Polska najniżej w historii.

Ocena 0/5 | 0 głosów

W najnowszym rankingu międzynarodowej federacji piłki nożnej reprezentacja Polski spadła z 69 na 78 miejsce. Tym samym jest to najgorszy wynik w historii.

Efektem niekorzystnych rezultatów podczas eliminacji do mistrzostw świata 2014 w Brazylii zwolniony został Waldemar Fornalik. Na jego miejsce został powołany szkoleniowiec Górnika Zabrze Adam Nawałka, a jego celem będzie wywalczenie awansu do mistrzostw Europy, które będą rozgrywane we Francji.

Sam start nowego trenera pozostawia jednak wiele do życzenia, bowiem w listopadzie pod jego wodzą Biało-Czerwoni przegrali we Wrocławiu ze Słowacją 0:2 oraz bezbramkowo zremisowali z Irlandią w Poznaniu.

Najwyższe miejsce Polacy zanotowali w 2007 roku kiedy szkoleniowcem naszej reprezentacji był Leo Beenhaker. Wówczas Polacy klasyfikowali się na najwyższym 16 miejscu. Holender był pierwszym o 1960 roku oraz siódmym w historii zagranicznym trenerem polskiej drużyny narodowej. To za jego kadencji odnotowaliśmy historyczny awans do mistrzostw Europy. Wówczas w eliminacjach w fazie grupowej pokonaliśmy oraz zremisowaliśmy z faworyzowaną reprezentacją Portugalii. Na mistrzostwach Europy zakończyliśmy udział na imprezie już w fazie grupowej po porażkach z Niemcami i Chorwacją oraz remisie z Austrią.

W najaktualniejszym zestawieniu FIFA Biało-Czerwonych wyprzedzają m.in. reprezentacja Albanii, Burkina Faso, Togo, Haiti, Jordania czy Sierra -Leone. W czołówce nadal bez zmian, Hiszpania niezmiennie przewodzi rankingowi wyprzedzając Niemcy i Argentynę. Najwyższy skok w górnej części tabeli odnotowali wyżej wspomniani Portugalczycy, którzy z czternastego wskoczyli na piąte miejsce. Do ścisłej 'dziesiątki' awansowali Brazylijczycy, a wypadła z niej reprezentacja Belgii po dwóch porażkach z Kolumbią oraz Japonią.

Kolejny ranking międzynarodowej federacji piłki nożnej zostanie ogłoszony 19 grudnia, a wcześniej bo na 6 grudnia zaplanowane jest losowanie grup finałowego turnieju mistrzostw świata.  

Utworzono dnia , ostatnia aktualizacja dnia , MMateusz.
Znalazłeś w tekście błąd lub zawarte informacje nie są aktualne? Napisz komentarz lub skontaktuj się z nami.


Skomentuj aktualność Polska najniżej w historii.

Masz pytania do tego wpisu? Skorzystałeś z bonusu lub dowiedziałeś się czegoś ciekawego? Masz uwagi? Napisz, poprawimy.
Podobał się aktualność? Wystaw ocenę i daj nam feedback. Podziel się linkiem ze znajomym.

Możesz komentować bez zalogowania jako anonimowy gość.
Zaloguj się w serwisie aby mieć dostęp do odpowiedzi, móc edytować i usuwać swoje komentarze. Zalogowani użytkownicy nie muszą weryfikować się poprzez captcha. Nie masz konta? Zarejestruj się w 10 sekund.

Dodaj post Dodaj komentarz Jak wstawiać zdjęcia linki itp...

Oceń aktualność

Ocena 0/5 | 0 głosów
Powiększ pole
Fortuna baner
Fortuna baner