Sir alex ferguson odchodzi

Ocena 5.00/1 głos

Sir Alex Ferguson trener Manchesteru United ogłosił, że po obecnym sezonie zakończy pracę szkoleniowca klubu z Old Trafford.

W środę po godzinie 10 na stronie klubu z Manchesteru pojawił się komunikat, który mimo wszystko zszokował cały świat. Sir Alex Ferguson po 26 latach spędzonych w klubie żegna się z ławką trenerską United. 19 maja odbędzie się ostatni mecz Czerwonych Diabłów w lidze pod wodzą Szkota, przeciwnikiem będzie West Bromwich Albion. Po sezonie Ferguson zostanie dyrektorem i ambasadorem mistrza Anglii.

Ferguson rozpoczynał karierę trenerską z szkockim klubie East Stirlingshire. Następnie trenował St. Mirren oraz Aberdeen z którym trzykrotnie sięgał po mistrzostwo kraju oraz czterokrotnie zdobywał Puchar Szkocji. W sezonie 1986/87 został trenerem Manchesteru United, którym jest nieprzerwanie do dzisiaj bijąc tym samym wszystkie rekordy. Z klubem tym zdobył mnóstwo trofeów : 13 krotnie mistrzostwo Anglii, pięć razy Puchar Anglii, jedenaście Superpucharów, cztery Puchary Ligi Angielskiej, Puchar Interkontynentalny, dwa razy Puchar Ligi Mistrzów oraz Superpuchar UEFA. W sezonie 1990/91 zdobył Puchar Zdobywców Pucharów. Indywidualnie aż dziesięciokrotnie został wybierany najlepszym trenerem w Anglii, dwa razy najlepszym trenerem świata i raz Europy.

- Decyzja o przejściu na emeryturę jest dla mnie sporym wyzwaniem, jedną z tych rzeczy, które nie przychodzą łatwo. Jednak to jest właściwy czas. Bardzo ważne było dla mnie, żeby pozostawić po sobie klub w jak najlepszej kondycji i mam nadzieję, iż mi się to udało. Jakość tej drużyny, która dopiero co wygrała ligę, a także odpowiedni balans pomiędzy zawodnikami młodymi i starszymi, zapewni United kontynuację sukcesów klubu. W jasnych barwach postrzegam także przyszłość zespołu, a wszystko to za sprawą utalentowanej młodzieży. Nasze centrum treningowe jest wyposażone bardzo dobrze, są jednymi z najlepszych na świecie. Również Old Trafford to jeden z najlepszych obiektów tego typu. Chciałbym również podziękować naszym zawodnikom oraz sztabowi szkoleniowemu, zarówno obecnym, jak i byłym pracownikom, za wspaniały poziom profesjonalizmu oraz ich oddanie, dzięki któremu mogliśmy zdobyć tak wiele trofeów. Bez ich wkładu historia tego wspaniałego klubu nie byłaby taka bogata. - napisał Ferguson w liście pożegnalnym.

Nie wiadomo kto obejmie schedę po 71 letnim Szkocie. Oczywiście najgłośniej wypowiada się nazwisko Jose Mourinho oraz Jurgena Kloppa jednak wydaje się, że najpoważniejszym kandydatem do zastąpienia Fergusona jest David Moyes - przyjaciel obecnego jeszcze szkoleniowca United oraz obecny trener Evertonu.

Podziel się
  • facebook
  • twitter
  • telegram

https://spryciarz.com/pilka-nozna/anglia/premier-league/sir-alex-ferguson-odchodzi-n120

Oceń ten tekst

Podobne artykuły