Koniec świąt dla „Świętych”

Ocena 5.00/1 głos

Southampton to największa niespodzianka tego sezonu Premier League, ale w niedzielę stanie przed wyjątkowo trudnym zadaniem – zmierzy się z liderującą Chelsea.

Premier League, Southampton FC – Chelsea Londyn, niedziela, 28.12.2014, godz. 15.05

Przedsezonowa rewolucja przeprowadzona w Southampton przez Holendra Ronalda Koemana przyniosła rezultaty nadspodziewanie szybko. Drużyna ze słynnego portu na południu Anglii przez kilka tygodni była nawet wiceliderem. Potem zaczęły się schody w postaci trudniejszego terminarza, jednak „Święci” wciąż trzymają się dzielnie i są w tym momencie na bardzo dobrej, czwartej pozycji.

Chelsea wygląda jak zwykle mocno, ale po piętach (3 punkty różnicy) depcze jej Manchester United. Od porażki z Newcastle (6 grudnia) piłkarze Jose Mourinho unikają wpadek, wygrywając co tylko się da w Lidze Mistrzów, Pucharze Ligi i oczywiście Premier League. W ostatnim meczu, w świąteczny piątek, zmierzyli się z innym pozytywnym zaskoczeniem ligi – West Ham United. Skończyło się na 2:0, ale przewaga Londyńczyków była jeszcze większa, niż sugeruje to rezultat meczu.

Southampton ostatnio znów błyszczy – pewne wygrał dwa ostatnie mecze, po 3 gole aplikując zarówno Evertonowi, jaki Crystal Palace. Międzynarodowy atak „Świętych” (Serb Tadić, Włoch Pelle i Senegalczyk Mane) jest w takiej formie, że powinien być groźny nawet dla żelaznej obrony ustawionej przez Mourinho.

Londyńczycy nie tylko są w gazie, ale i pamiętają historię ostatnich sezonów, kiedy mistrzostwo można było utracić lub zdobyć w ostatniej kolejce. W każdym meczu grają więc o wszystko i tak samo będzie również w Southampton.

Ciekawe kursy w bukmacher:

Chelsea wygra – 1.85

Suma goli – powyżej 2.5 – 2.08

Chelsea wygra dokładnie 1 golem – 3.50

Wynik/Obie drużyny strzelą – Chelsea/Tak – 4.15

Podziel się
  • facebook
  • twitter
  • telegram

https://spryciarz.com/pilka-nozna/anglia/premier-league/koniec-swiat-dla-swietych-n200

Oceń ten tekst

Podobne artykuły