Który klub ekstraklasy jest najbardziej nieprzewidywalny?

Ocena 5/5 | 1 głos

Poprawne wytypowanie rezultatów meczów polskiej ekstraklasy piłkarskiej można czasem porównać do wygranej na loterii. Potwierdzają to dane twórców polskiej aplikacji NOINN, która pozwala użytkownikom obstawiać wyniki wydarzeń sportowych bez wykorzystania realnej gotówki. Jak się okazuje, w naszej lidze najłatwiej przewidzieć rezultat… Piasta Gliwice, a najtrudniej – Pogoni Szczecin.

Obecnie w aplikacji NOINN można obstawiać wyniki takich sportów, jak: piłka nożna, siatkówka, MMA oraz koszykówka – ostatnio udostępniona nowość przed zbliżającymi się mistrzostwami świata w Chinach. Najbardziej popularna (a zarazem najbardziej nieprzewidywalna) pozostaje pierwsza z wymienionych dyscyplin.

Nieobliczalna Pogoń, stabilny Piast

Podczas rundy wiosennej sezonu 2018/19 aż 66% użytkowników poprawnie typowało końcowy rezultat w meczach z udziałem Piasta Gliwice (a 11% z nich trafiało dokładne wyniki). Dobrze rozegrana ubiegłoroczna runda jesienna, którą klub ze Śląska zakończył na 6. miejscu, pozwoliła kibicom optymistycznie patrzeć na drugą odsłonę rozgrywek. Wiosną gliwiczanie radzili sobie znakomicie, dzięki czemu wywalczyli pierwszy w historii tytuł mistrzowski. Przypomnijmy, że sezon wcześniej Piast zajął miejsce w strefie spadkowej, więc zdobyte przez nich mistrzostwo okrzyknięto ogromną sensacją. Jednak, jak się okazuje, nie dla użytkowników aplikacji NOINN.

Typuj Ekstraklasę w Lidze Typerów i walcz o gwarantowane 100 EUR!

Na drugim biegunie znalazła się Pogoń Szczecin. Poprawne rozstrzygnięcia spotkań tego klubu podczas wiosną potrafiło wskazać tylko 26% osób korzystających z platformy NOINN (a tylko 5% dokładne wyniki). To pokazuje, że dla kibiców polskiej piłki to właśnie postawa „Dumy Pomorza” była największą niespodzianką ubiegłego sezonu.

Zaskakujący lider z Wrocławia

W obecnym sezonie trudno wyciągać wnioski dopiero po 5. kolejce rundy jesiennej, choć wyniki typowań odzwierciedlają układ tabeli. Tym razem jednak w mniej pozytywnym znaczeniu – zwłaszcza dla Arki Gdynia i Wisły Płock, które zajmują odpowiednio przedostatnią i ostatnią lokatę. To właśnie wyniki meczów tych drużyn użytkownicy aplikacji wskazują poprawnie z aż 64-procentową skutecznością (i aż 21% poprawnych typowań dokładnych rezultatów dla klubu z Gdyni).

Do tej pory najbardziej nieobliczalnym zespołem dla nich okazał się… lider tabeli, Śląsk Wrocław. Rozstrzygnięcia spotkań pokrywają się z typami osób korzystających z platformy NOINN tylko w 23% (przy czym 6% poprawnie wskazywało dokładne wyniki).

Tysiące kibiców typuje wyniki

NOINN to polska aplikacja mobilna do obstawiania wyników sportowych bez wydawania pieniędzy – do pobrania na smartfony z systemem Android lub iOS. Po kilku miesiącach od uruchomienia zebrała już ponad 25 tysięcy użytkowników. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się ligi publiczne pod egidą znanych komentatorów sportowych – m.in.: Tomasza Urbana (Bundesmania) i Tomasza Zielińskiego (Być jak Tony Pulis). Fani mogą także rywalizować ze znajomymi w ramach lig prywatnych.

źródło: informacja prasowa

Utworzono dnia , ostatnia aktualizacja dnia , Portal Bukmacherski Spryciarz.
Znalazłeś w tekście błąd lub zawarte informacje nie są aktualne? Napisz komentarz lub skontaktuj się z nami.

Skomentuj aktualność Który klub ekstraklasy jest najbardziej nieprzewidywalny?

Masz pytania do tego wpisu? Skorzystałeś z bonusu lub dowiedziałeś się czegoś ciekawego? Masz uwagi? Napisz, poprawimy.
Podobał się aktualność? Wystaw ocenę i daj nam feedback. Podziel się linkiem ze znajomym.

Możesz komentować bez zalogowania jako anonimowy gość.
Zaloguj się w serwisie aby mieć dostęp do odpowiedzi, móc edytować i usuwać swoje komentarze. Zalogowani użytkownicy nie muszą weryfikować się poprzez captcha. Nie masz konta? Zarejestruj się w 10 sekund.

Dodaj post Dodaj komentarz Jak wstawiać zdjęcia linki itp...

Oceń aktualność

Ocena 5/5 | 1 głos
Powiększ pole
Fortuna baner
Fortuna baner