Prawie 6 mld zł obrotu legalnych bukmacherów w 2019r.

Ocena 0/5 | 0 głosów

Według wyliczeń Stowarzyszenie "Graj Legalnie" obroty legalnych bukmacherów w Polsce w przyszłym roku osiagną kwotę 5,86 mld zł.

Legalni bukmacherzy w naszym kraju znakomicie rozwijają się od czasu nowelizacji Ustawy Hazardowej, która weszla w życie 1 kwietnia 2017r. Regulator zablokował dostęp do wielu offshorowych operatorów i duża część graczy przeniosła się do legalnej strefy.

Stowarzyszenie na Rzecz Likwidacji Szarej Strefy Zakładów Wzajemnych w Polsce ,,Graj Legalnie" oszacowało, że w przyszłym roku legalni operatorzy zanotują wzrost o 15% do kwoty 5,86 mld zł, wobec 5,1 mld zł obrotu osiągniętego w 2018 r.

- W 2018 roku obroty licencjonowanych bukmacherów w Polsce sięgną ok. 5,1 mld zł, czyli ok. 55% więcej niż przed rokiem. Oznacza to, że budżet państwa tytułem podatku od gier zostanie zasilony kwotą 612 mln zł (wobec 396 mln zł rok wcześniej). Prognoza na 2019 r. zakłada 15% wzrostu - do 5,86 mld zł na bazie organicznego wzrostu i dalszego przepływu graczy z szarej strefy - powiedział członek stowarzyszenia Łukasz Borkowski.

Przyszłoroczne wpływy do budżetu państwa z tytułu podatku od zakładów wzajemnych powinny wynieś w granicach 705 mln zł - 765 mln zł.

Jak podaje stowarzyszenie, STS ma 47,1% udziału w rynku, Fortuna 33,9%, Totolotek 7,3%, forBET 4,4%, a pozostali 7,3%.

"Graj Legalnie" wskazuje również, że "szara strefa", czyli nielicencjonowani bukmacherzy wciąż sprawnie działają w Polsce i ich obroty pochodzące z naszego kraju wycenia się na 5,5mld zł, czyli ok. 50% całego rynku bukmacherskiego.

Stowarzyszenie na Rzecz Likwidacji Szarej Strefy Zakładów Wzajemnych w Polsce ,,Graj Legalnie" funkcjonuje od 1 marca 2016r. z inicjatywy prezesa STS, Mateusza Juroszka, który w Stowarzyszeniu pełni funkcję Prezesa Zarządu.

 

Utworzono dnia , ostatnia aktualizacja dnia , arimos.
Znalazłeś w tekście błąd lub zawarte informacje nie są aktualne? Napisz komentarz lub skontaktuj się z nami.


Skomentuj aktualność Prawie 6 mld zł obrotu legalnych bukmacherów w 2019r.

Masz pytania do tego wpisu? Skorzystałeś z bonusu lub dowiedziałeś się czegoś ciekawego? Masz uwagi? Napisz, poprawimy.
Podobał się aktualność? Wystaw ocenę i daj nam feedback. Podziel się linkiem ze znajomym.

Możesz komentować bez zalogowania jako anonimowy gość.
Zaloguj się w serwisie aby mieć dostęp do odpowiedzi, móc edytować i usuwać swoje komentarze. Zalogowani użytkownicy nie muszą weryfikować się poprzez captcha. Nie masz konta? Zarejestruj się w 10 sekund.

Dodaj post Dodaj komentarz Jak wstawiać zdjęcia linki itp...

Oceń aktualność

Ocena 0/5 | 0 głosów
Powiększ pole
Fortuna baner
Fortuna baner