jak w przypadku zakładania konta u legalnych bukmacherów, w Binance po rejestracji powinieneś zweryfikować swoje konto. Bez tego możesz jedynie obracać kryptowalutami, natomiast nie wpłacisz na konto waluty FIAT (waluty fiducjarne np. PLN, USD, EUR). Konto bez weryfikacji ma także dzienny limit wypłat – 2 BTC lub równowartość w innych kryptowalutach.

Proces weryfikacji konta w Binance jest bardzo prosty i zajmie Ci tylko chwilę.

 1. Zaloguj się na konto w Binance.
 2. Obok Twojego adresu e-mail zobaczysz przycisk Weryfikacja Tożsamości. Kliknij w niego.
 3. Jeśli jesteś klientem indywidualnym, wybierz opcję Personal. Jeżeli chcesz dokonać weryfikacji, jako klient biznesowy, kliknij w opcję Enterprise i sprawdź instrukcję na stronie Binance.
 4. Wypełnij formularz – podaj swoje dane osobowe, kraj lub region zamieszkania.
 5. Wybierz typ dokumentu tożsamości, którego chcesz użyć do weryfikacji. Może to być dowód osobisty, paszport lub prawo jazdy.
 6. Zrób zdjęcie wybranego dokumentu lub wgraj plik z jego skanem.
 7. W kolejnym kroku zrób tzw. selfie – tak, aby była wyraźnie widoczna Twoja twarz. Pracownicy porównają Twój wygląd ze zdjęciem w dokumencie tożsamości.
 8. Po wgraniu zdjęć zostaniesz poproszony o dodatkową weryfikację Twojej twarzy. W celu kontynuowania procesu weryfikacji kliknij w przycisk I confirm this is me.
 9. To wszystko! Teraz musisz poczekać na weryfikację Twoich danych. Zajmie ona od 1 do 3 dni roboczych.

Po zatwierdzeniu rejestracji będziesz mógł korzystać ze wszystkich funkcji giełdy Binance praktycznie bez limitów i ograniczeń. Zweryfikowane konta mają ustawiony dzienny limit wypłat na 100 BTC (1 920 000 USD) oraz limit zakupów walutami fiat na  5000 EUR dla weryfikacji twarzy i 10 000 EUR dla weryfikacji twarzy i fizycznego adresu zamieszkania.

Jak kupować kryptowaluty w Binance?

Po zalogowaniu się na konto w Binance opcje Twojego profilu znajdują się w prawym górnym rogu. Możesz ustawić język strony oraz wybrać walutę.

Kolejna sekcja w menu to linki do pobrania aplikacji giełdy Binance, która dostępna jest na system iOS oraz Android. Znajdują się tam bezpośrednie odnośniki do sklepów App Store, Google Play, Android oraz wersje na komputery z systemami Mac, Windows oraz Linux. Aplikacja mobilna Binance to możliwość korzystania z giełdy kryptowalut za pomocą urządzenia mobilnego. Wygodnie i w każdym miejscu. Aplikacje na systemy komputerowe dla wielu osób są po prostu wygodniejsze, niż wersje przeglądarkowe. Jak widać, Binance zadbało o komfort i funkcjonalność dla swoich użytkowników.

Następnie przechodzisz do swojego profilu. Masz tu dostęp do ustawień bezpieczeństwa, API, Centrum Nagród czy Centrum Zadań. Kolejna zakładka to Zlecenia. Znajdują się tam wszystkie zlecenia, które wykonasz na giełdzie Binance oraz historia wszelkich transakcji, jak Historia Kupna/Sprzedaży, Historia Pożyczek czy Historia OTC.

Dalej widzisz kategorię Portfel. To tutaj znajdują się Twoje zasoby kryptowalut. Po wybraniu odpowiedniego portfela zobaczysz stan swojego konta oraz salda, np. Saldo Fiat i Spot oraz Dzisiejszy PNL (wzrost lub spadek) wybranej przez Ciebie waluty.

Handel na giełdzie Binance

Poniżej ujrzysz wyszukiwarkę kryptowalut – Szukaj Monety – oraz wszystkie waluty i tokeny, które posiadasz, np. Bitcoin, Ethereum, TetherUS, BNB, Basic Attention Token przeglądarki Brave czy EOS. W zakładce Akcja możesz wykonać wszelkie transakcje dotyczące wskazanej kryptowaluty, czyli kupić, wpłacić, wypłacić lub handlować.

I właśnie klikając w przycisk Handluj przechodzisz do opcji, która dostępna jest również przez zakładkę Kup Kryptowaluty. W tym miejscu możesz kupić krytpowaluty za pomocą różnych opcji: depozytu bankowego, karty kredytowej lub debetowej (Visa i Mastercard).

W zakładce Handluj możesz wybrać różne formy giełdy. Podstawową, polecaną osobom rozpoczynającym przygodę z kryptowalutami, gdyż jest to najłatwiejszy sposób kupowania kryptowalut lub wygląd klasyczny, posiadający równie intuicyjny i dobrze zaplanowany interfejs. Doświadczeni użytkownicy mogą skorzystać z bardziej rozbudowanych opcji jakie umożliwia widok zaawansowany.

Po wybraniu dogodnego interfejsu zostaniesz przeniesiony na stronę giełdy Binance. Tutaj możesz handlować kryptowalutami, wybierając odpowiednie pary, sprawdzając ceny kupna i sprzedaży. Pomogą Ci w tym wykresy oraz wszelkie dane wyświetlane na stronie.

Oprócz standardowego kupna i sprzedaży Binance oferuje również handel z dźwignią oraz handel lewarowanymi kontraktami futures. Dźwignia z jednej strony umożliwia osiągnięcie ponadprzeciętnych zysków, z drugiej może spowodować bardzo szybkie wyzerowanie stanku konta. Handlowanie z dźwignią (Binance Margin) polecamy jedynie doświadczonym traderom.

Handel kontraktami futures charakteryzuje się zwiększonym ryzykiem i szansą zarówno na osiągnięcie większych niż normalnie zysków, ale również i znaczących strat. Podczas korzystania z platformy Futures musisz mieć świadomość tego, że w przypadku wystąpienia znaczących ruchów na rynku, wartość Twojego salda margin na twoim portfelu futures może być w najgorszym przypadku doprowadzona do likwidacji. Handel kontraktami futures jest niedostępny dla użytkowników z wybranych regionów.

Binance - metody wpłat i wypłat

Wpłata środków na saldo giełdy Binance jest łatwa i bezpieczna. W tym celu z menu głównego wybierasz opcję Portfel, a następnie Portfel Spot (wpłaty i wypłaty). Podajesz skróconą lub pełną nazwę kryptowaluty/tokenu, którą chcesz wpłacić na konto.

Binance - depozyty walutą fiat

Po jej wyszukaniu możesz skopiować adres do wpłaty. Wówczas wklejasz go do portfela lub interfejsu innej giełdy, z której chcesz wpłacić środki na giełdę Binance. W przypadku niektórych kryptowalut i tokenów, oprócz adresu na który mają zostać przesłane środki, będziesz musiał podać również specjalny identyfikator – TAG (najczęściej nazywany Memo lub Payment ID).

Dalej zaznaczasz zasady i wymogi związane z przesyłaniem środków i klikasz Kontynuuj. W ten sposób zasilasz swój portfel z walutami. Po zatwierdzeniu wpłaty możesz skorzystać z sekcji Historia Wpłat i Wypłat. W tym miejscu sprawdzisz również status swojej wpłaty i jej id (TXID).

Giełda Binance współpracuje z platformami Simplex, TrustToken i Paxos. Jeśli nie posiadasz żadnej z kryptowalut, możesz także zakupić ją w prosty sposób korzystając właśnie z usług wymienionych partnerów Binance.

Korzystając z giełdy Binance możesz również wpłacić pieniądze na jedną z fundacji charytatywnych, które zajmują się m.in. dostarczaniem posiłków dla niedożywionych dzieci.

Wypłata środków z giełdy Binance to również nic skomplikowanego. W menu Portfel tym razem wybierasz opcję Wypłaty. Podajesz nazwę kryptowaluty lub tokenu, a następnie wybierasz ją z listy. Kopiujesz adres do wpłaty kryptowaluty z wybranej platformy lub portfela i wklejasz go do pierwszego pola w formularzu wypłaty środków na giełdzie Binance. Następnie podajesz ilość waluty, którą chcesz wypłacić ze swojego konta Binance. W formularzu zobaczysz ostateczną ilość, jaka dotrze na wskazany przez Ciebie adres, po odjęciu prowizji.

Giełda Binance – prowizje

Giełda Binance jest ceniona wśród użytkowników również za niskie opłaty. Prowizja dla zleceń kupna i sprzedaży kryptowalut to dla standardowych kont 0,10% wartości transakcji. Prowizję można obniżyć do 0,075%, płacąc za nią tokenem Binance Coin. Binance Coin to kryptowaluta giełdy Binance którą można zakupić na giełdzie. Aby użyć jej do płatności za transakcje należy najpierw zakupić jej jednostki a następnie włączyć w profilu opcję "Korzystając z Odliczenia Opłat Dzięki BNB (25% zniżki)"

W przypadku zakupu z kart kredytowych i debetowych prowizja giełdy Binance to 1,8% transakcji.

Wpłata EURO przez system SEPA to koszt 0,5 EUR.

Wpłaty kryptowalut nie podlegają żadnym opłatom na rzecz Binance i są uzależnione od kosztu transakcji na danym blockchainie. W przypadku wypłaty prowizje być różne dla każdej z nich. Ostateczny koszt transakcji podawany jest przy każdym zleceniu wypłaty.

Binance a bukmacherzy

Coraz więcej światowych bukmacherów akceptuje kryptowaluty jako metody wpłat-wypłat, głównie jest to Bitcoin. To często firmy, które po prostu otwierają się na nowe możliwości i technologie, łącząc je ze standardowymi płatnościami. Niestety aktualnie żaden z legalnych bukmacherów dla Polaków nie obsługuje kryptowalut.

Są również bukmacherzy, którzy obsługują transakcje wyłącznie w kryptowalutach. Oprócz Bitcoina, środkami płatności są także Litecoin (LTC) i Ethereum (ETH) oraz wiele mniej popularnych crypto. Większość z nich nie podlega żadnym nadzorom, a firmy te najczęściej wymagają od użytkowników jedynie podstawowych danych.

Giełda Binance jest doskonałym miejscem, w którym można zakupić kryptowaluty w celu zasilenia nimi kont u bukmacherów bitcoinowych. Należy pamiętać, że żaden bukmacher obsługujący kryptowaluty nie posiada licencji w Polsce. Dlatego jest to propozycja wyłącznie dla Polaków mieszkających za granicą gdzie korzystanie z tych bukmacherów jest zgodne z ustawą. Kryptowaluty są przyszłością a polscy legalni bukmacherzy prześcigają się w walce o uwagę graczy, więc prędzej czy później pewnie i w Polsce będzie możliwość wykorzystywania bitcoina do obstawiania zakładów bukmacherskich.

Opinie o giełdzie Binance

Klienci największej na świecie giełdy kryptowalut Binance w przeważającej większości wyrażają o niej bardzo dobrą opinię. Użytkowników cieszy szerokość oferty i mnóstwo ciekawych opcji, które sprawiają, że Binance jest świetnym wyborem dla każdego. Zarówno doświadczonego tradera, jak i początkującej osoby, która dopiero chce wejść w świat kryptowalut.

W pozytywnych opiniach o giełdzie Binance poruszana jest kwestia niskich prowizji. Klienci doceniają, że Binance nalicza małe opłaty za transakcje, a do tego wszelkie koszty są jasno i czytelnie przedstawione jeszcze przed samym kupnem czy sprzedażą.

Użytkownicy giełdy Binance w swoich dobrych opiniach podkreślają również kwestie bezpieczeństwa. Po wspomnianym ataku hakerskim z 2018 roku firma podniosła poziom zabezpieczeń, ale i wówczas pokazała, że potrafi umiejętnie zareagować na taką sytuację. Nawet wtedy żaden z klientów ostatecznie nie poniósł straty. Widać zatem, że oprócz zapewnienia sprawnego serwisu i skupienia się na dynamicznym rozwoju Binance nie zapomina o podstawach i chroni kapitał użytkowników.

Jeszcze niedawno użytkownicy z Polski, którzy chcieli wejść w posiadanie np. Bitcoina, musieli korzystać ze specjalnych kantorów, jak 2BTC. Jest to rozwiązanie mające swoje zalety, jednak wielu odstraszał przede wszystkim całkowity brak anonimowości. Wszystkie transakcje przeprowadzone w takich kantorach są dokładnie rejestrowane, a informacje o stanie posiadania kryptowalut i innych zasobów cyfrowych szybko mogą trafić np. do Urzędu Skarbowego. Teoretycznie to przecież nic złego, a w praktyce wiadomo... Z wielu uzasadnionych przyczyn Polacy w kwestiach związanych z ochroną swojego majątku bardziej obawiają się wszelkich urzędników, niż zwykłych złodziei.

Giełda Binance, choć również rejestruje dane swoich użytkowników, to zapewnia zdecydowanie większą poufność. Celem weryfikacji w Binance jest zabezpieczenie interesów klientów i ochrona przed osobami, które mogą mieć nieuczciwe zamiary. Binance nie dzieli się informacjami z żadnymi urzędami ani polskimi ani z innych krajów, choć oczywiście sytuacja może się zmienić, kiedy te wyczują nasze pieniądze. Na razie Binance skutecznie potrafi się przed tymi zakusami bronić i oby tak dalej.

Wygoda użytkowania, dostęp do setek kryptowalut, sprawna oraz szybko działająca strona i aplikacja, obsługa w języku polskim, rodzima waluta to kolejne argumenty pojawiające się wśród pozytywnych opinii o Binance. A dla początkujących – Binance Academy, czyli nauka obsługi i handlowania kryptowalutami.

Binance Academy - nauka kryptowalut

Jeśli myślisz o dołączeniu do świata kryptowalut, to giełda Binance będzie świetnym wyborem na początek. Przede wszystkim z uwagi na łatwość obsługi, ogrom funkcji i możliwości oraz wysoki poziom bezpieczeństwa.

Z tych samych względów Binance będzie idealny także dla tych, którzy już posiadają kryptowaluty. W prosty sposób można je przenieść na giełdę Binance i tam zarządzać swoimi zasobami za pomocą wygodnych portfeli.

Kryptowaluty to przyszłość

Jeśli dotarłeś do tego miejsca artykułu, to wiesz, że kryptowaluty są przyszłością i nie warto tego faktu ignorować. Oczywiście, nie każdy musi zostać zawodowym traderem. Jednak ludzie rozsądnie zarządzający swoimi finansami wiedzą, że istotne jest nie tylko ich pomnażanie i umiejętne inwestowanie, ale także ochrona zgromadzonego już majątku - choćby przed szalejącą inflacją.

Obsługa giełdy Binance to nic trudnego, a z pewnością jest łatwiejsza, niż zrozumienie zawiłych regulaminów banków oferujących swoje mało korzystne usługi i produkty finansowe. Wiesz, że alternatywa jest gdzie indziej. Zarejestruj się w Binance i krok po kroku rozpocznij swoją przygodę z kryptowalutami.

Podziel się
 • facebook
 • twitter
 • telegram

https://spryciarz.com/poradnik-typera/binance-gielda-kryptowalut-218

Oceń ten tekst

Podobne artykuły