MojeID w Fortunie. Błyskawiczna metoda potwierdzania tożsamości!

Ocena 3.50/2 głosy

Koniec z przesyłaniem skanów dowodu osobistego! Fortuna wprowadziła właśnie opcję zdalnego potwierdzania tożsamości przy wykorzystaniu metody mojeID. Sprawdź jak to działa.

Odbieram bonus! Idź do Fortuna

Wykorzystaj super bonus Fortuna!

Dzięki nowej usłudze legalnego bukmachera Fortuna ekspresowo przejdziesz proces rejestracji i weryfikacji konta.

Jak było do tej pory?

Fortuna to legalny bukmacher posiadający licencję Ministerstwa Finansów na organizowanie zakładów bukmacherskich w internecie oraz w punktach stacjonarnych. Dlatego zgodnie z prawem ma obowiązek przeprowadzenia rejestracji konta każdego użytkownika oraz weryfikacji jego danych, m.in. ukończenia 18 roku życia.

Do tej pory w tym celu musiałeś przesłać skan dokumentu, czyli dowodu osobistego lub paszportu, co bywało uciążliwe i czasochłonne. W dodatku, mimo licznych zabezpieczeń stosowanych przez legalnych bukmacherów, wciąż wiele ludzi obawia się udostępniać tak wrażliwe dane osobiste w sieci.

Co się zmieniło?

Metoda mojeID udostępniona klientom przez Fortunę sprawia, że wszelkie skany nie będą już konieczne. Bukmacher wprowadził usługę we współpracy z KIR, czyli hubem technologicznym, będącym częścią polskiego systemu płatniczego i dostawcą cyfrowych rozwiązań dla bankowości, gospodarki i administracji państwowej.

Od tego momentu korzystając z usługi mojeID w Fortunie zarejestrujesz i zweryfikujesz konto bez przesyłania swoich dokumentów. To rozwiązanie dużo szybsze, całkowicie automatyczne i bezpieczne.

Jak działa mojeID?

Proces uwierzytelniania klienta, czyli potwierdzania Twojej tożsamości, odbywa się za pomocą bankowości internetowej. Twoje dane są weryfikowane w oparciu o te, które zostały wcześniej sprawdzone przez zaufany podmiot, np. przez bank.

Jak potwierdzić tożsamość przez mojeID w Fortunie?

  1. Aby skorzystać z opcji mojeID, musisz posiadać konto w jednym tych banków: PKO BP, Pekao SA, ING, Inteligo, Getin Bank lub Bank Spółdzielczy z grupy BPS. Na swoim koncie w Fortunie wybierz opcję weryfikacji mojeID.
  2. W ten sposób zostaniesz przekierowany na stronę mojeID – Krajowej Izby Rozliczeniowej. Następnie wybierz swój bank, a system poprowadzi Cię przez kolejne etapy.
  3. Po chwili proces weryfikacji jest zakończony, a Twoje konto w Fortunie w pełni aktywne. Możesz korzystać z oferty legalnego bukmachera bez żadnych ograniczeń.

Czy mojeID jest bezpieczne?

Usługa mojeID dostępna od teraz w Fortunie jest narzędziem potwierdzającym tożsamość gracza. Bank nie otrzyma żadnych informacji dotyczących usług, z których korzystasz. Nie będzie miał np. wglądu do stanu Twojego konta w Fortunie, wpłat czy wypłat wygranych. Z kolei bukmacher nie ma dostępu do bankowych danych logowania. Cały proces jest zatem bezpieczny i maksymalnie chroni Twoje dane.

Konrad Komarczuk, prezes Fortuna Online Zakłady Bukmacherskie po wprowadzeniu usługi mojeID powiedział, że firma chce wprowadzać bezpieczne i wygodne usługi dla swoich klientów. Zdaje sobie sprawę, że część osób odrzucała możliwość założenia konta właśnie z powodu obowiązku przesyłania skanu dokumentów. Teraz można ten proces ominąć.

Cieszę się, że dzięki współpracy z KIR możemy w jeszcze prostszy, a przy tym przede wszystkim bezpieczny i wygodny sposób przeprowadzać proces identyfikacji gracza

– dodał Komarczuk.

Nawiązanie współpracy skomentował również Piotr Alicki, prezes zarządu KIR. Stwierdził, że gwarancja bezpieczeństwa i poufności danych jest jedną z najistotniejszych kwestii dla rozwoju sektora bukmacherskiego. A metoda mojeID spełnia te wymagania.

Wdrożenie przez Fortuna Online Zakłady Bukmacherskie usługi dostarczanej przez KIR jest dla nas dowodem zaufania dla naszych kompetencji jako dostawcy zaawansowanych i bezpiecznych rozwiązań cyfrowych

– podsumował Alicki.

Czym jest KIR?

KIR, czyli Krajowa Izba Rozliczeniowa S.A, została powołana z inicjatywy Narodowego Banku Polskiego, Związku Banków Polskich i 16 banków komercyjnych. Jej celem jest wdrożenie wszelkich rozwiązań technologicznych w tym sektorze i profesjonalizacja rozliczeń międzybankowych w Polsce.

Jedno z nich, czyli mojeID, wykorzystywane jest przez coraz większą liczbę dostawców usług z rożnych branż, m.in. energetycznej, ubezpieczeniowej, prywatną służbę zdrowia oraz wszelkie usługi finansowe. KIR zajmuje się również wprowadzeniem usług do sektora administracji publicznej.

Czas pandemii COVID-19 i kwarantanny spowodował, że cały świat skupił się na szukaniu rozwiązań zdalnych, dających wygodę i bezpieczeństwo. Cieszymy się, że również proces rejestracji i weryfikacji u legalnych bukmacherów staje się coraz prostszy.

Idź do Fortuna Idź do Fortuna

Obstawiaj zakłady bukmacherskie w Fortuna.

Podziel się
  • facebook
  • twitter
  • telegram

https://spryciarz.com/bukmacherzy/fortuna/news/mojeid-metoda-potwierdzania-tozsamosci

Oceń ten tekst