MojeID w Fortunie. Błyskawiczna metoda potwierdzania tożsamości!

Koniec z przesyłaniem skanów dowodu osobistego! Fortuna wprowadziła właśnie opcję zdalnego potwierdzania tożsamości przy wykorzystaniu metody mojeID. Sprawdź jak to działa.

Ocena 2/5 | 1 głos

Dzięki nowej usłudze legalnego bukmachera Fortuna ekspresowo przejdziesz proces rejestracji i weryfikacji konta.

Jak było do tej pory?

Fortuna to legalny bukmacher posiadający licencję Ministerstwa Finansów na organizowanie zakładów bukmacherskich w internecie oraz w punktach stacjonarnych. Dlatego zgodnie z prawem ma obowiązek przeprowadzenia rejestracji konta każdego użytkownika oraz weryfikacji jego danych, m.in. ukończenia 18 roku życia.

Do tej pory w tym celu musiałeś przesłać skan dokumentu, czyli dowodu osobistego lub paszportu, co bywało uciążliwe i czasochłonne. W dodatku, mimo licznych zabezpieczeń stosowanych przez legalnych bukmacherów, wciąż wiele ludzi obawia się udostępniać tak wrażliwe dane osobiste w sieci.

Co się zmieniło?

Metoda mojeID udostępniona klientom przez Fortunę sprawia, że wszelkie skany nie będą już konieczne. Bukmacher wprowadził usługę we współpracy z KIR, czyli hubem technologicznym, będącym częścią polskiego systemu płatniczego i dostawcą cyfrowych rozwiązań dla bankowości, gospodarki i administracji państwowej.

Od tego momentu korzystając z usługi mojeID w Fortunie zarejestrujesz i zweryfikujesz konto bez przesyłania swoich dokumentów. To rozwiązanie dużo szybsze, całkowicie automatyczne i bezpieczne.

Jak działa mojeID?

Proces uwierzytelniania klienta, czyli potwierdzania Twojej tożsamości, odbywa się za pomocą bankowości internetowej. Twoje dane są weryfikowane w oparciu o te, które zostały wcześniej sprawdzone przez zaufany podmiot, np. przez bank.

Jak potwierdzić tożsamość przez mojeID w Fortunie?

  1. Aby skorzystać z opcji mojeID, musisz posiadać konto w jednym tych banków: PKO BP, Pekao SA, ING, Inteligo, Getin Bank lub Bank Spółdzielczy z grupy BPS. Na swoim koncie w Fortunie wybierz opcję weryfikacji mojeID.
  2. W ten sposób zostaniesz przekierowany na stronę mojeID – Krajowej Izby Rozliczeniowej. Następnie wybierz swój bank, a system poprowadzi Cię przez kolejne etapy.
  3. Po chwili proces weryfikacji jest zakończony, a Twoje konto w Fortunie w pełni aktywne. Możesz korzystać z oferty legalnego bukmachera bez żadnych ograniczeń.

Czy mojeID jest bezpieczne?

Usługa mojeID dostępna od teraz w Fortunie jest narzędziem potwierdzającym tożsamość gracza. Bank nie otrzyma żadnych informacji dotyczących usług, z których korzystasz. Nie będzie miał np. wglądu do stanu Twojego konta w Fortunie, wpłat czy wypłat wygranych. Z kolei bukmacher nie ma dostępu do bankowych danych logowania. Cały proces jest zatem bezpieczny i maksymalnie chroni Twoje dane.

Konrad Komarczuk, prezes Fortuna Online Zakłady Bukmacherskie po wprowadzeniu usługi mojeID powiedział, że firma chce wprowadzać bezpieczne i wygodne usługi dla swoich klientów. Zdaje sobie sprawę, że część osób odrzucała możliwość założenia konta właśnie z powodu obowiązku przesyłania skanu dokumentów. Teraz można ten proces ominąć.

Cieszę się, że dzięki współpracy z KIR możemy w jeszcze prostszy, a przy tym przede wszystkim bezpieczny i wygodny sposób przeprowadzać proces identyfikacji gracza

– dodał Komarczuk.

Nawiązanie współpracy skomentował również Piotr Alicki, prezes zarządu KIR. Stwierdził, że gwarancja bezpieczeństwa i poufności danych jest jedną z najistotniejszych kwestii dla rozwoju sektora bukmacherskiego. A metoda mojeID spełnia te wymagania.

Wdrożenie przez Fortuna Online Zakłady Bukmacherskie usługi dostarczanej przez KIR jest dla nas dowodem zaufania dla naszych kompetencji jako dostawcy zaawansowanych i bezpiecznych rozwiązań cyfrowych

– podsumował Alicki.

Czym jest KIR?

KIR, czyli Krajowa Izba Rozliczeniowa S.A, została powołana z inicjatywy Narodowego Banku Polskiego, Związku Banków Polskich i 16 banków komercyjnych. Jej celem jest wdrożenie wszelkich rozwiązań technologicznych w tym sektorze i profesjonalizacja rozliczeń międzybankowych w Polsce.

Jedno z nich, czyli mojeID, wykorzystywane jest przez coraz większą liczbę dostawców usług z rożnych branż, m.in. energetycznej, ubezpieczeniowej, prywatną służbę zdrowia oraz wszelkie usługi finansowe. KIR zajmuje się również wprowadzeniem usług do sektora administracji publicznej.

Czas pandemii COVID-19 i kwarantanny spowodował, że cały świat skupił się na szukaniu rozwiązań zdalnych, dających wygodę i bezpieczeństwo. Cieszymy się, że również proces rejestracji i weryfikacji u legalnych bukmacherów staje się coraz prostszy.

Fortuna

Utworzono dnia , ostatnia aktualizacja dnia , autor .
Znalazłeś w tekście błąd lub zawarte informacje nie są aktualne? Napisz komentarz lub skontaktuj się z nami.

Fortuna baner
Fortuna baner