Mistrzostwa Świata w siatkówce kobiet 2018

Ocena 5.00/1 głos
Mistrzostwa Świata w siatkówce kobiet 2018

Tradycyjnie chwilę po siatkarskim mundialu mężczyzn do rywalizacji wkraczają kobiety. Od 29 września panie będą walczyć o miano najlepszej drużyny globu. Niestety, udziału w Mistrzostwach Świata nie wezmą polskie zawodniczki.

Podopieczne Jacka Nawrockiego w ubiegłym roku nie przebrnęły kwalifikacji. Polki przegrały u siebie z Serbkami i Czeszkami, co uniemożliwiło awans na turniej MŚ. Przed czterema laty polska kadra również nie wywalczyła kwalifikacji na mundial. Od czasów "złotek" Andrzeja Niemczyka minęło wiele lat, a następczynią trudno o powtórzenie tak wielkich triumfów.

18. turniej Mistrzostw Świata w siatkówce kobiet zostanie rozegrany w Japonii. Inauguracja nastąpi 29 września, a finał 20 października. Udział w rozgrywkach weźmie 24 reprezentacje, które w grudniowym losowaniu zostały podzielone na 4 grupy sześciozespołowe:

Grupa A (Yokohama): Japonia, Holandia, Niemcy, Argentyna, Kamerun, Meksyk

Grupa B (Sapporo): Chiny, Włochy, Turcja, Bułgaria, Kanada, Kuba

Grupa C (Kobe): USA, Rosja, Korea, Tajlandia, Azerbejdżan, Trynindad i Tobago

Grupa D (Hamamatsu): Serbia, Brazylia, Dominikana, Portoryko, Kazachstan, Kenia

Do kolejnej rundy awansują 4 najlepsze drużyny z każdej grupy, które utworzą 2 grupy ośmiozespołowe. Do ostatniej fazy grupowej (TOP 6) awansują 3 najlepsze ekipy, które zostaną rozlosowane do grup trzyzespołowych. Następnie odbędą się półfinały i finały.

W poprzednim roku triumfatorkami mundialu zostały Amerykanki przed Chinkami i Brazylijkami.

Kto zdobędzie złoto?

W gronie ścisłych faworytów znajdują się cztery reprezentacje: USA, Serbia, Chiny i Brazylia. Przed rokiem Serbki sięgnęły po Mistrzostwo Europy i wydaje się, że są najlepszą ekipą ze Starego Kontynentu. Pozostałe nacje od lat stanowią o sile żeńskiej siatkówki. Amerykanki to obrończynie tytułu, Chinki to mistrzynie olimpijskie (2016), a Brazylijki to m.in. mistrzynie olimpijskie z 2012 roku i brązowe medalistki MŚ 2014.

Kursy LV BET:

  • USA - 3.50
  • Serbia - 4.00
  • Chiny - 5.00
  • Brazylia - 6.00

Warto pamiętać o gospodyniach turnieju, czyli Japonkach, które na MŚ w 2010 roku we Włoszech zajęły 3. miejsce (kurs 41.00). Nieco upadłymi kolosami w ostatnich latach są Rosjanki, mistrzynie świata z 2010 roku (kurs 17.00) i Włoszki (kurs 15.00). Powiew świeżej krwi gwarantują Holenderki, wicemistrzynie Europy (kurs 13.00).

Gdzie obstawiać?

Na kilka dni przed startem turnieju, jeśli chodzi o legalnych bukmacherów kursy oferuje m.in. LV BET i forBET. Co dziwi, to brak oferty w Fortunie, która aspiruje do miana lidera polskiego rynku.

Wśród zagranicznych bukmacherów, to ofertę kursową na siatkarski mundial kobiet znaleźć można u wielu bukmacherów.

Podziel się
  • facebook
  • twitter
  • telegram

https://spryciarz.com/siatkowka/mistrzostwa-swiata-w-siatkowce-kobiet-2018-n601

Oceń ten tekst

Podobne artykuły