Igrzyska Olimpijskie w Rio

Ocena 5.00/1 głos
Igrzyska Olimpijskie w Rio

W gradacji sportowych wydarzeń Igrzyska Olimpijskie zajmują najwyższą pozycję. Z imprezą tą wiąże się długoletnia tradycja rodem ze starożytnej Grecji. Dla sportowców olimpijski medal znaczy najwięcej, a to gwarantuje rywalizacje na najwyższym możliwym poziomie.

Mnogość olimpijskich konkurencji sprawia, że tegoroczne zmagania w Rio w szerokim zakresie będą dostępne do obstawiania w zakładach bukmacherskich.

XXXI Letnie Igrzyska Olimpijskie odbędą się w Rio de Janeiro, a więc po raz pierwszy w historii na kontynencie Ameryki Południowej. Sportowa rywalizacja potrwa od 5 do 21 sierpnia. W 31 dyscyplinach odbędzie się 308 konkurencji. Łącznie udział weźmie ponad 10 tysięcy sportowców z 206 państw.

Przed startem Igrzysk nie brak narzekań na stan brazylijskiej infrastruktury i warunków, jakie panują w wiosce olimpijskiej, ale słoneczny klimat Rio powinien sprzyjać wielkiej sportowej rywalizacji. Rolę polskiego chorążego podczas ceremonii otwarcia Igrzysk pełnić będzie szczypiornista, Karol Bielecki.

Transmisje z Igrzysk Olimpijskich w Rio przeprowadzą stacje TVP.

Każdy znajdzie sport dla siebie

Letnie Igrzyska Olimpijskie mają to do siebie, że potrafią zaspokoić każdy gust kibica, który będzie mógł w szerokiej gamie sportów, odnaleźć swoją dyscyplinę. W Rio rywalizacja będzie toczyć od stadionu lekkoatletycznego i piłkarskiego przez sportowe hale i korty tenisowe aż po pływalnie i tory wioślarskie.

Dyscypliny sportowe dostępne na Igrzyskach w Rio: Badminton, Boks, Gimnastyka, Golf, Hokej na trawie, Jeździectwo, Judo, Kajakarstwo, Kolarstwo, Koszykówka, Lekkoatletyka, Łucznictwo, Pięciobój nowoczesny, Piłka nożna, Piłka ręczna, Piłka wodna, Pływanie, Pływanie synchroniczne, Podnoszenie ciężarów, Rugby 7, Siatkówka, Skoki do wody, Szermierka, Taekwondo, Tenis stołowy, Tenis ziemny, Triathlon, Wioślarstwo, Zapasy, Żeglarstwo.

Względem poprzednich Igrzysk w 2012 roku do programu imprezy wracają rugby i golf.

W poszczególnych dyscyplinach sportowych udział potwierdziły wielkie gwiazdy na czele z Usainem Boltem (lekkoatletyka), Michaelem Phelpsem (pływanie), Neymarem (piłka nożna) czy Novakiem Djokovicem (tenis).

Szanse polaków na medal

Polska kadra olimpijska łącznie liczyć będzie 240 sportowców (141 mężczyzn i 99 kobiet). Przed czterema laty w Londynie nasi reprezentanci wywalczyli 10 medali ( 2 złote, 2 srebrne i 6 brązowych). W tym roku apetyty na medalowe zdobycze są znacznie większe.

W sportach zespołowych będziemy mieć dwóch godnych przedstawicieli, czyli siatkarzy (aktualni mistrzowie świata) oraz szczypiornistów (brązowi medaliści poprzednich mistrzostw świata).

W turnieju siatkarskim weźmie udział 12 drużyn, które najpierw rywalizować będą w dwóch grupach sześciozespołowych, by uzyskać awans do ćwierćfinału. Bukmacher Totolotek szanse polskiej reprezentacji na złoty medal wycenia na kurs 15,00. Zdecydowanym faworytem jest gospodarz imprezy, czyli Brazylia (kurs 2,50).

Podobny system rozgrywek obowiązywać będzie w rywalizacji piłkarzy ręcznych. Kurs na zwycięstwo Polaków w Milenium wynosi nieco więcej niż na siatkarzy, bo @16,00.

Apetyty na medale rozbudzili polscy lekkoatleci, którzy w mistrzostwach Europy przed kilkoma tygodniami zdobyli pierwsze miejsce w medalowej klasyfikacji. Nasi reprezentanci  w Amsterdamie zdobyli 12 medali: sześć złotych, pięć srebrnych i jeden brązowy. To pierwszy w historii tak udany start naszych lekkoatletów. Co ważne, w roku olimpijskim.

W lekkoatletycznych konkurencjach faworytami są Anita Włodarczyk (rzut młotem), Paweł Fajdek (rzut młotem) i Piotr Małachowski (rzut dyskiem).

Amerykańska agencja prasowa Associated Press typuje, że Polska w Rio zdobędzie 12 medali. Poza wyżej wymienionymi sukces mają osiągnąć: w kajakarstwie Marta Walczykiewicz (K1 na 200 m) i kobieca czwórka na 500 m., w wioślarstwie dwójka podwójna Magdalena Fularczyk-Kozłowska i Natalia Madaj oraz czwórka podwójna mężczyzn, drużyna siatkarzy, w żeglarskiej klasie RS:X Małgorzata Białecka, w kolarstwie górskim Maja Włoszczowska a także ciężarowiec Adrian Zieliński (94 kg).

W gronie potencjalnych szans na medal warto wymienić tenisistkę Agnieszkę Radwańską oraz kolarzy, Rafała Majkę i Michała Kwiatkowskiego.

Zakłady bukmacherskie na Igrzyska w Rio

Dla bukmacherów, jak i typerów okres trwania Igrzysk będzie intensywnym czasem. W ofercie dostępne są bowiem zakłady bukmacherskie na wszystkie olimpijskie dyscypliny.

Przed startem imprezy bukmacherzy w głównej mierze oferują tzw. zakłady długoterminowe, a więc przewidywania na końcowe rozstrzygnięcia w danej konkurencji sportowej, czyli kto zdobędzie medal?

W grach zespołowych każdy z meczów dostępny jest do obstawiania na kilkudziesięciu rynkach. Natomiast w indywidualnej rywalizacji często stosowany jest zakład bukmacherski typu H2H, a więc zestawienie dwóch nazwisk, gdzie trzeba podać swojego faworyta, który zajmie wyższe miejsce.

Ciekawą ofertę zakładów specjalnych na IO w Rio przygotował bukmacher Totolotek, u którego można obstawiać m.in. kraj, który zdobędzie najwięcej medali. Zdecydowanym faworytem tego zestawienia jest USA. Reprezentanci Stanów Zjednoczonych cztery lata temu w Londynie sięgnęli aż po 104 medale.

Według licznych przewidywań Polska ma spore szanse na minimum 3 złote medale. W Fortunie można obstawiać ilość złotych krążków, jakie zdobędą nasi reprezentanci. Over 3,5 po kursie @1,87. Suma medali over 10,5 po kursie @1,75.

Promocje na Igrzyska w Rio

Fortuna oferuje konkurs typerów pt. "Rio Expert", gdzie do wygrania są nagrody z łącznej puli 800 tysięcy PLN. By wziąć udział w promocji należy w aplikacji bukmachera wytypować rozstrzygnięcia piłkarskiego turnieju w Igrzyskach Olimpijskich. W zależności od sukcesu w typowaniu, gracze otrzymają nagrody.

Milenium zwróci wszystkie przegrane zakłady do 200 PLN na zwycięzce singlowego turnieju Igrzysk Olimpijskich w tenisa, jeśli Andy Murray przegra w finale.

Podziel się
  • facebook
  • twitter
  • telegram

https://spryciarz.com/olimpiada/igrzyska-olimpijskie-w-rio-n394

Oceń ten tekst

Podobne artykuły