Lottoland – czy to Lotto? Czy jest legalny?

Ocena 3.84/37 głosów
Lottoland – czy to Lotto? Czy jest legalny?

Ocean Village Promenade, Gibraltar. Już sama nazwa rozbudza wyobraźnię. Znajduje się tu jedna z trzech marin tego zamorskiego brytyjskiego terytorium znajdującego się na południowym krańcu Półwyspu Iberyjskiego. Jest częścią Ocean Village Project, najbardziej luksusowego kurortu Gibraltaru. I właśnie w otoczeniu, ekskluzywnych kasyn i centrum rozrywki, zlokalizowana jest siedziba Lottoland.

  1. Lottoland – jak to działa?
  2. Czy Lottoland jest legalny w Polsce?

Czym dokładnie zajmuje się ta firma Lottoland? Czy Lottoland jest legalny w Polsce?

Oczywiście to nie przypadek, że Lottoland zarejestrowany jest właśnie w Gibraltarze i posiada licencję zezwalającą na świadczenie usług pośrednictwa. Na powierzchni liczącej 6,55 km2 siedzibę ma 32 tysiące firm, a hazard to 25% gospodarki tego regionu. Branża warta jest 15 miliardów euro i zatrudnia 3 tysiące osób. Powodem są oczywiście niezależne przepisy prawne i fiskalne, niskie podatki, w tym wyłączenie z systemu VAT.

Lottoland został założony przed Davida Rosena w maju 2012 roku. Firma oferuje gry online: stołowe, karciane, automaty do gry oraz zdrapki i ponad 30 różnych loterii z całego świata. W serwisie zarejestrowało się już ponad 2 miliony użytkowników. Działa w kilkunastu krajach, m.in. w Australii, Irlandii, Włoszech, w RPA, Indiach, we Włoszech i w państwach Ameryki Łacińskiej. Strona Lottoland dostępna jest 8 językach, w tym w języku polskim.

Lottoland – jak to działa?

Na swojej witrynie Lottoland informuje, że oferuje pośredniczenie w zakupie zakładów na gry liczbowe dostępne na terenie Europy i nie tylko. W rzeczywistości cały mechanizm wygląda inaczej, niż mogłoby to wynikać z opisu. W większości przypadków użytkownik zakupujący los na loterię zakłada się z Lottoland o wytypowanie poprawnych liczb czy wyniku. Jest to więc rozwiązanie podobne do zakładów bukmacherskich. Zresztą, w regulaminie firma sama przyznaje, że działa jako bukmacher, określa szanse i jest odpowiedzialna za wypłatę wygranych...

Podkreśla również, że nie jest powiązana z żadnym z oficjalnych operatorów loterii. Oczywiście, Lottoland gwarantuje wypłatę wszystkich wygranych.

Czy Lottoland jest legalny w Polsce?

Najlepszym sposobem weryfikacji legalności Lottoland na terenie naszego kraju jest wpisanie adresu strony w Rejestr Domen Służących do Oferowania Gier Hazardowych Niezgodnie z Ustawą. Okazuje się, że widnieje w nim zarówno adres główny, jak i wiele domen krajowych oraz pobocznych (np. lottoland.se czy 1lottoland.com). Wskazuje to jednoznacznie, że Lottoland jest w Polsce całkowicie nielegalny, a korzystanie z usług tej strony może narazić użytkownika na konsekwencje prawne. Jakie? Kary za gry u nielegalnych operatorów mogą sięgnąć nawet milionów złotych!

Lottoland w rejestrze domen niezgodnych z ustawą hazardową.

Operatorzy i dostawcy usług internetowych są zobowiązaniu do blokowania wszystkich stron znajdujących się we wspomnianym Rejestrze Domen Zakazanych. Z tego powodu po wpisaniu adresu do przeglądarki pojawia się komunikat Ta witryna jest nieosiągalna

Korzystanie z Lottoland nie jest dozwolone na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.

W kontekście tych informacji może nasunąć się zatem pytanie, dlaczego Lottoland jest nielegalny w Polsce, skoro nie jest firmą bukmacherską ani typowym kasynem online? Dzieje się tak z kilku powodów. Na stronie Lottoland użytkownicy mają dostęp do gier hazardowych, co już jest elementem pozwalającym na takie ograniczenia.

=> Poznaj jak sprawdzić czy bukmacher jest w Polsce legalny i typuj zakłady bez obaw

Podziel się
  • facebook
  • twitter
  • telegram

https://spryciarz.com/poradnik-typera/lottoland-lotto-online-czy-jest-legalny-178

Oceń ten tekst

Podobne artykuły