Euro 2021 - grupa A. Typy bukmacherskie.

Ocena 4.33/3 głosy
Euro 2021 - grupa A. Typy bukmacherskie.

Grupę A podczas Euro 2021 utworzą Włosi, Turcy, Szwajcarzy oraz Walijczycy.

Mecze grupy A odbędą się na stadionach w Baku oraz Rzymie, zaś do następnej rundy rozgrywek awansują dwa pierwsze zespoły i drużyna z trzeciego miejsca z korzystnym bilansem.

Kto to będzie? Bukmacherzy nie mają wątpliwości, że największe szanse na wygranie tej grupy będą mieli Włosi, natomiast pozostałe zespoły są dość wyrównane i na ten moment trudno wskazać faworytów do awansu.

Przegląd bukmacherski innych grup Mistrzostw Europy 2021: typy na Euro grupa B, typy na Euro grupa C, typy na Euro grupa D, typy na Euro grupa E, typy na Euro grupa F.

 1. Euro 2021 - kto wygra grupę A?
 2. Euro 2021 - grupa A. Włosi - faworyt bukmacherów do wygrania grupy.
 3. Włochy - Historia Mistrzostw Europy
 4. Typy bukmacherskie na Włochy
 5. Euro 2021 - grupa A. Szwajcaria - czy wreszcie odegra większą rolę na turnieju?
 6. Szwajcaria - Historia na Euro
 7. Typy bukmacherskie na Szwajcarię
 8. Euro 2021 - grupa A. Turcja - czy Turków stać na występ podobny to tego z 2008 roku?
 9. Turcja - Historia występów w Mistrzostwach Europy
 10. Typy bukmacherskie na Turcję:
 11. Euro 2021 - grupa A. Walia - Walijczycy marzą o powtórce z 2016 roku.
 12. Walia - Historia Mistrzostw Europy
 13. Typy bukmacherskie na Walię:

Euro 2021 - kto wygra grupę A?

Kursy według bukmachera Fortuna:

 • Włochy 1.56
 • Szwajcaria 5.70
 • Turcja 7.00
 • Walia 8.00

Poniżej przedstawiamy Wam kalendarz spotkań w grupie A podczas Euro 2021 oraz zastanowimy się nad szansami poszczególnych drużyn.

 • 11 czerwca, 21:00, Rzym - Turcja vs Włochy
 • 12 czerwca, 15:00, Baku - Walia vs Szwajcaria
 • 16 czerwca, 18:00, Baku - Turcja vs Walia
 • 16 czerwca, 21:00, Rzym - Włochy vs Szwajcaria
 • 20 czerwca, 18:00, Baku - Szwajcaria vs Turcja
 • 20 czerwca, 18:00, Rzym - Włochy vs Walia

Euro 2021 - grupa A. Włosi - faworyt bukmacherów do wygrania grupy.

Podopieczni Roberto Manciniego jak burza przeszli przez eliminacje do Euro 2021 i wygrali komplet 10 spotkań! Co prawda grupa z Finlandią, Grecją, Bośnią i Hercegowiną, Armenią oraz Liechtensteinem nie należało do przesadnie silnych, jednak taki wyczyn zawsze musi robić wrażenie. Podobnie jak bilans bramkowy 37:4 jakim mogli poszczycić się Włosi w trakcie eliminacji.

Wydaje się, że Mancini jest stworzony do roli selekcjonera. Utytułowany szkoleniowiec stworzył bardzo silny kolektyw, w którym nie brakuje indywidualności (Chiesa, Immobile, Insigne, Donnarumma), jednak siłą Włochów jest przede wszystkim drużyna i żelazna konsekwencja taktyczna, o czym mieliśmy się okazję przekonać w trakcie niedawnej Ligi Narodów.

Warto również pamiętać, że Włosi komplet spotkań grupowych rozegrają na doskonale im znanym Stadio Olimpico w Rzymie. I pomimo, że turniej odbędzie się prawdopodobnie bez udziału publiczności, to i tak jest to jakiś handicap dla gospodarzy. Naszym zdaniem legalni bukmacherzy mają całkowitą rację upatrując we Włochach murowanego faworyta do wygrania zmagań w grupie A.

Włochy - Historia Mistrzostw Europy

Włosi nie mają najlepszych wspomnień z Mistrzostw Europy i pomimo, że praktycznie zawsze byli wymieniani w gronie zdecydowanych faworytów, to złote medale udało im się zgarnąć tylko raz, kiedy w 1968 roku organizowali mistrzostwa we własnym kraju (dla porównania aż cztery razy udało im się wygrać MŚ).

W XXI wieku dwa razy byli o krok od sukcesu. W 2000 roku sekundy dzieliły ich od pokonania Francuzów (ostatecznie przegrali po złotym golu Trezegueta), zaś w 2012 roku okazali się zdecydowanie słabsi od znakomitych Hiszpanów i polegli w Kijowie aż 0:4.

Na ostatnim turnieju we Francji w 2016 roku Włosi zaprezentowali się z bardzo dobrej strony, jednak furory nie zrobili. Spory wpływ na to miała arcytrudna drabinka turniejowa. Co z tego, że w grupie poradzili sobie z Belgami i Szwedami, zaś w 1/8 finału wyrzucili za burtę Hiszpanów, skoro w ćwierćfinale na ich drodze stanęli aktualni wówczas Mistrzowie Świata Niemcy, którzy okazali się lepsi w konkursie jedenastek.

Typy bukmacherskie na Włochy

 • Wygrana z Turcją (kurs 1.50 od bukmachera forBET) - na inaugurację turnieju Włosi zagrają na swoim terenie przeciwko Turkom. Oba zespoły nie mierzyły się ze sobą dość dawno, natomiast podobnie jak analitycy forBET dostrzegamy w tym meczu zdecydowanego faworyta, którym w naszej opinii będą Włosi.
 • Pierwsze miejsce w grupie A (kurs 1.56 od bukmachera Fortuna) - kurs być może nie zachwyca, natomiast nie potrafimy sobie wyobrazić innego scenariusza. Włosi nie mogą narzekać na brak szczęścia w losowaniu, a ponadto wszystkie mecze zagrają na swoim terenie.

Euro 2021 - grupa A. Szwajcaria - czy wreszcie odegra większą rolę na turnieju?

Reprezentacja Szwajcarii to stały uczestnik wielkich turniejów, natomiast zazwyczaj pełni rolę typowego średniaka, z którym należy się liczyć, ale który raczej nie dojdzie do strefy medalowej. Czy tym razem będzie inaczej?

Helweci mają za sobą bardzo udane eliminacje i bez większego trudu okazali się najlepsi w grupie z Danią, Irlandią, Gruzją i Gibraltarem. O ich dominacji najlepiej niech świadczy fakt, że przegrali tylko jedno spotkanie, na wyjeździe z Danią.

Trzon zespołu niewiele zmienił się od czasu, kiedy eliminowaliśmy Szwajcarów podczas Euro 2016. Selekcjonerem nadal jest Vladimir Petkovic, zaś o obliczu drużyny nadal decydują tacy gracze jak Sommer, Xhaka, czy Shaqiri.

Dla kilku bardziej doświadczonych graczy może to być ostatnia wielka impreza w ich życiu. Czy wreszcie uda im się osiągnąć coś więcej, niż tylko wyjście z grupy?

Szwajcaria - Historia na Euro

Od 2004 roku Szwajcarzy byli na każdej wielkiej imprezie pomijając Euro 2012 i wiodło im się różnie. O ile podczas MŚ zazwyczaj udawało im się awansować z grupy, tak przygodę z Euro zazwyczaj kończyli na fazie grupowej. Dopiero w 2016 roku przeszli do dalszych gier, gdzie jak doskonale pamiętamy, okazali się gorsi od Polaków.

Generalnie Szwajcarzy nigdy nie odegrali większej roli na Euro, zaś 1/8 finału na poprzednich mistrzostwach jest największym sukcesem w historii ich występów na ME. Czy tym razem Shaqiri i spółka pójdą o krok dalej i otrą się o strefę medalową?

Typy bukmacherskie na Szwajcarię

 • Awans z grupy (kurs 1.52 u bukmachera STS) - Szwajcarzy nie trafili do zbyt mocnej grupy i poza Włochami wszystkie zespoły są w ich zasięgu. Naszym zdaniem Helweci to na tyle zaprawiony w bojach zespół, że powinni zameldować się w fazie pucharowej.
 • Szwajcaria odpadnie w 1/8 finału (kurs 2.65 od bukmachera eTOTO) - biorąc pod uwagę fakt, że w XXI w. Szwajcarzy aż cztery razy kończyli turniej na tym właśnie etapie, zaś po raz ostatni dotarli dalej w… 1954 roku, gdy byli gospodarzami Mundialu, to kurs zaproponowany przez Etoto wydaje nam się całkiem solidny. Tym bardziej, że Szwajcarzy raczej nie wygrają swojej grupy i bardzo możliwe, że już w pierwszym meczu fazy pucharowej trafią na szalenie mocnych Belgów.

Euro 2021 - grupa A. Turcja - czy Turków stać na występ podobny to tego z 2008 roku?

Reprezentacja Turcji w eliminacjach do turnieju zrobiła dokładnie to, co musiała (brak awansu z grupy z Francją, Islandią, Albanią, Andorą i Mołdawią należałoby bowiem rozpatrywać w kategoriach porażki).

Jednak już w późniejszej Lidze Narodów Turcy zagrali bardzo słabo i zajęli ostatnie miejsce w nie najmocniejszej przecież grupie z Węgrami, Serbami oraz Rosjanami. Jak spiszą się podczas Euro 2021?

Trudno odgadnąć, gdyż niewiele zespołów jest tak nieprzewidywalnych jak Turcy. Jeśli ten zespół dobrze wejdzie w turniej, to może być później groźny dla każdego. Natomiast w przypadku porażki na inaugurację z Włochami Turcy mogą się już nie podnieść i bardzo szybko wrócić do domu.

Turcja - Historia występów w Mistrzostwach Europy

Turcy do drużyna szalona i nieobliczalna. Po 1958 roku reprezentacja tego kraju po raz pierwszy pojechała na Mundial w 2002 roku i z Korei i Japonii wróciła z brązowymi medalami, po czym… nie zakwalifikowała się na żadne z czterech kolejnych MŚ.

Równie wariacko wygląda historia występów Turków na ME. W 2004 roku nie pojechali do Portugalii, po czym dotarli do półfinału w 2008 roku, zaś Euro 2012 znów obejrzeli w telewizji.

Ostatni występ Turków na Euro przeszedł bez większego echa. W 2016 roku reprezentacja tego kraju poległa w dwóch pierwszych meczach i nawet mimo wygranej w ostatnim spotkaniu grupowym Turcy musieli błyskawicznie wracać do kraju.

Typy bukmacherskie na Turcję:

 • Włosi strzelą Turkom dwa lub więcej goli (kurs 1.72 u bukmachera STS) - Turcy dostąpią zaszczytu występu w meczu otwarcia Euro 2021, jednak naszym zdaniem nie będą mieli zbyt miłych wspomnień z tego spotkania. Mając na uwadze to, ile goli strzelają Włosi kurs zaproponowany przez STS na to, że bramkarz Turków będzie co najmniej dwa razy wyciągał piłkę z siatki wydaje nam się bardzo przyzwoity.
 • Turcy nie wyjdą z grupy (kurs 2.10 u bukmachera forBET) - nie zdziwimy się, jeśli Turcy po bardzo prawdopodobnej porażce na inaugurację przeciwko Włochom pokłócą się między sobą i błyskawicznie stracą ochotę do walki w kolejnych meczach. Nie zapominajmy, że Turcy to bardzo żywiołowa nacja, zaś kibice są olbrzymim wsparciem dla tego zespołu. Przy pustych trybunach reprezentanci tego kraju mogą nie znaleźć w sobie wystarczających pokładów ambicji.

Euro 2021 - grupa A. Walia - Walijczycy marzą o powtórce z 2016 roku.

Podczas Euro 2016 na boiskach we Francji Walijczycy byli największą rewelacją turnieju i wrócili do kraju z brązowymi medalami (co z dużą dozą prawdopodobieństwa będzie największym sukcesem tamtejszego futbolu w dziejach).

Bale i spółka nie spoczęli na laurach, lecz dosyć pewnie zakwalifikowali się również na kolejny turniej o Mistrzostwo Europy, chociaż wcale nie mieli tak łatwej grupy (dość powiedzieć, że oprócz Walii na turniej pojadą… aż trzy drużyny z tej grupy, czyli Chorwaci, Węgrzy oraz Słowacy).

Mało tego! Jesienią Walijczycy poszli za ciosem i okazali się najlepsi w swojej grupie Ligi Narodów, gdzie ich rywalami byli Finowie, Irlandczycy oraz Bułgarzy.

Trzon zespołu się nie zmienił od poprzedniego turnieju i nadal wyniki Walijczyków zależą w dużej mierze od formy Bale’a i Ramseya, którzy jeśli są w dobrej dyspozycji to potrafią natchnąć młodszych i mniej doświadczonych kolegów do walki.

Walia - Historia Mistrzostw Europy

Nie ma za wiele do opowiadania na temat historii walijskiego futbolu. Reprezentacja tego kraju raz zagrała na MŚ (w 1958 roku w Szwecji) i raz na ME (w 2016 roku we Francji).

Okazuje się jednak, że jeśli już Walijczycy kwalifikują się na turniej, to z pewnością nie jadą tam na wycieczkę. Podczas wspomnianego Mundialu dotarli aż do ćwierćfinału, zaś w 2016 roku byli o krok od meczu o złoto. Czy i tym razem będą czarnym koniem turnieju? Przekonamy się niebawem.

Typy bukmacherskie na Walię:

 • Walia - Szwajcaria - Obie drużyny strzelą - NIE (kurs 1.72 u bukmachera Betfan) - w pierwszym grupowym meczu trenerzy obu zespołów będą chcieli przede wszystkim nie przegrać, więc mało prawdopodobne, że ich podopieczni rzucą się do szaleńczych ataków od pierwszych minut. Spodziewamy się raczej partii szachów i skromnego zwycięstwa którejś z drużyn. Proponowaną przez nas opcją zakończyło się 9/10 poprzednich meczów Walijczyków (stan na marzec 2021) oraz 3/4 dotychczasowych starć bezpośrednich pomiędzy oboma zespołami.
 • Bale będzie najlepszym strzelcem Walii (kurs 2.50 u bukmachera Betfan) - typ niezbyt wyszukany, natomiast po całkiem niezłym kursie. Lata mijają, a niezależnie od sytuacji klubowej to właśnie Bale jest najskuteczniejszym snajperem Walijczyków i obstawiamy, że tak samo stanie się podczas Euro 2021.
Podziel się
 • facebook
 • twitter
 • telegram

https://spryciarz.com/pilka-nozna/euro-2021/euro-2021-grupa-typy-n1060

Oceń ten tekst

Podobne artykuły