Rozpoczyna się Grarantanna Cup!

Ocena 4.50/2 głosy
Rozpoczyna się Grarantanna Cup!

Koniec z nudą na kwarantannie. Prezydent Andrzej Duda zaprasza do turnieju esportowego!

Rusza wielki, ogólnopolski turniej esportowy! Jego organizatorem jest Ministerstwo Cyfryzacji, a do udziału w Grarantanna Cup zaprasza sam prezydent Rzeczypospolitej Polski Andrzej Duda.

Szerząca się pandemia koronawirusa sprawiła, że rozważany co jakiś czas e-learning w Polsce został wprowadzony w trybie natychmiastowym. W jaki sposób uczniowie wykorzystają jego potencjał, to okaże się oczywiście w czasie egzaminów.

Nauka nauką, ale Ministerstwo Cyfryzacji postanowiło zorganizować dzieciom także czas wolny (być może odpowiadając również na apele rodziców...), wykorzystując przy tym rosnącą popularność esportu wśród młodzieży. I tak powstał konkurs Grarantanna Cup!

 1. Grarantanna Cup to nie Prima Aprilis
 2. Pomysł rządu, który się sprawdził...
 3. Jak wziąć udział w Grarantanna Cup?
 4. Do wygrania coś więcej, niż kredki!

Grarantanna Cup to nie Prima Aprilis

1 kwietnia to czas żartów, ale w tym przypadku wszystko jest na poważnie. Już dziś zaczynają się zapisy to turnieju, który bez względu na przerwę w stacjonarnych zajęciach szkolnych potrwa aż do majówki!

W całym przedsięwzięciu w różnych rolach wezmą udział także znani influencerzy z branży esportowej i gamingowej. Wśród nich są: Maciej Morgen Żuchowski, Kinga Kujawska, Kuba Kubik Kubiak, Piotr Izak Skowyrski, Jarosław pasha Jarząbkowski, Damian Nervarien Ziaja, Jakub Kubon Turewicz i Paweł Saju Pawelczak.

Przy organizacji Grarantanny Cup Ministerstwo Cyfryzacji będzie współpracowało z największą na świecie firmą esportową – ESL (Electronic Sports League). To międzynarodowa liga gier komputerowych obecna w ok. 30 krajach, która istnieje już od 20 lat!

Polacy są świetni w esporcie. Wielu twierdzi, a ja się z nimi zgadzam, że najlepsi. W trakcie Grarantanny Cup będziemy mogli to ponownie udowodnić

mówi minister Marek Zagórski i jednocześnie zaprasza do wzięcia udziału w turnieju Grarantanna Cup. Nie wiemy czy rzeczywiście zna wszystkie tytuły gier, które wymienia, ale wydaje nam się, że przynajmniej FIFA nie jest mu obca ;)

Pomysł rządu, który się sprawdził...

Jednak zarówno minister Zagórski, jaki i Prezydent RP Andrzej Duda wyraźnie dają do zrozumienia: najpierw nauka, później rozrywka! I przypominają, że dla uczniów przygotowany został specjalny portal ze zdalnymi lekcjami, zawierający propozycje materiałów dydaktycznych i narzędzi do nauki.

Pomysł Grarantanny został wprowadzony krótko po zamknięciu szkół. Początkowo była ona cyklem różnego typu aktywności internetowych, mających zachęcić uczniów do pozostania w domu. Jednak zainteresowanie nimi było tak duże, że postanowiono utworzyć międzyszkolny turniej Grarantanna Cup.

Zawodnicy w turnieju będą grać w najpopularniejsze gry na świecie: Brawl Stars, FIFA 20, League of Legends i Counter-Strike: Global Offensive. Każdy z fanów eSportu powinien znaleźć coś dla siebie.

 • FIFA20 - rozgrywki indywidualne w trybie FIFA20 Ultimate Team
 • Brawl Stars - rozgrywki drużynowe w systemie 3 na 3
 • Counter-Strike: Global Offensive - rozgrywki indywidualne AIM i drużynowe w systemie 5 na 5
 • League of Legends - rozgrywki indywidualne i drużynowe 5 na 5

Grarantanna cup gry esportowe

Jak wziąć udział w Grarantanna Cup?

W ciągu najbliższego miesiąca uczniowie będą mogli zmierzyć się w czterech najpopularniejszych grach: Brawl Stars, FIFA 20, League of Legends i Counter-Strike: Global Offensive.

Zobacz: League of Legends bukmacherzy do obstawiania zakładów.

Rozgrywki odbędą się na platformie ESL Play. Będą mecze indywidualne oraz drużynowe. Na ESL Play prowadzone są również zapisy do poszczególnych turniejów. Aby wziąć w nich udział, należy założyć konto, a następnie zweryfikować je i potwierdzić reprezentowanie danej szkoły.

Gry komputerowe a w raz z nimi profesjonalny eSport jest coraz popularniejszy na całym świecie. Analitycy i eksperci przewidują, że rynek esportowy w najbliższych latach będzie wart niemal 2 miliardy dolarów. To również jedna z niewielu dyscyplin, której rozrywki nie muszą być odwoływane z powodu rozprzestrzeniania się koronawirusa (COVID-19). Dzięki temu esport zyskuje także coraz więcej popularności, także wśród osób, które dotychczas omijały go szerokim łukiem.

Do wygrania coś więcej, niż kredki!

Grarantanna Cup podzielony został na kilka etapów, niczym Mistrzostwa Europy w piłce nożnej. Pierwszy to kwalifikacje. Gracze reprezentujący swoje szkoły zbierają w nich punkty rankingowe. Ich odpowiednia liczba będzie przepustką do finału turnieju, w którym do wygrania będą atrakcyjne nagrody. Fotele gamingowe, monitory, smartfony, słuchawki oraz myszki. Łączna wartość nagród w Grarantanna Cup to 50 tysięcy złotych!

Ale to nie wszystko. Oprócz nagród indywidualnych do wygrania jest również nagroda dla całej szkoły. Osiem nowoczesnych pracowni multimedialnych, a zarazem szacunek swoich kolegów i koleżanek, wywalczą najlepsi gracze.

Szczegółowy terminarz i opis rozgrywek turnieju Grarantanna Cup można znaleźć na rządowej stronie Ministerstwa Cyfryzacji oraz oficjalnej stronie ligi gier komputerowych ELS.

Podziel się
 • facebook
 • twitter
 • telegram

https://spryciarz.com/esport/grarantanna-cup-n964

Oceń ten tekst

Podobne artykuły