Binance Jersey

Ocena 4.27/26 głosów
Binance Jersey

W dniu 16 stycznia 2018 roku została otwarta giełda kryptowalut Binance Jersey.

Giełda dostępna jest pod adresem binance.je i umożliwia zakup kryptowalut bezpośrednio za waluty fiducjarne EUR i GBP. Giełda jest otwarta dla Polaków.

Uruchomienie Binance Jersey jest warte odnotowania, gdyż znając historię Binance, możemy być przekonani, że za kilka miesięcy Binance Jersey będzie jedną z czołowych giełd kryptowalutowych.

Wspominamy o uruchomieniu Binance Jersey, gdyż jest to bardzo dobre miejsce na zakup kryptowalut.

W dniu 9 listopada 2020 giełda Binance Jersey zostanie zamknięta. Wszyscy użytkownicy Binance Jersey proszeni są o transfer swoich kryptowalut na główną giełdę Binance.com. Powodem zamknięcia Binance Jersey były zmiany w prawie obrotu kryptowalutami, które umożliwiły legalne wprowadzenie walut fiducjarnych do głównej giełdy Binance.

 1. Czym jest Binance?
 2. Czym jest Binance Jersey?
 3. Jak założyć konto w Binance Jersey?
 4. Opłaty i prowizje
 5. Dlaczego Jersey?

Czym jest Binance?

Binance (binance.com) to największa giełda kryptowalut na świecie. Jej dzienny obrót wynosi (w przeliczeniu na dolary) ponad 500 miliardów dolarów. Giełda dostępna jest w 190 krajach i pozwala na handel na ponad 400 parach kryptowalutowych.

Giełda Binance powstała w Chinach na początku 2017 roku. Jej twórcą i CEO jest chiński biznesmen Changpeng Zhao (CZ Binance). Oprogramowanie Binance cechuje niesamowita szybkość (obsługuje 1,4 miliona zleceń na sekundę) oraz bezawaryjność. Dzięki wysokiej jakości Binance zdobyła dominującą pozycję wśród giełd „krypto”. W marcu 2018 roku giełda przeniosła się na Maltę, która jako państwo stworzyła jeden z najbardziej przyjaznych ekosystemów dla projektów blockchain.

Binance nigdy nie została zhakowana, depozyty i wypłaty kryptowalut są przetwarzane bezproblemowo, a support funkcjonuje sprawnie. Binance posiada najniższą wśród giełd opłatę za transakcję kupna/sprzedaży (0,10%), która w dodatku możliwa jest do obniżenia do 0,075% przy włączeniu rozliczania transakcji poprzez token BNB.

Binance umożliwia handel kryptowalutami bez potrzeby weryfikacji KYC. Anonimowy handel „krypto” na giełdzie jest możliwy bez ograniczeń, obowiązuje natomiast dzienny limit wypłat w wysokości 2 BTC.

Jedynym problemem Binance.com jest brak możliwości zakupu kryptowalut bezpośrednio za waluty fiat (USD/EUR/GBP/PLN). Niemożność dokonania depozytu poprzez przelew bankowy czy kartę Visa/MasterCard jest barierą nie do przejścia dla wielu osób.

Większość osób potrzebuje kupić jedynie najpopularniejsze kryptowaluty, czyli bitcoina i ethereum, a nie niszowe projekty. Takie osoby chcą mieć możliwość prostego i szybkiego zakupu kryptowalut po rozsądnych cenach. Do tej pory musiały kupować „krypto” w drogich kantorach kryptowalutowych, gdyż na Binance jest możliwy jedynie handel krypo–krypto. Ten problem to jednak już przeszłość. Binance w końcu umożliwiło bezpośredni zakup kryptowalut.

Czym jest Binance Jersey?

Binance Jersey to specjalny projekt należący do Binance umożliwiający zakup kryptowalut za pomocą państwowych walut fiducjarnych.

Wygląd i funkcjonalności strony internetowej Binance.je są łudząco podobne do Binance – to zamierzony krok, dzięki któremu użytkownicy „starej giełdy” poczują się komfortowo, a nowi otrzymają produkt sprawdzonej wcześniej wysokiej jakości.

W Binance Jersey na początek dostępne są 2 kryptowaluty i 2 waluty fiducjarne, co daje łącznie 4 pary:

 • BTC/EUR;
 • ETH/EUR;
 • BTC/GBP;
 • ETH/GBP.

Zakup kryptowalut za euro (EUR) i funty brytyjskie (GBP) będzie możliwy zaraz po zakończeniu weryfikacji KYC. Takie są wymogi regulatorów udostępniających transakcje walutami państwowymi.

Jak założyć konto w Binance Jersey?

 1. Przejdź na stronę Binance Jersey.
 2. Wypełnij prosty formularz rejestracyjny.
 3. Na wpisany adres e-mail zostanie wysłana wiadomość z linkiem weryfikacyjnym do kliknięcia. Kliknij link.
 4. Ustaw metodę podwójnego uwierzytelniania 2FA.
 5. Przeprowadź weryfikację tożsamości.
  1. W pierwszym kroku wprowadź dane osobowe oraz adres zamieszkania.
  2. W kolejnym kroku zostaniesz przekierowany do serwisu netverify.com, który poprosi Cię o wczytanie skanów obu stron dowodu lub paszportu oraz o zdjęcie ręcznie napisanej aktualnej daty przy swojej twarzy.
 6. Przeprowadź weryfikację adresu.
  • Wgraj dokument lub rachunek potwierdzający adres zamieszkania. Dokument powinien wystawiony w przeciągu ostatnich 3 miesięcy.
 7. Weryfikacja trwa 1–2 dni robocze w zależności od aktualnej kolejki zgłoszeń.

Zaraz po zatwierdzeniu weryfikacji możesz zlecić wpłatę i kupić kryptowalutę.

Opłaty i prowizje

Wpłaty: 0.05% minimum 0,50 maksimum 5 (GBP / EUR)
Wypłaty: 0.15% minimum 3 maksimum 15 (GBP / EUR)
Prowizja za transakcje: 0,10%

Wysokie opłaty za wypłaty są nieistotne – powodem korzystania z Binance.je jest zakup kryptowaluty, a nie odwrotnie. Prowizje za depozyt są niezwykle atrakcyjne, przy wpłacie 5000 EUR opłata wyniesie jedynie 2,50 EUR.

Wysoką opłatę za dokonanie depozytu rekompensuje bardzo niska opłata za transakcję. Opłata w wysokości 0,10%, w porównaniu do drakońskich opłat rzędu 1–5% pobieranych przez niektóre kantory i inne giełdy, to prawie jak za darmo.

Z uwagi na to, że giełda wystartowała dopiero kilka dni temu, wolumen transakcji jest jeszcze na niskim poziomie, stąd wysoki, 2-procentowy spread. Po porównaniu opłat Binance Jersey i polskiego kantoru kryptowalut bitcantor.com okazuje się, że wysokość opłat i prowizji nie wygląda źle.

  binance.je bitcantor.com
prowizja od transakcji 0.10% 2.00%
spread kupno/sprzedaż 2% 4.36%
prowizja od depozytu 8 EUR 2.00%

Wraz ze wzrostem liczby zweryfikowanych użytkowników i popularności giełdy spread powinien spaść do 0% (tak jak to jest w Binance i na parze BTC/USDT).

Osoby chcące skorzystać z Binance Jersey, a nieposiadające konta w euro powinny mieć na uwadze konieczność przewalutowania złotówek na euro. Koszt przewalutowania PLN -> EUR zależny jest od kursów walutowych banku. Do optymalnej wymiany walut polecamy kantor internetowy cinkciarz.pl.

Binance Jersey

Dlaczego Jersey?

Jersey to malutka wyspa posiadająca status baliwatu (terytorium zależne) Wielkiej Brytanii. Zaliczana jest do Wysp Normandzkich, leży pomiędzy Francją i Wielką Brytanią.

Na Jersey panuje wyjątkowo korzystna legislacja podatkowo-finansowa. Z jednej strony wyspa nie należy do Unii Europejskiej, a z drugiej strony jest zależna od Wielkiej Brytanii. Można powiedzieć, że Jersey to raj podatkowy.

Z przyjaznej jurysdykcji korzystają również firmy hazardowe, m.in. spółki zależne brytyjskich bukmacherów William Hill i Ladbrokes.

Od czerwca 2018 roku Binance współpracuje z innowacyjną agencją rozwoju cyfrowego Digital Jersey. Organizacja ta wspierana jest przez rząd wyspy i od 2013 roku wspomaga innowacyjne cyfrowe projekty. Celem organizacji jest stworzenie na Jersey „cyfrowego centrum świata”. Giełda Binance Jersey stanowi owoc tej współpracy.

Binance Jersey

Podziel się
 • facebook
 • twitter
 • telegram

https://spryciarz.com/poradnik-typera/binance-jersey-143

Oceń ten tekst

Podobne artykuły