Lewandowski wraca do gry

Ocena 5.00/1 głos

Już w pierwszym meczu po przerwie zimowej Bayern jedzie do Wolfsurga na szlagierowe spotkanie z drugą drużyną Bundesligi. Czy nadal będzie tak dominował?

Bundesliga, VFL Wolfsburg – Bayern Monachium, piątek, 30 stycznia 2015, godz. 20.30

W tym sezonie niemiecka ekstraklasa jest jedną z najbardziej jednostronnych lig w Europie. Wolfsburg gra naprawdę świetny sezon, ale nikt nie uznaje go za drużynę zdolną zagrozić hegemonowi z Bawarii. Bayern ma po pierwszej rundzie rozgrywek 11 punktów przewagi i jak dotąd (17 kolejek) nie przegrał jeszcze żadnego spotkania, a tylko 3 zremisował.

Drużyna Pepa Guardioli oczywiście oprócz Bundesligi koncentruje się na Lidze Mistrzów oraz ma sporo problemów kadrowych, ale i tak, z racji szerokiej kadry i wielkiego potencjału, zupełnie dominuje w Niemczech. Kilku zawodników nadal brakuje (Lahm, Martinez, Alcantara), ale gwiazd na piątkowe spotkanie nie zabraknie.

Wśród nich na pewno będzie Robert Lewandowski, który za pierwsze półrocze z zespole z Bawarii zebrał pozytywne, choć nie entuzjastyczne recenzje. Wiosną nadejdą jednak wielkie mecze, które będą świetną okazją dla polskiego napastnika, aby potwierdzić klasę i przydatność w jednym z kilku najlepszych europejskich klubów.

Wolfsburg przed tym meczem i całą rundą wiosenną trenował w RPA, a smutnym cieniem na przygotowaniach położyła się tragiczna śmierć młodego belgijskiego zawodnika Juniora Malandy, który zginął w wypadku samochodowym jadąc na zgrupowanie. Piłkarze Dietera Hackinga bardzo poważnie myślą o zakwalifikowaniu się do Ligi Mistrzów, ale urwanie choćby punktu Bayernowi będzie piekielnie trudnym zadaniem.

Ciekawe kursy w bukmacher:

Bayern wygra – 1.55 (zakład z marżą 0%)

Obydwa zespoły strzelą gola – Nie – 2.15

Bayer wygra dokładnie jednym golem – 3.70

Podziel się
  • facebook
  • twitter
  • telegram

https://spryciarz.com/pilka-nozna/niemcy/bundesliga/lewandowski-wraca-do-gry-n227

Oceń ten tekst

Podobne artykuły