Atletico z pucharem króla

Atletico Madryt pokonało po dogrywce Real Madryt 2:1 w finałowym meczu u Puchar Króla rozegranym na stadionie Santiago Bernabeu. Mecz był emocjonujący, z boiska został wyrzucony Cristiano Ronaldo a Jose Mourinho jeszcze w regulaminowym czasie gry został odesłany na trybuny.

Nie ulega wątpliwości, że dla Realu jest to bardzo nieudany sezon. Jose Mourinho w wywiadach potwierdza, że jest to dla niego najgorszy rok pracy w karierze. Królewscy przegrali wyścig o mistrzostwo Hiszpanii z Barceloną, odpadli w półfinale Ligi Mistrzów z Borussią Dortmund a teraz ulegli na własnym stadionie Atletico w finale Puchar Króla przegrywając z lokalnymi rywalami pierwszy raz od 15 lat.

Od pierwszych minut dominował Real, który częściej utrzymywał się przy piłce i krótkimi podaniami starał się rozmontować defensywę Atletico. Już w 14 minucie spotkania po dośrodkowaniu z rzutu rożnego bardzo wysoko w swoim stylu do piłki wyskoczył Cristiano Ronaldo, który precyzyjną główką pokonał Courtoisa.

Po staracie bramki goście rzucili się do ataku chcąc bardzo szybko odpowiedzieć rywalom. Los Blancos nie radzili sobie w defensywie czego dowodem był stracony gol w 34 minucie. Grający od pierwszej minuty meczu Raul Albiol został ośmieszony przez Falcao, który zagrał do Diego Costy. Ten z rywalem na plecach oddał strzał, który po rękach Diego Lopeza odbił się od słupka i wpadł do bramki. Był to ósmy gol w ósmym meczu Costy w Pucharze Króla. Wydaje się, że lepiej w tej sytuacji mógł zachować się hiszpański bramkarz.

W końcówce pierwszej połowy Królewscy zmarnowali pierwszą ze stuprocentowych szans w tym meczu. Z kilku metrów do pustej bramki nie trafił Mesut Oezil. Piłka odbiła się od słupka. Do końca pierwszej części gry wynik nie uległ zmianie. Po zmianie stron podopieczni Jose Mourinho ruszyli do ataku. W 60 minucie Cristiano Ronaldo zagrał do Benzemy, Francuz w doskonałej sytuacji trafił w słupek, futbolówka trafiła do Oezila, który minął bramkarza i na siódmym metrze miał przed sobą dwóch obrońców ustawionych na linii. Niemiecki pomocnik trafił jednak w jednego z nich. Kibice nie mogli uwierzyć, że nawet w takiej sytuacji Królewscy nie potrafią zdobyć gola.

Kilka chwil później Real wykonywał rzut wolny blisko bramki Atletico. Do piłki ustawionej 20 metrów od bramki Courtoisa podszedł oczywiście Cristiano Ronaldo. Portugalczyk uderzył piłkę płasko po ziemi a ta... po raz kolejny obiła słupek bramki Atletico. Chwilę później po kłótni Mourinho z sędzią technicznym arbiter główny wyrzucił portugalskiego trenera na trybuny.

Mecz zakończył się remisem a więc do rozstrzygnięcia potrzebna była dogrywka. Pierwszą dobrą okazję stworzyli sobie goście jednak Diego Costa przegrał pojedynek z Diego Lopezem. W 98 minucie meczu Coke dośrodkował w pole karne Realu wprost na głowę Mirandy, który wyprowadził swój zespół na prowadzenie. W ostatnich minutach pierwszej części dogrywki znakomitą okazje do wyrównania miał Gonzalo Higuain. Argentyńczyk uderzył z woleja jednak wprost w bramkarza Rojiblancos. W drugiej części dogrywki kolejną stuprocentową okazję zmarnował Oezil. Angel di Maria zagrał do Niemca, któremu wystarczyło dołożyć nogę jednak trafił wprost w rozpaczliwie rzucającego się Courtoisa. Kibice przecierali oczy ze zdumienia nie mogąc uwierzyć, że Real to spotkanie przegrywa mimo, że miał kilka idealnych sytuacji do strzelenia bramki.

Na sześć minut przed końcem meczu Ronaldo został brzydko sfaulowany przez Gabiego. Portugalczyk padając na boisko wyciągnął nogę i lekko zahaczył nią o jego głowę. Ten padł na murawę a sędzia wyrzucił z boiska Portugalczyka. Chwilę później na murawę padł Courtois rzekomo rzucony czymś w głowę. Między obydwoma ławkami rezerwowych doszło do małych przepychanek a sędzia doliczył pięć minut po czym zakończył mecz. Atletico pokonało Real 2:1 po 14 latach upokorzeń i może świętować Puchar Króla.

Real Madryt - Atletico Madryt 1:2

Bramki: Cristiano Ronaldo 14 - Diego Costa 35, Joao Miranda 98

Real Madryt: Diego Lopez Michael Essien Raul Albiol Sergio Ramos Fabio Coentrao (91' Alvaro Arbeloa) Xabi Alonso Sami Khedira Luka Modrić (91' Angel di Maria) Mesut Oezil Cristiano Ronaldo Karim Benzema (91' Gonzalo Higuain).

Atletico Madryt: Thibaut Courtois Juanfran Joao Miranda Diego Godin Filipe Luis Gabi Mario Suarez Koke (113' Raul Garcia) Arda Turan (111' Cristian Rodriguez) Diego Costa (105+1' Adrian Lopez) Radamel Falcao.