łks łódź zawieszony

Ocena 5.00/1 głos

Łódzki Klub Sportowy został zawieszony. Najwyższa Komisja Odwoławcza PZPN podtrzymała decyzję Wydziału Dyscypliny, który zawiesił drużynie z Łodzi licencję. To oznacza, że ŁKS w przyszłym sezonie może nie wystartować w rozgrywkach I ligi.


Sobotni pojedynek ŁKS-u z Wartą w Poznaniu przez zawieszenie licencji nie doszedł do skutku. Warta wygrała walkowerem 3:0. Wydział Dyscypliny zawiesił klub z Łodzi z powodu bardzo dużych zaległości finansowych jakich się dopuścił. Jeśli ŁKS nie przystąpi do dwóch kolejnych spotkań (pojedynki z Cracovią Kraków oraz Bogdanką Łęczna) zostanie wykluczony z rozgrywek I ligi i zdegradowany o dwie klasy niżej. Tym samym najstarszy klub Łodzi może przestać istnieć gdyż zadłużenie sięga około 10 milionów złotych, bardzo wątpliwe jest to, że ktoś przejmie i spłaci zobowiązania klubu.

W 2009 roku ŁKS również nie otrzymał licencji. Wtedy występował w najwyższej klasie rozgrywkowej jednak do kolejnego sezonu nie został dopuszczony. Jego miejsce zajęła Cracovia. Niestety straty tym spowodowane tj: brak nagrody za siódme miejsce w lidze, degradacja, brak wpływów za grę w kolejnym sezonie między innymi za transmisje sięgają blisko 30 milionów złotych.

ŁKS-u nie stać na jednorazową spłatę wszystkich zadłużeń. Mimo wszystko właściciele nie planują likwidacji klubu. Sytuacja Łódzkiego Klubu Sportowego jest tragiczna, bardzo wątpliwe jest to, że ktoś zdecyduje się spłacić wszystkie zadłużenia. Piłkarze oraz działacze robią wszystko co w ich mocy aby drużyna z Łodzi nie została wycofana z rozgrywek. Jak do tej pory ŁKS i tak po 21 kolejkach zajmuje 16 pozycję czyli miejsce spadkowe z dorobkiem ledwie 14 punktów. Do bezpiecznej lokaty brakuje im aż ośmiu oczek.

Podziel się
  • facebook
  • twitter
  • telegram

https://spryciarz.com/pilka-nozna/polska/i-liga/lks-lodz-zawieszony-n68

Oceń ten tekst

Podobne artykuły