Kolejna porażka czarnych koszul

Polonia Warszawa niespodziewanie przegrała już czwarty mecz ligowy z rzędu. Tym razem lepsi od Czarnych Koszul okazali się piłkarze Widzewa Łódź.

Podopieczni Piotra Stokowca przed startem rundy wiosennej byli jednymi z faworytów do zdobycia mistrzostwa kraju. Po sześciu kolejkach drużyna z Konwiktorskiej nie ma już praktycznie szans na zajęcie pierwszego miejsca. Nikt nie spodziewał się, że Polonia przegra cztery kolejne mecze z rzędu.

Gospodarze ucieszyli swoich kibiców już w 10 minucie spotkania. Po kontrataku Batrović pokonał Przyrowskiego w sytuacji sam na sam i było 1:0 dla Widzewa. Z upływem czasu goście przejmowali inicjatywę i coraz to groźniej atakowali bramkę Mielcarza. Gola na 1:1 udało się zdobyć w 34 minucie. Przybecki kopnął piłkę w pole karne Widzewa a jej kierunek zmienił Marcin Kaczmarek, który tym samym zanotował bramkę samobójczą.

Do przerwy wynik nie uległ zmianie. Na drugą połowę gospodarze wyszli bardzo zmotywowani a trener Radosław Mroczkowski przeprowadził dwie zmiany. Strzelca bramki Batrovicia oraz Nowaka zmienił na Dudka i Bartoszewicza. To przyniosło efekt już po 10 minutach. Bramkę dla gospodarzy zdobył Pawłowski i Łodzianie znowu objęli prowadzenie. Równo 10 minut później Stępiński został sfaulowany w polu karnym przez Barana i sędzia nie miał wątpliwości aby wskazać na 11 metr. Łukasz Broź pewnie pokonał golkipera przyjezdnych i było już 3:1.

Po tej bramce gospodarze całkowicie oddali inicjatywę Polonii, przeszli do głębokiej defensywy co mogło się na nich zemścić. W 81 minucie po rzucie rożnym i zamieszaniu podbramkowym gola kontaktowego zdobył Hołota jednak na wyrównanie nie starczyło już czasu.

Polonia przegrała po raz kolejny, z taką grą może zapomnieć o wysokim miejscu w tabeli. Dzięki wygranej Widzew oddalił się od miejsc spadkowych i obecnie zajmuje 12 lokatę z przewagą już czterech oczek nad 13 Pogonią.

Widzew Łódź - Polonia Warszawa 3:2 (1:1)

Bramki: Batrović 10, Pawłowski 54, Broź 64 k - Kaczmarek 34 s, Hołota 81

Widzew Łódź: Maciej Mielcarz - Łukasz Broź, Thomas Phibel, Hachem Abbes, Denis Kramar - Marcin Kaczmarek, Krystian Nowak (46. Radosław Bartoszewicz), Princewill Okachi, Veljko Batrovic (46. Sebastian Dudek), Bartłomiej Pawłowski - Mariusz Stępiński (81. Mariusz Rybicki)

Polonia Warszawa: Sebastian Przyrowski - Jakub Tosik , Igor Morozov (65. Mateusz Michalski), Martin Baran, Daniel Gołębiewski - Miłosz Przybecki, Łukasz Piątek, Tomasz Hołota, Paweł Tarnowski (72. Konrad Wrzesiński), Piotr Grzelczak (57. Jacek Kiełb) - Paweł Wszołek