Celtic glasgow mistrzem szkocji

Ocena 5.00/1 głos

Celtic Glasgow po pokonaniu w niedzielnym spotkaniu Inverness 4:1 w 34 kolejce Szkockiej Premier League zapewnił sobie mistrzostwo kraju. Na cztery kolejki przed zakończeniem rozgrywek mają aż 15 punktów przewagi nad Motherwell.

Do przerwy w spotkaniu z Inverness utrzymywał się wynik bezbramkowy. Jednak w drugiej części gry podopieczni Neila Lennona zdobyli aż cztery bramki i pewnie pokonali rywali.

Celtic obronił tytuł wywalczony przed rokiem. Jest to 44 mistrzostwo Szkocji dl The Bhoys. Przed rozpoczęciem sezonu nikt nie brał pod uwagę innego zakończenia rozgrywek zwłaszcza, że największy rywal Celticu - Glasgow Rangers gra aktualnie w czwartej lidze, jest to kara za ogromne zaległości finansowe.

Dzięki wygranej w lidze Celtic zapewnił sobie udział w kwalifikacjach Ligi Mistrzów w przyszłym sezonie. Rezerwowym bramkarzem Celtów jest Łukasz Załuska.

Celtic w dorobku ma również 35 Pucharów Szkocji oraz zwycięstwo w Lidze Mistrzów w sezonie 1966/1967. Dwukrotnie również grał w finale tych rozgrywek. Miejmy nadzieję, że piłkarze Glasgow Rangers będą szybko piąć się w górę po niższych szczeblach rozgrywek i awansują do Premier League gdyż wtedy walka o mistrzowsko Szkocji stanie się bardziej emocjonująca.

Podziel się
  • facebook
  • twitter
  • telegram

https://spryciarz.com/pilka-nozna/szkocja/premier-league/celtic-glasgow-mistrzem-szkocji-n92

Oceń ten tekst

Podobne artykuły