Uwaga na fałszywe maile z bonusem podszywające się pod

Ocena 5.00/1 głos
Uwaga na fałszywe maile z bonusem podszywające się pod

Dzisiaj rano do wielu osób typujących zakłady bukmacherskie został wysłany email udający wiadomość od bukmachera bukmacher.

Jest to tzw. phishing czyli podszywanie się pod inny serwis internetowy w celu wyłudzenia danych.

W mailu znajduje się zachęta do skorzystania z bonusu powitalnego 50% do 1000 PLN. W mailu znajduje się fałszywy adres www http://www.bukmacherbonus.pl który jest kopią prawdziwej strony bukmacher.

W żadnym wypadku nie można wpisywać swojego loginu i hasła na tej stronie gdyż wpisane dane trafią w ręce oszustów.

Można zrobić test i wprowadzić testowo "aaaa" / "bbbb" fałszywa strona nie zaloguje tylko przekieruje na prawdziwy adres bukmacher, w międzyczasie zapisze wprowadzone dane. Fałszywa strona bardzo dobrze imituje prawdziwą stronę bukmachera i od razu pyta się o login i hasło. Domena została zarejestrowana dzisiaj (2019-02-29) o godzinie 04:56:41 (screen) i postawiona jest na hostingu nazwa.pl (login klienta: "daromen.nazwa.pl").

Oto treść fałszywego maila (screen), fałszywy nadawca info-pl@bukmachersupport.com:

Ticket (#032453). Reload 50% bonus do 1000 PLN

Dzień dobry.
Zapraszamy do udziału w promocji 50% reload bonus do 1000 PLN
Aby skorztsać z promocji zaloguj się na

http:// www.bukmacherbonus.pl

A następnie dokonaj kwalifikującego się depozytu.
Bonusowe środki pojawią się na twoim koncie w 48 godzin od depozytu

Przeczytaj  też artykuł bezpieczeństwo w zakładach i dowiedz się jak dbać o bezpieczeństwo swoich prywatnych danych oraz pieniędzy.

Nabrałem się na to, co robić?

Jeżeli nabrałeś się na ten podstęp hakerów to jak najszybciej zaloguj się do bukmacher i zmień swoje hasło na mocno różniące się od obecnego, które zostało przejęte.

Pomyśl też czy nie masz takiego samego hasła u jakiegoś innego bukmachera lub w kluczowych serwisach typu poczta czy bank  - jeżeli tak to natychmiast zmień hasło też w tych miejscach.

Skąd hakerzy znają mój adres e-mail?

Jeżeli otrzymałeś taki fałszywy mail to możesz zastanawiać się skąd hakerzy wiedzą, że mam konto w bukmacher i skąd znają mój adres e-mail?

Możliwości zdobycia adresu e-mail jest kilka: 

  • byłeś zarejestrowany na serwisie/forum bukmacherkim, które zostało shakowane i przestępcy weszli w posiadanie bazy maili,
  • nieświadomie wprowadziłeś swój adres e-mail na podejrzanej stronie wyłudzającej dane np. nielegalne oprogramowanie, darmowe transmisje meczy czy jakieś horoskopy etc...,
  • napisałeś tekstowo swój adres e-mail na jakimś forum niekoniecznie bukmacherskim gdzie jest on ogólnie dostępny dla robotów przeszukujących sieć.
Podziel się
  • facebook
  • twitter
  • telegram

https://spryciarz.com/bukmacherzy/uwaga-na-falszywe-maile-z-bonusem-podszywajace-sie-pod-n341

Oceń ten tekst

Podobne artykuły

Formuła 1
Dyscypliny sportowe

Formuła 1